sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
piotrecius,

może tu : http://maps.google.com/ma...49296,19.943195

Pozdrawiam,

J.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Dobrze, że w Łodzi nie ma tej prezentacji. Nie będzie mnie kusiło. :roll:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Z aptecznych. To co wytłuściłem brzmi jak gdybyśmy mieli 1 kwietnia...

Cytat
Fujifilm FinePix X-S1 i zapowiedź bezlusterkowców
Serwis DCWatch opublikował relację z prezentacji firmy Fujifilm, która odbyła się w Tokio. Podczas imprezy zaprezentowano prototyp nowego aparatu FinePix X-S1, a także zapowiedziano nowy system bezlusterkowców.

Fujifilm FinePix X-S1 to aparat kompaktowy bazujący na znanej z modelu X10 matrycy EXR CMOS o rozmiarze 2/3 cala. Zostanie on wyposażony w 26-krotny zoom optyczny o odpowiedniku ogniskowych 24–624 mm i świetle f/2.8–5.3, a także wizjer elektroniczny o wysokiej rozdzielczości. Nowy model ma być rozszerzeniem linii aparatów FinePix X i trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Kolejną zapowiedzianą nowością był pierwszy bezlusterkowiec Fujifilm, o którym wiemy na razie tyle, że zostanie on wyposażony w matrycę o dużej rozdzielczości, która ma przewyższać jakością obrazu (zwłaszcza niskim poziomem szumów) sensory pełnoklatkowe.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Ale dlaczego? Przecież matryca 16mpx od sony, z filtrem bayera w wersji "exr" da w trybie 'normalnym' więcej szczegółów niż 12mpx z nikona d700 i d3s, natomiast w trybie 'dynamiki' zjadłaby takiego kanuna 5D smark II, w trybie 'wysokiej czułości' może by nawet przegoniła w szumach. Kto wie?

Co jak co, ale po tym co fuji do tej pory zaprezentowało, to można się dużo spodziewać...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Prawda co piszesz triger. Ale mnie chodzi główni o "niski poziom szumów".
W tym bezlusterkowcu fudżika znajdzie się matryca fizycznie mniejsza od FF, ale dająca mniejsze szumy od FF?! To byłaby spora rewolucja technologiczna.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
chyba wynika to z tego ze obecne na rynku matryce FF to już wiekowe konstrukcje ;-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
alekw napisał/a:

na razie, 8 pazdziernika ma byc oficjalna prezentacja X10 w:

Warszawa
Wrocław
Katowice
Poznań
Kraków

Orientujesz się może gdzie ma być Katowickie macanko?
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
http://www.fujifilm.com/p.../sample_images/
Sample z fujika. Cholera, nie mogę się doczekać. Może sprzedam to swoje wstrętne i wielkie i jakże niemodne już w pewnych kręgach - FuFu.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
denvi, dzięki, ale to już czytałem. Nie ma tam nic odnośnie miejsca prezentacji, są tylko o konkursie w którym nie chcę brać udziału.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
macioh, nie wiem czy prezentacja, ale impra startuje:
* 8.10.2011, sobota, godzina 12.00
* - Katowice - Galeria Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1
- Kraków - C.K. Mangha, ul. M. Konopnickiej 26
- Poznań - klub w Starym Kinie, ul. Nowowiejskiego 8
- Wrocław - Mleczarnia, ul. Pawła Włodkowica 5
- Warszawa - Powiększenie, ul. Nowy Świat 27

 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Właśnie mam podobne dylematy jak macioh - w sumie może bym się wybrał zerknąć na ten aparat, obejrzał prezentację i pomacał korpus ale na udział w grze nie mam na pewno czasu jutro a miejsce prezentacji to jakaś tajemnica chyba jest...
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
W sumie to nic nie wiadomo. Zadzwoniłem do centrali Fuji w Warszawie i nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi. Kobieta po drugiej stronie słuchawki powiedziała mi, że:
- koledzy od aparatów są na szkoleniu;
- ma tylko miejsca startowe konkursów we wskazanych miastach, nie jest w stanie mi niczego powiedzieć o pokazie kończącym imprezę;
- kompletnie nie wie jaki i czy w ogóle będzie kontakt z X10 - nie jest to bowiem RoadShow, tylko impreza towarzysząca, promocyjna, nie wie też czy w ogóle są/mają jakieś egzemplarze przedprodukcyjne.

Tyle mojego, bo sam jestem zainteresowany. Zobaczę, może pofatyguję się jutro na Nowy Świat...
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Ktoś był? W Katowicach lało dlatego mnie sie nie chciało :-D
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Ja nawet się zarejestrowałem, ale niestety...grypa. :cry:
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Byłem. Niestety nie wygrałem ;-) . Prześliczne modelki/obiekty poszukiwań a aparacik jeszcze fajniejszy.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Czekałem z niecierpliwością na tą premierę i nic? żadnych zdjęć nie robiliście, żadnych wrażeń, konkretów, rawów?

[ Dodano: 2011-10-12, 22:20 ]
A może chociaż orientacyjną cenę podali lub datę faktycznej premiery w sklepach?

[ Dodano: 2011-10-13, 08:32 ]
Ok, obejrzałem sample na opacznych i fotopolis, nie podobały mi się, poczekam na jakieś testy jeszcze
i zaprezentowanie tego bezlusterkowego systemu fuji. Jak na razie tylko zdjęcia promocyjne wyglądały dobrze, a te z w/w portali wyglądają koszmatnie, na poziomie Canona g5 sprzed 6 lat.
Naprawdę mi szkoda tego aparaciku bo szalenie mi się podoba, ale obrazek z niego jest imho na poziomie zwykłych małpek, tonalności tam po prostu nie ma..
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałem podobne wrażenia, po obejrzeniu sampli. Kurcze, tyle by się chciało, korzystając z nowoczesnych technologii ale ostatecznie sprawiłem sobie... cpe2 z liftem.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Byłem, zdjęcia wrzucę w wolnej chwili i nawet dłuższy komentarz co do samej imprezy która miała kilka plusów ale i parę wad, z niemożnością dotknięcia X10 na czele. Obecny był pro fotograf który opowiadał o aparacie i pokazywał jakie zrobił nim tego dnia zdjęcia. Jedno co rzuciło mi się w oczy to spooora beczka na szerokim końcu - portret postaci a w tle ściana z cegieł oj ależ ta ściana miała krzywiznę. IMGO duża wada optyki, ale jak duża to się okaże, jak w końcu będzie można sprawdzić aparat samodzielnie.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Uuu... Polecieli w kulki :-? . X100 - mimo, że cenniejszy - można było macać i pstrykać nim do woli.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach