modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
jungli napisał/a:
a pentax f 70-200, to takie budzetowe szajse bez powlok, zupelnie nie ma porownania chyba, ze porownujemy sam zakres

Miałem oba i to jednocześnie - nie potwierdzam tych rewelacji.
F 70-200/4-5.6 wygląda rzeczywiście budżetowo przy F 70-210, po prostu plastik-fantastik, niemniej pomimo innej budowy optycznej śmiem twierdzić że jest równie dobry. Powłoki oczywiście ma, choć nie SMC. Kultura pracy AF w obu taka sama, czyli żadna - najbardziej irytowały mnie odgłosy pracy i "walenie o ścianę" na końcach zakresu, szybkość była ok jak na takie szkło ;-)

Co do samsungowych odpowiedników szkieł Pentaksa, to na pewno różnią się detalami wykończenia, powłoki być może też są inne. Sam mam D-Xenona 100/2.8 Macro firmowanego Samsung Schneider-Kreuznach :mrgreen: i nie wydaje mi się żeby to było coś diametralnie innego niż poczciwy Pentax 100/2.8 Macro - pewnie po kupnie oryginału nawet nie poczułbym różnicy. Wątpie czy Samsungowi opłacało się wtedy wprowadzać radykalniejsze zmiany do konstrukcji, także nie demonizowłąbym tego...
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
jungli napisał/a:
Podobnie ma np Fa35 i Samsung 35, niby to samo, a jednak nie:)
A czym różnią się wg Ciebie te dwa szkła oprócz nazwy na obudowie?
 
jungli
[Usunięty]
wystarczy popatrzec na tylna soczewke...
kiedys z ebelkiem robilismy porownanie, to nawet obrazki nie wychodzily nam takie same, jakos szajsung troche odstawal obrazkiem, byl 'nie taki'

pozdroofka

PS
70-210 faktycznie szarpie i za szybki nie jest ale kolor i kontrast to niebo i ziemia do 70-200 chyba, ze produkowali nierowno tego drugiego, to moze sie zdarzaly jakies lepsze egz.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Zapytam jeszcze raz, co z kolorem/intensywnością powłoki na przedniej soczewce, jakie są wasze spostrzeżenia, te starsze mogły być solidniejsze? Mam dwa egzemplarze, starszy z numerem seryjnym 1200tys. - intensywnie błękitny odcień, jak w starych manualach, nowszy 2 miliony z groszami i delikatniejszy odcień błękitu 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach