Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
plwk napisał/a:
Rafi napisał/a:
No i z PEFa zrobisz sobie DNG, ale w drugą stronę już nie.

Adobe DNG Converter umożliwia dołączenie do DNG źródłowego RAWa więc jak ktoś bardzo chce to może mieć dostęp do PEFa.

A doczytałeś od początku o co chodzi? Bo nawet jeśli bardzo byś chciał, to niestety nie dołączysz czegoś czego nie ma; PEFów w K-30 nie ma.

Dada napisał/a:
Co nie przeszkadza, że od dość dawna był to soft oparty na Silkypixie.

Wiem o tym i... oczywistym jest, że nie przeszkadza. Bo niby dlaczego miałoby przeszkadzać? Zresztą pamiętam, że Silky był wymieniany jako soft, w którym jeszcze w miarę można było uzyskać kolory (chodziło zwłaszcza o czerwień) podobne do tego, co dawała bezpośrednio puszka lub PDCU.

Przyznam, że jestem ciekaw jak się sprawią inżynierowie i/lub programiści PRIC. DNG i Silkypix 3.0, które będzie ponoć najnowszym dostępnym oprogramowaniem do puszki. Niby P. już samodzielnie nie istnieje, ale ciekawi mnie, czy ten najnowszy soft firmowy jakby nie było (Silky 3) będzie potrafił otwierać PEFy ze starszych puszek Pentaxa?

[kwestie raczej mało istotne tu poruszam, ale może jakiś "kolorowy" zamiast kasowania przeniesie posty począwszy od Rafi Wczoraj 22:27 do wątku o K-30 i oczyści temat o D3200?]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach