BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Jarek Dabrowski, a jesli mam dysortografie? bierzesz czasami takie rzeczy pod uwage?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
paradziqs napisał/a:
a jesli mam dysortografie?
To tym bardziej powinieneś używać słownika, tak jak zasugerowałem.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Najlepszy na błędy jest Firefox ;-)
"...Wężykiem, wężykiem Jasiu..." :mrgreen:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Cytat
Jakie to polskie. Ktoś się potknął, to jeszcze mu dowalić z buta.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Żaba napisał/a:
Ech jakie to etyczne. Ktoś popełnił błąd trzeba to natychmiast wykorzystać, w końcu to ktoś inny za to beknie a my zrobimy ekstra interes. Gratuluję dobrego samopoczucia.

Żygać się chce :evil:


Dokładnie to mi przyszło na myśl, sorry chłopaki ale kuźwa to jest zwyczajnie obrzydliwe...
:-?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
paradziqs napisał/a:
Jarek Dabrowski, a jesli mam dysortografie? bierzesz czasami takie rzeczy pod uwage?


Ja mam, nie przeszkadza mi to jednak w korzystaniu ze słownika wbudowanego w przeglądarkę internetową. Żadne schorzenie, wada itd. nie może stanowić usprawiedliwienia dla zwykłego lenistwa i niechlujstwa.
piotrecius Opera też działa.

Tak czytając ten wątek i przypomina mi się pewna książka i widzę, że wyznawców moralności Kalego wciąż nie brakuje. Idąc dalej tym tropem jak sprzedawca w sklepie się pomyli i wyda wam za dużo to też się cieszycie z zysku, czy zwracacie nienależną nadpłatę?
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
A że biedakowi co stoi za ladą pracodawca policzy x2 to już inna sprawa...
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
WojtekKawecki napisał/a:
to jest zwyczajnie obrzydliwe...

Jak na razie to w tym wątku, poza stwierdzeniem "żygać się chce" nie ma nic obrzydliwego.
Nie zauważyłem też, aby ktokolwiek wskazał tu że dochodzi swoich (wymaiginowanych czy rzeczywistych) praw związanych z tą transakcją.

A tak na marginesie, to np. "obrzydliwe" moze być naciąganie ludzi na tzw. "okazje" na znanym portalu aukcyjnym, gdzie opisuje się że sprzet jest w super stanie, kasuje się zapłatę, a w odpowiedzi na wszelkie uwagi i zastrzeżenia wystawia się w końcu negatywa :evilsmile:

[ Dodano: 2011-07-28, 16:05 ]
Żaba napisał/a:
Idąc dalej tym tropem jak sprzedawca w sklepie się pomyli i wyda wam za dużo to też się cieszycie z zysku, czy zwracacie nienależną nadpłatę?

Co ma piernik do wiatraka :shock: :?:
Jak kupujesz coś w promocji, to pomimo wystawienia niższej ceny sprzedaży płacisz za towar więcej :?: :shock:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
daśko analogia, analogia.

Cytat
A tak na marginesie, to np. "obrzydliwe" moze być naciąganie ludzi na tzw. "okazje" na znanym portalu aukcyjnym, gdzie opisuje się że sprzet jest w super stanie, kasuje się zapłatę, a w odpowiedzi na wszelkie uwagi i zastrzeżenia wystawia się w końcu negatywa
to po prostu druga strona medalu, ale co to za logika inni robią źle to ja też? Powtórzę mentalność Kalego.

Obrzydliwe jest właśnie podejście akceptujące korzystanie z cudzych błędów. Odnoszenie korzyści kosztem pomyłek innych nie jest szlachetnym zachowaniem i należny do działań moralnie wątpliwych (by być delikatnym). Argumentacje, że inni robią gorzej, jest nawet więcej niż obrzydliwa.
 

Nicze  Dołączył: 09 Paź 2008
Ech, nie za często sie odzywam ale coś napisze.

Pamiętam jak jakiś czas temu była podobna sytuacja na forum, chodzilo o bodajże sigmę 12-24 wystawioną w sklepie internetowym za ułamek ceny która powinna tam widnieć.

Oczywiscei motłoch sie rzucił, "brał" po kilka egzemplarzy jak co poniektórzy.
Przeciez to była oczywista pomyłka jak w tym przypadku.
Sorry ale zero pomyślunku, tylko żeby sie nachapać kosztem kogoś innego.

I co to za tłumaczenie że jak mnie kiedyś ktoś nabrał przez allegro to ja też będę tak robił, a co? wolno mi!

Sorry za moralizowanie, ale moim zdaniem nie tak powinno być :-( mało jest jeszcze ludzi którzy kradną i kręąc jak mogą?

Ja chyba wolę mieć mniej ale być bardziej spokojnym wewnętrznie

Pozdr.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
daśko w omawianym przypadku aukcji z allegro na szkła 35/1.4 wszyscy, jak na razie, zabierający głos mają świadomość pomyłki w cenie. Wiedząc, że ktoś się pomylił podejmuje się działania na jego niekorzyść. W pełni świadomie podejmuje się próby wyciągnięcia partykularnych korzyści z cudzego błędu. To jest w moim prywatnym odczuciu obrzydliwe i moralnie naganne i tyle. Jak widać nie ja jeden to tak postrzegam.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Żaba napisał/a:
co to za logika inni robią źle to ja też? Powtórzę mentalność Kalego.

Powtórzę za Tobą, "co to za logika" :?: , kto niby robi źle, ja :?: powiedz mi kiedy i gdzie :?:
Żaba napisał/a:
Argumentacje, że inni robią gorzej, jest nawet więcej niż obrzydliwa.

:shock: Do mnie pijesz :shock: :?: Wyluzuj człowieku :idea:
Nicze napisał/a:

I co to za tłumaczenie że jak mnie kiedyś ktoś nabrał przez allegro to ja też będę tak robił, a co? wolno mi!
A kto tak tłumaczy :?: :shock:
Ludzie, zanim zaczniecie pisać p***** i wmawiać innym że coś robią nie tak, NAUCZCIE SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM :idea:
 

Nicze  Dołączył: 09 Paź 2008
hah Żaba,

widze że podobne mamy myślenie a niby tacy krakowscy centusie ;), nawet posta wyslaliśmy w o tej samej godzinie :-)

:-B

Edit:
Ech, odpuszczam taką dyskusje , szkoda słów już był taki przykład jakiś czas temu z sigmą ... :-(

 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no to teraz chwila prawdy...
nie mam dysortografii, byl to zwykly blad..
natomiast jesli chodzi o pomylke sklepu, pisza o tym ze:
"niestety nie jesteśmy w stanie zrealizować zamówień w cenach umieszczonych w zaproszeniu do składania ofert, "
w takim przypadku art. 85 KC nie ma zastosowania...
tak samo zwalanie winy na blad oprogramowania i osoby trzeciej...
czy jak moje dziecko przez przypadek wejdzie na moje konto allegro, zakupi pare przedmiotow na roznych aukcjach,to moge sie tlumaczyc ze wine za to ponosi osoba trzecia i w zwiazku z tym wycofuje sie z zakupow bez ponoszenia zadnych kosztow?

[ Dodano: 2011-07-28, 16:39 ]
aha tak na marginesie...
jak komus sie udaje kupic obiektyw za duzo taniej niz wartosc rynkowa (np osoba sprzedajaca nie zna konkretnie wartosci takiego obiektywu) to tez sie wczesniej pytacie ze aby napewno za taka cene chce sprzedac? czy przypadkiem nie popelnia bledu bo przeciez takie obiektywy to sa warte dwa razy tyle?
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Żaba napisał/a:
Wiedząc, że ktoś się pomylił podejmuje się działania na jego niekorzyść. W pełni świadomie podejmuje się próby wyciągnięcia partykularnych korzyści z cudzego błędu.

Jakie próby. :?: Co to za insynuacje :?: Jest oferta na allegro i tyle :idea:
Normalnie jasnowidztwo. :shock: Podaj mi szóstkę w lotto w najbliższym losowaniu :evilsmile:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no ja widzialem osobiscie oferte z duzym czerwonym napisem "zestaw promocyjny", jeszcze spojrzalem na oferte tego sprzedawcy i byla tam identyczna aukcja z obiektywami z mocowaniem sony, dlatego stwierdzilem ze widocznie taka promocje zrobili..
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
paradziqs napisał/a:
stwierdzilem ze widocznie taka promocje zrobili..
Za 10% nominalnej ceny?
To się nie nazywa dysortografia, tylko pewnie jakoś inaczej.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Nicze nie tylko my dwaj parę innych osób wcześniej pisało w podobnym tonie. :-B

daśko gratuluję. Życzę samych sukcesów. Z mojej strony EOT, wyraziłem już swoje zdanie w tym temacie.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
paradziqs napisał/a:
jak komus sie udaje kupic obiektyw za duzo taniej niz wartosc rynkowa (np osoba sprzedajaca nie zna konkretnie wartosci takiego obiektywu) to tez sie wczesniej pytacie ze aby napewno za taka cene chce sprzedac? czy przypadkiem nie popelnia bledu bo przeciez takie obiektywy to sa warte dwa razy tyle?

No jasne, że tak :evilsmile: :idea: Bo przecież inaczej ten ktoś będzie oskarzony na forum o wyłudzanie/ naciąganie/ mentalność Kalego i co tam jeszcze obrońcy uciśnionych nie wymyślą :evilsmile:
Eeeeeeeech, szkoda słów.
A do "obrońców uciśnionych" jeszcze jedno:
Zanim zaczniecie bronić Kogoś, to może najpierw sprawdźcie, czy ten Ktoś takiej obrony potrzebuje :idea: A zanim zaczniecie Kogoś oskarżać, sprawdźcie czy te wasze oskarżenia mają jakąkolwiek podstawę :idea:

[ Dodano: 2011-07-28, 16:51 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Za 10% nominalnej ceny?

A dlaczego nie :?: Jest jakieś odgórne ograniczenie promocji :shock: :?:

[ Dodano: 2011-07-28, 16:52 ]
Żaba napisał/a:
daśko gratuluję. Życzę samych sukcesów.

A dziękuję i życzę CI tego samego w dwójnasób. :idea:
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Czy mi się wydaje, czy ta dyskusja nie jest już o obiektywie Samyang 35/1.4, wbrew temu, co sugeruje nazwa tematu? :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach