wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
No to warto nadmienic, ze to cholernie wolna metoda :-P


Tak szczerze to najczęściej i tak włączam A/A, czyli pełne auto i jedziemy. Wtedy na cw.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
No i mam cie :-P
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
tak włączam A/A, czyli pełne auto i jedziemy


:shock: ...a gdzie etos????
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
No i mam cie :-P


:D

Ty się nie ciesz, Ty jutro w fabryce zasuwasz a ja będe miał pierwszy wolny piątek i se będę fotografował ;D

[ Dodano: 2013-01-10, 16:54 ]
Mertz napisał/a:
:shock: ...a gdzie etos????


To coś do jedzenia?
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
wojtekk napisał/a:
grabber napisał/a:
Fajna sprawa. :)


Naprawdę patrzycie na foto po zrobieniu? To była pierwsza rzecz, którą wyłączyłem, niezmiernie denerwująca...


No co Ty ja? Ja nie patrze... Ja nawet podczas robienia zdjęcia zamykam oczy.
Mnie denerwuje ładowanie baterii, wiec jej też nie ładuje bo po co się denerwować. :mrgreen:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
A ja po rozmowie z jaadem75 chyba już wiem jak działa RAW. RAW = surówka + parametry przekazane do programu wywołującego. Więc jeżeli RAW zawiera w tych parametrach krzywe korygujące (jakoś tak to brzmiało) to dany program powinien to uwzględnić i wtedy po wywołaniu dodaje w locie pewne rzeczy wywołując to co widzimy na ekranie. Zrobiłem sobie test i DR400 działa w RAW raczej na pewno.
Co do pomiaru - w 90% korzystam z CW i jakoś mi z tym dobrze. X100 dobrze robi uśredniony (matrycowy), ale przyzwyczajenie z Pentaksa robi swoje. Dlatego CW + korektę robię szybciej niż inną metodą. Zresztą, who's care?

[ Dodano: 2013-01-10, 19:56 ]
:-B
grabber napisał/a:
Ja nawet podczas robienia zdjęcia zamykam oczy.


[ Dodano: 2013-01-10, 19:58 ]
:-B :-B :-B
Mertz napisał/a:
...a gdzie etos????
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Cytat
Zresztą, who's care?


Dokładnie, wg mnie X100 daje się lubić głównie za swoją prostotę
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
RAW = surówka + parametry przekazane do programu wywołującego.


To zalezy. Np. w NEFach jest kupa parametrow kotre zinterpretowac potrafi tylko soft Nikona. A reszte np. ACR robi i tak po swojemu...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
alkos napisał/a:
To zalezy. Np. w NEFach jest kupa parametrow kotre zinterpretowac potrafi tylko soft Nikona.

No tak, pewne parametry potrafią interpretować tylko programy "firmowe", ale nie oznacza to, że tych parametrów w RAW-ie nie ma ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
W sumie racja, skoro używam np. presetu Provia w raw'ie w Lightroomie to może i DR warto spróbować.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
ale nie oznacza to, że tych parametrów w RAW-ie nie ma


Nie mowie ze nie ma, mowie ze nie wszystkie, a czasem zadne, sa
MacRayers napisał/a:
przekazane do programu wywołującego
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Chyba muszę cofnąć to z tym hdr'em, lightroom i tak po swojemu rawa interpretuje.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
alkos, ok, nie zrozumieliśmy się. :-B
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
tak zastanawiałem sie dlaczego raw jest różnie interpretowany w poszczególnych wołarkach, po Waszych ostatnich postach wiem już troszkę więcej, ten sam raw jest tak różny na neutralnych ustawieniach, no właśnie okazuje się , że niekoniecznie te ustawienia są neutralne w Photivo, Rawtherapee czy Lightroomie/ACR, przepraszam za OT ;) :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W LR można wybrać profil aparatu wpisany w pliku RAW.
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
plwk napisał/a:
W LR można wybrać profil aparatu wpisany w pliku RAW.

Ściślej pisząc: profil Adobe który zostanie zresztą wbudowany w plik DNG w wypadku ewentualnej konwersji. Jeśli .RAF nie jest konwertowany do DNG to paramerty obróbki siedzą w pliku .xmp (jeśli chodzi o PS bo LR pewnie może je konsolidować z innymi z tego samego folderu). Profili poza Standard Adobe nie wyrabia dla Fuji, natywnych symulacji zaś nie interpretuje.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Raczej nie, są do wyboru "Adobe Standard" lub "Osadzony".
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
w wypadku dng moge wybrać embendded lub adobe standard mimo wszystko raw różni sie znacznie od neutral w photivo czy raw therapee, w pefach nie ma żadnych możliwości wyboru "camera calibration " mo może poza wersjami lr (2012, 2003)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
2003, 2010 i 2012 to wybór mechanizmu działania LR (starsze wersje i aktualna).
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
tak , to rozumiem , nie czaję dlaczego raw w lr/acr jest inny na neutralnych ustawieniach o tego samego rawa w RT czy photivo, czy coś robię źle czy program tak sobie widzi tego rawa : zaśmiecamy wątek o x 100 , plwk poradź coś ;)
wygląda to tak , demozaikowanie nie ma większego wpływu w wypadku RT i photivo
:/



Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach