piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
hottt napisał/a:
Czy Waszym zdaniem dobrym pomysłem będzie zakup telekonwertera x2 do 50-200?
Moim zdaniem nie. Telekonwerter zabierze ci znaczną ilość światła z i tak już ciemnego obiektywu.
 
hottt  Dołączył: 03 Lut 2012
piotr_luk napisał/a:
hottt napisał/a:
Czy Waszym zdaniem dobrym pomysłem będzie zakup telekonwertera x2 do 50-200?
Moim zdaniem nie. Telekonwerter zabierze ci znaczną ilość światła z i tak już ciemnego obiektywu.

Czyli muszę zbierać $ na coś większego... :-/
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Niestety do kitów nijak nie da rady.
Po pierwsze x 2.0 strasznie niszczy obraz.
Żeby telekonwerter miał sens potrzebujesz jasne szkło ( max f/4.0 ) i o bardzo dobrych parametrach ( czytaj rozdzielczość w okolicach pełnej dziury ) inaczej to nie ma sensu.
Najtańsza opcja to zakup 500/5.6 za 1000 zł. Fakt że to manual.
Z AF to TC x 1.7 Pentaxa z Tairem 300/4.5 lub Tamronem 300/2.8.
Dla pełnego szczęścia to Sigma 100-300/4.0 lub DA*300/4.0 z dowolnym TC ( dobrze nie przekraczać x 1.7.

Niestety w naszym systemie o 400mm ciężko.
U konkurencji lepiej, ale ceny wgniatają w ziemię.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
pipeman napisał/a:
............
Żeby telekonwerter miał sens potrzebujesz jasne szkło ( max f/4.0 ) i o bardzo dobrych parametrach ( czytaj rozdzielczość w okolicach pełnej dziury ) inaczej to nie ma sensu.
.....

Eeetam trochę czarnowidztwo :-P ,jeśli dzień jest słoneczny jak dziś ,to spokojnie mozna robic z telex2.Dizś klapnąłem własciwie z nudów Soligorem 85-300 -f=5 +Tc x2,ISO 800 czas 1/800.Fota jest Ok z jpg.W marnych warunkach ,mało swiatła-faktycznie -lipa,ale częściej robimy na widno i jasno :-P
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Tylko jakiej jakości to zdjęcie jest ... bardzo lubię się z dobrymi szkiełkami i ich efektami w postaci ostrych zdjęć.
 
wiesmann  Dołączył: 28 Sty 2012
pipeman napisał/a:
lub DA*300/4.0 z dowolnym TC ( dobrze nie przekraczać x 1.7.


Jaki TC do 1,5x do niego najlepszy tak żeby AF dobrze hulał i jeszcze całość była nadal WR :mrgreen:
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
pipeman napisał/a:
Tylko jakiej jakości to zdjęcie jest ... bardzo lubię się z dobrymi szkiełkami i ich efektami w postaci ostrych zdjęć.

Ja się z tym zgadzam ,ale iluż to kolegów lubi zamglenia i rozmycia :-P ,sprawa niewymierna :lol:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
zamach napisał/a:
Soligorem 85-300 -f=5 +Tc x2

AF zadziałał?
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
romeoad napisał/a:
zamach napisał/a:
Soligorem 85-300 -f=5 +Tc x2

AF zadziałał?

Manualny Soligor 85-300+ TC OzeckII x2,przed chwilą z reki na 0,2 s,tylko zmniejszone,K-5,AWB

Podtrzymuję swoje zdanie,ze za niewielkie taki (TC x2 ) pieniądze przy sprzyjajacych warunkach 7 razy na 100 się przyda :-P
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
zamach napisał/a:
Manualny Soligor

A w temacie: Telekonwerter a AF. Bo jakbyś nie zauważył, to w obiektywach AF inaczej pracuje pierścień ostrości. Mniej wygodnie w porównaniu z MF.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
romeoad napisał/a:
zamach napisał/a:
Manualny Soligor

A w temacie: Telekonwerter a AF. ..

Nie moja wina ,ze po drodze temat się rozłazi :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zamach, nie wstawiaj w jednym wierszu tekstu i zdjęcia bo się wątek rozłazi na szerokość (poprawiłem już).
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
plwk napisał/a:
zamach, nie wstawiaj w jednym wierszu tekstu i zdjęcia bo się wątek rozłazi na szerokość (poprawiłem już).

faken,saken, :-/ wiesz ,że to przypadkowo,ale dzięki za poprawkę i będę uważał next time .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach