BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
a ja dzialajacego obracania zdjec podczas podgladu..
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
Adam Sławomir napisał/a:
Ja myślę, że sporadycznie ludziom się zdarza to włączyć bo od czasu do czasu ktoś narzeka na straaasznie powolny zapis zdjęć ;-)
I myślę, że jak ktoś skojarzy fakty to mu dystorsja i CA przestaje przeszkadzać ;-)

No a jak tam z tymi "tajnymi" poprawkami w nowym FW?
Spodziewałem się wysypu lepiej działających AFow, nie przepalających lamp i kto wie czego jeszcze, a tu cisza.


A co ma byc ? Super matryca w k5 ... a reszta to jak w pentaxie :mrgreen: AF to najlepiej najnowoczesniejszy nozny :mrgreen: A lampy to najlepiej w wlasnej automatyce :mrgreen:

Co tu jeszcze mozna usprawnic ?
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Wakacje !!!! ;-) też się nudzę.
Czytam forum, patrzę co spieprzyć można w aparacie, podpinam szkła, drapię się po głowie, tłukę :lol: w migawkę, komp się grzeje od przepełnionego kosza i zastanawiam się.
Po cholerę jest korekcja obiektywów w oprogramowaniu, jak sobie dawałem rade kiedyś bez tego bajeru ? :-D Ja to małe piwo... ale ci z najwyższej półki ? Chyba jakieś oprogramowanie specjalne mieli w głowie :mrgreen:
Kolejny aparat będzie miał funkcje typu, Wielka fotografia; 1. nagroda roku 2. zdjęcie tygodnia 3.najlepszy w okolicy itp. Przestaje mnie bawić ten bieg w niewiadome... nie myśl my pomyślimy za ciebie :-/
Jednak motto Kodaka było słuszne "Ty naciskasz spust migawki a resztę robimy za ciebie.." za twoje pieniądze oczywiście. :mrgreen:
Mam K5 , nie będę wgrywał najnowszego oprogramowania, lepsze jest wrogiem dobrego. Po cholerę mi dodatkowy identyfikator GPS ? Wiem zawsze gdzie jestem 8-) A odnośnie ewentualnych poprawek w tej wersji, po opiniach na forach mam wrażenie, że te spodziewane zmiany to jest placebo.
Pozdrawiam wszystkich nudzących się.
:-B :-B
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
hitman1986 napisał/a:
Czy możliwy jest ewentualny downgrade do wersji 1.03, jeśli już bym się zdecydował na aktualizację firmware'u ?

Może w K-5 się nie da, bo w K-R można wgrać starsze wersje ;-) tylko po co.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
paradziqs napisał/a:
a ja dzialajacego obracania zdjec podczas podgladu..


Dla mnie to nie jest problemem. Trzeba wylaczyc automatyczne obracanie zdjec podczas podgladu i wtedy masz kadry pionowe pionowo, a poziome poziomo.
Tylko zawsze w ta strone jak bylo robione zdjecie. Czyli trzeba obracac puszke, ale mysle, ze to nie problem bo wiekszosc pionowych kadrow sie robi na ta sama strone. A poziomych chyba raczej nikt do gory nogami nie robi.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
tylko po co.


Też się właśnie zastanawiam. Jeśli producent wypuszcza aktualizację oprogramowania, to po to by naprawić błędy i wprowadzić nowe funkcjonalności, a nie po to by zepsuć to co było dobrze i utrudnić życie użytkownikom (którzy, jak widać, i bez tego sami sobie z tym doskonale radzą).
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Adam Dąbrowski napisał/a:
Po cholerę mi dodatkowy identyfikator GPS ? Wiem zawsze gdzie jestem

Przydaje się w momencie kiedy prowadzisz bloga/stronę www i chcesz ją lepiej wypozycjonować. Zawsze to jakiś zysk kiedy zdjęcie znajduje się w Google Earth, lub Google Maps ;-)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Pozwala też zidentyfikować miejsce, w którym zrobiono zdjęcie.
Tu akurat exif z sony. Po kliknięciu w polecenie "mapa łącze" otwiera się w przeglądarce mapa z zaznaczoną lokalizacją miejsca.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach