radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Re: Telefon z GPS
radekone napisał/a:

Jakies sugestie co do modeli? :-)
JA kupiłbym dla siebie Samsung i8910 (GPS z kompasem, symbian, ekran 3,7" 640x360) ... tylko cena jest wysoka. Ale dla ciebie nie wiem czy będzie to optymalny zakup - to bardzo rozbudowane urządzenie i pewnie z wielu rzeczy nie będziesz korzystał.

Może nokia 6210 ? (choć przyznaję że jest plastic-fantastic ... no i standardowy mały ekran 2,4" 320x240)
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Kuzyn Mygosi,a co w tej omni takiego rozbudowanego,to zwykły symbian 9.4,i to nie najnowszy tylko v4.
Widzę ,że upierasz się przy tym kompasie hd2 też go posiada,a softu na wm więcej,sporo więcej.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
martino napisał/a:
to zwykły symbian 9.4,i to nie najnowszy tylko v4.

Cytat
Telefon Samsung i8910 HD pracuje na systemie Symbian 9.4, S60 v5 z interfejsem TouchWiz 3D .
źródło:
http://www.symbianos.pl/t...amsung-i8910-hd
... ?


martino napisał/a:

Widzę ,że upierasz się przy tym kompasie hd2 też go posiada
... łącznie z ceną wyższą o 500 zł
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Hmmm......
Oglądając niedawno omnię hd i n5800 w salonie czytałem specyfikację nokia miała nowszy v5 dlatego zapamiętałem.
Może się mylę,lub samsung dokonał aktualizacji........


Kuzyn Mygosi napisał/a:
łącznie z ceną wyższą o 500 zł


Właśnie zastanawiam się nad wyborem nowego telefony,więc oglądam to i owo.
Sporo nadziei pokładałem w androidzie,niestety jak na razie słabo,symbian zawsze mnie ograniczał,wm mimo swoich sporych minusów daje większe możliwości.
Radekone i tak kupi to co mu będzie pasowało,ale po prostu pokazuję,że świat nie kończy się na nokiach i symbianie .
Acha,i warto dołożyć te kilka $ ;-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ano chyba sie wlasnie bede musial rozejrzec tez za czyms innym niz HD2 i N97, ktore to sobie upatrzylem. Ten pierwszy w sumie bardzo by mi odpowiadal bo ma wszystko to czego potrzebuje a nawet za duzo, tylko ze najzwyczajniej w swiecie jest za wielki :-) Druga sprawa to bateria wysypujaca sie jednym dniu pracy (tak samo jak w Ajfonie). No ale go nie skreslam. Za to poczytalem wiecej o N97 i odpada definitywnie, a Nokie z serii Exx i 6xxx tez jakos mi sie kompletnie nie widza.

Zobacze co tam u lg i szajsunga slychac chociaz jakos przekonania do nich nie mam. A HTC zrobil jakies modele dla eriksona wiec moze tez warto zerknac.
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Radekone,se experia,ale na jedno wychodzi (sprawa baterii).
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Z baterii w Xperii byłem naprawdę zadowolony. W porównaniu do touch pro masakra ;-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
No to odświeżam temat. Zainteresowałem się samsungiem B2710 solid. Może przywielki i ma mały wyświetlacz, ale zerknąć raz za razem w lesie czy mieście chyba wystarczy. Na forum TrekBuddy czytałem nieco i wyglądają te wszystkie instalacje bardzo skomplikowanie. Wręcz zniechęcająco. Kusi cena i porządna bateria. Mnie to nie jest potrzebne celem zastąpienia mapy tylko do ustalenia miejsca, w którym się znajduję w terenie bezszlakowym (głównie rower, ale i góry). Przyda się też do odnalezienia np. adresu w mieście (pieszo).
Czy jednak lepiej a może prościej poszukac nokii z ovi mapami?

[ Dodano: 2012-01-17, 07:38 ]
radekone, udało Ci się znaleźć rozwiązanie?

[ Dodano: 2012-01-17, 07:49 ]
Acha jest jeszcze coś takiego jak we travel. Ktoś ma, używa? Jak to się ma np. do ovi?
Myślę nad tym samsungiem lub nokią e52
Może jakaś alternatywa z większym LCD? Może być klawiatura wysuwana. Do 500 zł
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ekajana napisał/a:

[ Dodano: 2012-01-17, 07:38 ]
radekone, udało Ci się znaleźć rozwiązanie?


HTC Desire (S) + Google Maps :-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
I jak to śmiga w terenie? czy łączenie z google maps jest płatne? Co Cię skłoniło do tego wyboru?
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Placisz za internet mobilny, jako takie GoogleMaps jest bezplatne. Sam uzywam na Androidzie. Daje rade.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Przy czym jest możliwość wcześniejszego zapisania danego obszaru np gdy jesteś w zasięgu sieci Wi-Fi. Oprócz map masz jeszcze Miejsca i od niedawna Nawigacje. Przy czym do map offline, aby tylko się zorientować gdzie jestem przeważnie używam MapDroyda, który korzysta z Open Streets Maps - prostsze i zajmują mniej miejsca.

Jeśli ruszam w teren to jednak zabieram starego garmina do zapisywania swojej pozycji.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Używałem kiedyś Nokii E52 z Nokia Maps, kilka dni temu zakupiłem Nokię 500, żeby mieć nawigację do auta. Mój wybór był podyktowany przede wszystkim tym, że:

- mapy w trybie offline, nie trzeba płacić za transfer jak w Google Maps
- sprawdza się w samochodzie, wskazówki głosowe działają całkiem sprawnie - co jest ważne przy małym ekranie (sprawdzone w trasie do Wiednia oraz przez żonę dzisiejszego poranka przy poruszaniu się po Pradze)
- oraz przy chodzeniu po mieście
- można wyznaczyć sobie trasę w serwisie maps.nokia.com na komputerze i zsynchronizować na komórce - przydaje się, kiedy mamy jakieś specyficzne wymagania co do przebiegu trasy
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Czy działąnie gps różni się w obu nokiach? Czy mały wyświetlacz E52 daje radę przy korzystaniu z mapy w mieście/terenie pieszo?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Ekajana napisał/a:
Czy mały wyświetlacz E52 daje radę przy korzystaniu z mapy w mieście/terenie pieszo?

Nie no w mieście wystarczy. W dodatku baterii tak nie zużywa, już i tak obciążonej GPSem
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ekajana napisał/a:
Czy mały wyświetlacz E52 daje radę przy korzystaniu z mapy w mieście/terenie pieszo?
E52 świetnie dawała radę, kiedy przeprowadziłem do Pragi i nie znałem miasta. Wtedy często korzystałem z trybu "pieszego" nawigacji i zawsze trafiałem tam gdzie trzeba.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
E52 to naprawde rozsadny wybor. Polecam.
Rozwaz tez samsunga galaxy mini s, ale to juz android, z jego wadami i zaletami.n
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
piszę dużo smsów, więc klawiatura konieczna. Myślałem o tym galaxy. Ale tu trzebaby kombinowac z tymi mapami. Do nokii też pewnie można zainstalować inne, bardziej dedykowane, ale jak będzie na start dobra ovi to zachęca. Tylko ta cena względem samsunga solida nie zachęca. Ale solid chyba średnio się do kieszeni zmieści.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
To z e52 bedziesz zadowolony. Ovi to naprawde swietne mapy na poczatek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach