Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Morou napisał/a:
A jak album będzie prywatny to linki wklejone na forum będą pokazywać zdjęcia?
Będą, sama tak robię.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Morou, ale wiesz, wciąż będzie możne te fotki skopiować, więc nie wiem czy będzie ci łatwo to podpisywanie zarzucić :evilsmile:
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
a na stockach można foty opylić za grube obecnie dolce... opiszon ma rację :evilsmile:
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
Ale Wam do oceny chce je pokazywac... bo ufam ze jestescie profesjonalistami, poprostu nie chce ich pokazywac wszystkim na okolo kto ma dostep do neta... takie fotki co chce pokazywac wrzystki moge wrzucic do publicznego folderu. Picassa rozwiązała moj problem:)

A te z podpisami i obrazkami usunę by nie drażniły:)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
No, tak już lepiej :-B .
Musisz sobie zdać sprawę, że wystemplowanie takiego znaczka co dajesz to moment, to nie jest żadna przeszkoda dla złodzieja. A po drugie na cholerę komuś zdjęcie w takim rozmiarze i tak mocno skompresowane?
 

archi  Dołączył: 30 Gru 2008
Panowie i Panie, mam wrażenie że zbyt poważnie podeszliście do tematu :evilsmile:
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
Ok wiec jeszcze jedni podejscie:

1]

2]

O teraz będzie ok. Bedę Wgrywał tak po 2-3 na poczatek ... żeby nie zaśmiecać za bardzo... i wybierał te moim zdaniem ciekawe nawet jeśli mocno amatorskie:)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
1, kociak jak kociak, brakuje finezji na tym zdjęciu, wiem, że finezyjne uchwycenie kotka do rzeczy łatwych nie należy ale... rezultat może być boski. Brakuje tez wyostrzenia, nie za mocno by nie przesadzić, takiego w normie :).

2 Zdjęcie jak na robione o zmroku zdecydowanie za ciemne, za dużo czerni w cieniach, za dużo szumu. Dodatkowo jest krzywo i leci w lewo. Kadr raczej nie ujmuje.

:-B
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
ad 1. Czy kot jest zadowolony ze zdjęcia kolorów? niestety słaba obróbka w picasie zaszkodziła kotu i kot źle się poczuł.

ad2. Tutaj ekspozycja poszła spać. Prawdopodobnie do lasu, który majaczy w oddali. O ekspozycję należało zadbać ustawiając aparat na statywie i zmniejszając wartość iso a wydłużając odpowiednio czas. W końcu chodziło fotografowi jak się domyślam o coś więcej, na przykład te zupełnie niedoświetlone domki, które być może wydawałyby się warte uwagi.
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
3]

4]

Te zdjęcia są bez retuszu a zdjęcie księżyca o ile pamiętam było ze statywem juz.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
1. Selektywna desaturacja zabiła to zdjęcie. Choć czy na pewno? Już przed tym okropnym zdjęciem kolorów było słabe, więc ten paskudny zabieg w Picasie tylko dobił trupa.
2. Mnie zastanawia co ludzie widzą w takich zdjęciach, że chcą je koniecznie innym pokazać. Kiedyś taki dowcip rysunkowy był. 1 września, idzie dwóch malców z tornistrami do szkoły i ten trochę większy instruuje trochę mniejszego: "Na początku udawaj przygłupa, to się potem wszyscy będą cieszyć, że robisz szybkie postępy". To o to chodzi? Najpierw jakieś kompletne dno pokazać, a potem będą wszyscy klaskać i chwalić, że jest lepiej?
Morou, zrób z tego zdjęcia odbitkę, taką 30x45. I powieś sobie na ścianie. Powiesisz? Serio? Uważasz, że w tym zdjęciu jest cokolwiek godnego uwagi? Czy w ogóle było tam cokolwiek wartego tego, żeby aparat podnieść do oka? Po co zrobiłeś to zdjęcie? Co chciałeś pokazać? Dlaczego zdecydowałeś się je pokazać i o ocenę czy komentarz spytać? Bo ja tego kompletnie nie rozumiem :-/
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
matb napisał/a:
1. Selektywna desaturacja zabiła to zdjęcie.


Nawet nie wiem co to jest selektywna desaturacja :(

matb napisał/a:
2. Mnie zastanawia co ludzie widzą w takich zdjęciach, że chcą je koniecznie innym pokazać. Kiedyś taki dowcip rysunkowy był. 1 września, idzie dwóch malców z tornistrami do szkoły i ten trochę większy instruuje trochę mniejszego: "Na początku udawaj przygłupa, to się potem wszyscy będą cieszyć, że robisz szybkie postępy". To o to chodzi? Najpierw jakieś kompletne dno pokazać, a potem będą wszyscy klaskać i chwalić, że jest lepiej?
Morou, zrób z tego zdjęcia odbitkę, taką 30x45. I powieś sobie na ścianie. Powiesisz? Serio? Uważasz, że w tym zdjęciu jest cokolwiek godnego uwagi? Czy w ogóle było tam cokolwiek wartego tego, żeby aparat podnieść do oka? Po co zrobiłeś to zdjęcie? Co chciałeś pokazać? Dlaczego zdecydowałeś się je pokazać i o ocenę czy komentarz spytać? Bo ja tego kompletnie nie rozumiem :-/


Hmmm nie wiem jak wyglądało by na odbitce... ale podobało mi sie połaczenie kolorów . Wiele osób mówiło mi ze jest fajne a nawet świetne... może się nie znali dlatego pokazalem je by wypowiedzieli się profesjonaliści. Ale spoko... za rok może jak zrobie jakieś wdl profesjonalnych technik może pokaże, ... mam nadzieję że wtedy "selektywna desaturacja" nie zabije zdjęcia :/
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
matb napisał/a:
Dlaczego zdecydowałeś się je pokazać i o ocenę czy komentarz spytać? Bo ja tego kompletnie nie rozumiem

Bo chciał się dowiedzieć na jakim etapie drogi fotograficznej się znajduje. Wie już, że to początek i będzie ciężko. Ale proszę byśmy tak mocno nie kopali - bo to może mieć odwrotny skutek.
Morou, popatrz na http://www.pentaxphotogallery.com/ dla przykładu. Taki sam aparat jak masz, podobne szkła (czasami totalnie takie z zestawu). Widzisz już różnicę ? Nie, oni nie urodzili się fotografami od razu. Fotografia wymaga wiedzy, ćwiczeń i czasu.
Dobrze, że wrzuciłeś fotki - są słabe i niezbyt ciekawe. Teraz pokaż, że potrafisz. Weź książkę do ręki, poczytaj o kadrowaniu, pomiarze światła, ekspozycji etc.
Zrób fotografie i wrzuć je. Za jakiś czas, sam zauważysz różnice. Głosami krytyki się nie dołuj - ludzie nie chcą Ciebie skopać a zmotywować. Więc pokaż, że warto wchodzić do tego wątku i oglądać Twoje postępy. Głowa do góry i do nauki! :-B
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
matb napisał/a:
...okropnym zdjęciem... ... paskudny zabieg ... ... dobił trupa....
... udawaj przygłupa ... ... kompletne dno ...


Proponuję wypowiedzi na temat zdjęć Morou okrasić jeszcze inwektywami typu: ohydna fotka, obrzydliwy kadr, debilna technika itp. itd. To na pewno poprawi ogólną atmosferę na forum.

matb napisał/a:
Morou Dlaczego zdecydowałeś się je pokazać i o ocenę czy komentarz spytać?


To może ja ci matb odpowiem - dlatego zdecydował się je pokazać, bo chciał spytać o ocenę i poprosić o komentarz. Jeszcze raz: dlatego zdecydował się je pokazać, bo chciał spytać o ocenę i poprosić o komentarz.

matb napisał/a:
Uważasz, że w tym zdjęciu jest cokolwiek godnego uwagi? Czy w ogóle było tam cokolwiek wartego tego, żeby aparat podnieść do oka?


W imieniu swoim, i pewnie nie tylko swoim, prosiłbym o podanie listy przedmiotów, które są godne uwagi i tego, żeby je fotografować. Może być skrócona ta lista, nikt się chyba nie obrazi...

matb napisał/a:
Co chciałeś pokazać?


Przypuszczam że zachód słońca nad czubkami drzew, ponadto księżyc na tle gałęzi oraz siedzącego kota i wieczorową porę gdzieś w górach pod lasem. Tak mi wychodzi z pobieżnych obserwacji. Ale oczywiście mogę się mylić.

matb napisał/a:
Bo ja tego kompletnie nie rozumiem :-/


Każdy jak widać ma swoje ograniczenia. Czasem oceniany, czasem oceniający...

P.S. Zastanawiam się tylko, dlaczego bardziej godnym obiektem do fotografowanie - od wspomnianego kota albo zachodu słońca - ma być samochód jadący za tramwajem http://matb.ovh.org/index...c5a4d29a02296f1 , sześć kaczek na betonowym molo w tym dwie częściowo ucięte http://matb.ovh.org/index...5a4d29a02296f1, albo inny kot na stole, zasłonięty dynią i koszem na tle dwóch rurek http://matb.ovh.org/index...c5a4d29a02296f1 ...
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
...

 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
1 Kot jaki jest ... każdy widzi - ten widzi mi się dość dobrze skadrowany (koci nos wyznaczył centrum kadru :-D ), ostrość też dobrze umieszczona choć przy kotach to niełatwe (AF często się gubi na kontrastowej sierści). Pyszczydło wygląda jak wygląda bo ogniskowa trochę za krótka była ale mogę się mylić. Nie robił bym tylko tej desaturacji nie wygląda to najlepiej.
2 Miejsce z klimatem ale zrobił bym ciaśniej tzn. najpierw bym wyprostował (budynki są pochylone) następnie zacieśnił kadr odcinając z prawej między tymi dwoma świerkami, z lewej pustą przestrzeń do pierwszego drzewa oraz połowę trawy od dołu i połowę nieba. Co do jasności i obrobki to fotka trochę ciemna mi się widzi ale może tak chciałeś ze względu na obiekt fotografii,
3 Tu umieszczone centralnie w poziomie słońce oślepia ja przyciął bym tak w 2/3 lewej połowy (wyznaczonej przez słoneczko) - na dole odciął albo występlował ten blik i proporcjonalnie (3 : 2) góry. Można też inaczej - przejść na kadr pionowy wycinając pionowy kadr w proporcji 2 : 3 tak by umieścić słonko w lewym dolnym mocnym punkcie jednocześnie zamykając kadr z lewej i prawej konarami drzew z pierwszego i drugiego planu,
4 Podobnie do wycięcia budynek z lewej oraz proporcjonalnie górę (niebo) - umieścisz wtedy księżyc w pobliżu mocnego punktu. Ponadto zdjęcie można by odszumić.
Zuważyłem też, że trochę za bardzo kompresujesz zdjęcia co je uszkadza - przy tych wymiarach mogą być 3 x cięższe. Uwagi, które zamieściłem opisują to co ja bym z tymi zdjęciami zrobił gdybym je miał wystawić. Co do technicznej strony (obróbka) to niech się wypowiedzą Inni.

P.S.
Przepraszam, za trochę dłuższą wypowiedź (ostatnio modną na Forum) ale krócej się ... nie dało.
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
Nie no uwagi cenne... tylko jeszcze nie zawsze ogarniam ten profesjonalny jezyk. Ale za to z danego postu już wiem co to jest "desaturacja":)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Zdjęcie nr 3 jest zdecydowanie za ciemne. Nie łatwo fotografuje się pod słońce by dobrze to wyglądało. Kadr również nie ma żadnych mocnych punktów, które by przyciągały uwagę.

Zdjęcie nr 4 z kolei jest spod znaku bałaganu i dość dziwnie dobranego kadru. Oko trzeba ćwiczyć, nie przychodzi to szybko i prosto. Spójrz jak kadruje ten gość: link .
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Dla mnie zdjęcie 4 ma interesujący układ plam. OK - wiele mu można zarzucić, ale widać że autorowi "o coś chodziło". A to ważne. :lol:

Dwójka faktycznie może i ciutkę za ciemna, ale mi bardziej przeszkadza za duża ilość pustego nieba i czegoś ciekawego w pierwszym planie. Moim zdaniem miejsce ma potencjał i warto tam jeszcze wybrać się z aparatem,

Jedynka, kot jak kot. Mnie desaturacja nie przeszkadza. Jej zastosowanie to kwestia gustu, a to jak wiemy, rzecz względna.

Trójka, zachód słońca tragicznie niedoświetlony w drzewach i gałęziach. Tutaj potrzebny jest statyw i chyba kombinowanie z HDR.

Ogólnie, moim zdaniem - do boju Morou!

 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
Thx:) napewno niedlugo znów jakies pokaże do oceny ale tym razem bedę starał się je zrobić wdl Waszych rad:) i będę stawiał bardziej na jakośc nie na ilość:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach