nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
argawen napisał/a:
Jeżeli chodzi o 15 megapikseli, to K20D właśnie tyle ma.
Jeżeli chodzi o ISO 6400, to także można rozszerzyć czułość do tej wartości.


A nie 14 ??
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
nightartist napisał/a:
A nie 14 ??
Efektywne piksele 14,6. matryca zaś ma ok. 15,07 megapikseli.
W każdej specyfikacji K20D jest to napisane.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
Mi generalnie sie spodobała taka opcja - wskazywania miejsca zrobienia zdjecia (dla przeciwników tej opcji pewnie bedzie dało się ją wyłączyć ;) )

Najbardziej sie zastanawiam jak to wpłynie na żywotność baterii, bo pocket pc którego czasami uzywalem jako GPS'a miał własnie z tym duze problemy.

[ Dodano: 2008-12-09, 12:40 ]
nightartist napisał/a:
argawen napisał/a:
Jeżeli chodzi o 15 megapikseli, to K20D właśnie tyle ma.
Jeżeli chodzi o ISO 6400, to także można rozszerzyć czułość do tej wartości.


A nie 14 ??



hehehe praktycznie ma 15 MPX, ale faktycznie tylko 14 MPX bo ten 1MPX to hoty i bady ;P :lol:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaczes napisał/a:
Najbardziej sie zastanawiam jak to wpłynie na żywotność baterii
Mam Qstarza 1000P. Włączony działa do 25 godz. Sprawdzone.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
to chyba musze zmienić baterie ;)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jaczes napisał/a:
Mi generalnie sie spodobała taka opcja - wskazywania miejsca zrobienia zdjecia (dla przeciwników tej opcji pewnie bedzie dało się ją wyłączyć ;) )

A ja właśnie parę dni temu po raz pierwszy geotagowałem swoje zdjęcia (tak się to chyba nazywa). Mam takiego samego QSTARZa jak argawen. Niestety, większość zdjęć musiałbym umieszczać na mapie ręcznie. Chociaż użądzenie jest precyzyjne, to jednak często zdarzają się błędy "rzucające" mną nawet o 100m. To się zdarza szczególnie, jak jest gorsza widoczność satelitów, albo jak na chwilę jakiś się gubi. Widzę teraz, że 2 zdjęcia tego samego obiektu są w zupełnie innych miejscach :-/
Tak więc GPS owszem, ale jednak użyteczność jest ograniczona - jak na otwartym powietrzu, to można zaryzykować dokładność do 10m, ale jak zdarza się wchodzić w jakieś zabudowania, czy często gubić sygnał pod dachem budynku, to lepiej ustawić dokładność śledzenia ścieżki do kilkuset metrów (ja sobie ustawiam 100m).
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Można też spróbować automatycznie oczyścić zapisany z różnych anomalii.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Widzę teraz, że 2 zdjęcia tego samego obiektu są w zupełnie innych miejscach :-/
Zawsze się może to zdarzyć. Wtedy pozostaje ręcznie poprawić.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
argawen napisał/a:
pawelek-79 napisał/a:
Widzę teraz, że 2 zdjęcia tego samego obiektu są w zupełnie innych miejscach :-/
Zawsze się może to zdarzyć. Wtedy pozostaje ręcznie poprawić.


Jak P wywali GPS to on będzie nieomylny :evilsmile:
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Cytat
Jak P wywali GPS to on będzie nieomylny
Tj. tak jak z AF - będzie sprawdzał dwa razy nim zapisze zdjęcie?
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
Desmond napisał/a:
Cytat
Jak P wywali GPS to on będzie nieomylny
Tj. tak jak z AF - będzie sprawdzał dwa razy nim zapisze zdjęcie?


Skoryguje jeszcze o położenie względem słońca a merkurego ;) uśredni wyniki i WŁALA :D
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Desmond napisał/a:
jaczes napisał/a:
Jak P wywali GPS to on będzie nieomylny
Tj. tak jak z AF
Czyli zrobisz zdjęcie w Tatrach, a on zapisze, że byłeś w Himalajach. ;-) Takie małe przesunięcie, ale to da się skorygować, w K30 oczywiście.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
LDevil napisał/a:
Można też spróbować automatycznie oczyścić zapisany z różnych anomalii.

Możesz powiedzieć - czym ?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
TimeMachineX ma coś takiego, ale dokładnie tego nie testowałem :)
 

arcan66  Dołączył: 10 Lis 2008
A może GPS to nowy sposób na poprawę AF? Mierzy położenie aparatu, sceny i ... zdjęcie ostre 8-) . Tylko pewnie trzeba będzie najpierw podejść z aparatem do fotografowanej sceny :roll:
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Tak sobie kombinuję, czy ten K20D z GPSem to ma być jeden z tych nowych modeli, którymi Pentax ma nas zaskoczyć w tym roku. Bardzo chciałbym nie mieć w tym wypadku racji.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Oficjalnie? Wzmianka o tym tylko na polskiej stronie pentaxa

http://pentax.pl/?n=31

Cytuje ze strony:

"Pentax K20D wraz z odbiornikiem GPS umożliwia zapisanie w pamięci przebytej trasy w dowolnym miejscu na świecie. Gromadzone dane: data, czas, współrzędne geograficzne i prędkość, pozwalają na późniejsze odtworzenie zapisanych punktów na mapie w komputerze.



Aby zapisać pozycję wystarczy tylko wcisnąć przycisk. Za pomocą dołączonego oprogramowania istnieje możliwość zapisania przebytej drogi i pokazania jej w aplikacji Google Earth. Dane można przenieść bezprzewodowo poprzez Bluetooth™ lub kabel USB. Oprogramowanie umożliwia nie tylko wizualizację zapisanych ścieżek na mapie, ale również tzw. geotagowanie zdjęć, czyli przypisanie zdjęć wykonanych na trasie do punktów na mapie.

Wbudowany odbiornik GPS Bluetooth™ pozwala na wyznaczenie i przekazanie pozycji GPS bezprzewodowo, za pośrednictwem Bluetooth™ do telefonu komórkowego, PDA lub komputera. Po instalacji programu nawigacyjnego w urządzeniu współpracującym, uzyskujemy w pełni funkcjonalną nawigację satelitarną."

Co ciekawe apollo chyba puściła parę bo nie ma tego nigdzie indziej w necie, rzadne dpreview nie wspomina ani nawet pentax.com ... ciekawe..
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Serafion napisał/a:
Aby zapisać pozycję wystarczy tylko wcisnąć przycisk.
Taki datalogger to ja mam oddzielnie. Myślałem, że to mocuje się np. w gnieździe na lampę i automatycznie przy naciśnięciu spustu zapisywany jest pkt.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Oooo... to jakiś świeżusi nius. Ale szczerze mówiąc miałem nadzieję na to samo, co Argawen.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Widziałem ten zestaw K20D z GPS. Dla mnie to Qstarz w nowej szacie graficznej. Nawet obudowa taka sama.
Ale zaszaleli :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach