matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ale co? Obiektyw czy dolary?

A przy okazji: może ktoś zapodać linka, gdzie różne obiektywy (Pentaxa) są oceniane i opinie przytaczane? Nie chodzi mi o Lens Performanace Survey ino taką inną...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Poniewaz ktos tu podrzucil sampla ze straszna AC, a nie ma teraz sprzyjajacej pogody to postanowilem sprawdzic ta kwestie w moim egzemplarzu. Wyglada to tak...

[crop 100% iso200 2.5]

Troche dziwne, bo galezie ktore sa w GO sa normalne, bez obwodki i przebarwień, ale te ktore wychodza poza GO cale maja fioletowa dominate...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
hej,
a czy ktoś z ludków co używają go do portretu mógłby przytoczyć tu jakieś przykłady
portretów zrobionych tym szkłem ?najlepiej kobiet. ładnych.
:)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
najlepiej kobiet. ładnych.
Nie ma brzydkich kobiet. Czasami tylko... no wiesz co.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
a czy ktoś z ludków co używają go do portretu mógłby przytoczyć tu jakieś przykłady
portretów zrobionych tym szkłem ?najlepiej kobiet. ładnych.


ja mam pare portretow, ale modelka nie wyraza zgody na publikacje, powiem ze z odleglosci 5m uzyskujemy swietna glebie...
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
jak już się czepiacie,
na ostatnim zdjęciu z aukcji widzę przebarwienia przy krawędziach, tylko tak wyszło czy rzeczywiście coś jest na rzeczy ?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
milo napisał/a:
Cytat
a czy ktoś z ludków co używają go do portretu mógłby przytoczyć tu jakieś przykłady
portretów zrobionych tym szkłem ?najlepiej kobiet. ładnych.


ja mam pare portretow, ale modelka nie wyraza zgody na publikacje, powiem ze z odleglosci 5m uzyskujemy swietna glebie...


ja nigdy nie pytam o zgodę, ze względów takich , że nie przyszło mi ani moim modelkom (jak to szumnie brzmi) ,że robię im zdjęcia żeby schować do szuflady . publikacja jest wliczona w usługę :)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
ja nigdy nie pytam o zgodę, ze względów takich , że nie przyszło mi ani moim modelkom (jak to szumnie brzmi) ,że robię im zdjęcia żeby schować do szuflady . publikacja jest wliczona w usługę :)


OK, postaram sie tym razem zrobic jakis portrecik na potrzeby foruma ;)
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
9.


10.


11.


Wszystko robione Takumarem 135/2.5, wywołane w ACR 3.7 i wyostrzone po zmniejszeniu.
 
beribazoo  Dołączył: 15 Mar 2007
Krzychoo, niezle niezle ten Takumarek sobie radzi
Na 9 w sumie dziwny bokeh wyszedl
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
Na 9 w sumie dziwny bokeh wyszedl


Przeostrzony lekko.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
raany boskie, ale ta cyfra jest ostra, aż kłuje w oczy!!
uf, na szczęscie negatywy zaziarniają sprawę :)
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Wszyskie fotki ostrzyłem na tych samych ustawieniach. Na 9. w tle, jakiś metr za dzidzią, była kanapa w poziome paski i może to one tak dziwnie się rozmyły. Niestety innych fotek małej z Takumara nie mam. Do biegającego wokoło dziecka manual niestety średnio się nadaje, nie nadąża człowiek.

 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
na 10 masz świetną modelkę :shock:
 
beribazoo  Dołączył: 15 Mar 2007
Krzychoo napisał/a:
była kanapa w poziome paski i może to one tak dziwnie się rozmyły

No to juz wiem skad ten bokeh ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
a czy ktoś z ludków co używają go do portretu mógłby przytoczyć tu jakieś przykłady
portretów zrobionych tym szkłem ?najlepiej kobiet. ładnych.


i moze jeszcze rozebranych? :mrgreen:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
asklop napisał/a:
guerilla napisał/a:
a czy ktoś z ludków co używają go do portretu mógłby przytoczyć tu jakieś przykłady
portretów zrobionych tym szkłem ?najlepiej kobiet. ładnych.


i moze jeszcze rozebranych? :mrgreen:


jeśli ktoś byłby tak miły :)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
jeśli ktoś byłby tak miły :)


Nie wiem czy widzieliscie, ale swojego czasu na ComedyCentral bylo o tym jak zrobic sobie kobiete... :)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
milo napisał/a:
Nie wiem czy widzieliscie, ale swojego czasu na ComedyCentral bylo o tym jak zrobic sobie kobiete... :)


widzialem. Ale prawie codziennie to powtarzaja. :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach