lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Arti napisał/a:
A jak slysze, ze z kims nie mozna dyskutowac: bo nie! To mnie krew zalewa! Nieomylny to tylko papiez podobniez jest. I wystarczy.


Papież jest, zgodnie z dogmatem odpowiednim (a tak naprawdę jednego z soborów wyrokiem), nieomylny jedynie w kwestiach wiary. ;-)

Mam, wydaje mi się, konstruktywną propozycję. Otóż tych złośliwych ciąć jak dotąd, natomiast tych "zielonych" co to jeszcze nie wiedzą co i jak powiadomić na PW o ich niestosownym/nieodpowiednim/nieregulaminowym postępku.

W praktyce myślę, że nowemu użytkownikowi można łaskawie odpowiedzieć na zadane pytanie w nieodpowiednim dziale, ewentualnie podesłać odpowiedniego linka na PW. Powiadomić, że jego temat jest usuwany i dlaczego. Po ludzku, wyjaśnić, że takie są zasady itp. itd. zamiast rozwlekłe dyskusje prowadzić.

Natomiast tych "złośliwców" szukających zadymy ciąć i nie dyskutować o tym także. Oczywiście nie piję do autora wątku, bo czy takim jest nie wiem.

Wychodzę jednak z założenia, że moderatorzy są po to, aby dbać o kulturę, ale też przejrzystość i sens na forum. Nie znam jego genezy, nie wiem jak powstało, kto je założył, kto daje kolory. Jednak, aby był porządek muszą istnieć "siły porządkowe" bo ludzkość/społeczność w masie swojej zawsze zmierza do haosu. Anarchii, a ta nie jest wskazana w równym stopniu co faszyzm.

Tyle.

[ Dodano: 2007-06-04, 21:14 ]
P.S.

Może ten wątek należy już dokleić do "co należy poprawić na forum"

Bo chyba cos takiego jest tutaj ;-)
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
Wycięło mi odpowiedź, ale napisze jeszcze raz.

Ludzie nie chcecie odpowiadać, na waszym zdaniem, głupie pytania, nie odpowiadajcie. Odesłanie do szukaj też nie jest dobrym rozwiązaniem ktoś kto napisze DA 50-200 dostanie wiele ciekawych odpowiedzi o statywach, pytanie o D-Xenony (moje) i wiele innych, a człowiek chce się zapytać warto czy nie to szkiełko kupić.
Kolorowi i inni komentatorzy którzy zjedliście pentaxy - zielony ludek, czyli też i ja, chce szybko dostać odpowiedź i lecieć focić, wypróbować rady doświadczonych kolegów, a nie czytać komentarze, żeby sobie książkę może kupić i poczytać o historii, na to przyjdzie też i czas.

zainspirowany dyskusją o wątkach, tematach i pytaniach dla niektórych banalnych zajrzałem na forum Nikona. Tam nikt się nie śmieje, że ktoś pyta co ma kupić lub co to jest GO. Konkret: jest pytanie i kilka (dosłownie) odpowiedzi NA TEMAT. Wyświetleń strony od 100 do 300. Ktoś chce pomóc pomaga, nie chce nie pomaga. Proste.

U nas jedno pytanie, odpowiedź: poczytaj wcześniejsze posty lub "szukaj" nie gryzie i zaczyna się jazda. szybkich 40 komentarzy nie na temat, bo trudno to nazwać odpowiedzią.

Pentaksiarze jest nas coraz więcej, ale i tak mniej niż konkurencji, więc albo sobie pomagajmy, albo (to dla komentujących nie odpowiadających) idźmy w plener się uspokoić i trochę pofocić.

tref, Może zrobić dział: Pentax nie tylko dla orłów. I wielcy fotografowie nie muszą tam zaglądać by nie drażnić się prostymi pytaniami, a jak kto zechce pomóc to jego dobra wola.

vector, Kasetkę mam od 2 miesięcy i focenia tym sprzętem sprawia mi przyjemność. Swoją Sigmą APO strzelam we wszystko co się nie przestraszy 300mm. Wydaje mi się, że to nie puszka, tylko szkła i fotograf tworzą zdjęcie.

Hasło na dziś: mniej frustracji więcej zdjęć. :!:
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
hmm mam pod soba jedno forum i wiem jaka to jest praca nie chce tutaj pisac i stawac w obronie moderatorow, ale te wszystkie odsylacze to po prostu chec utrzymania porzadku aby mozna bylo w miare szybko cokolwiek odszukac. Przy takiej intensywnosci pisania postow na forum utrzymanie porzadku nie jest latwe wiec wcale sie nie dziwie tym ciaglym odsylaniom do wyszukiwarki. Co do samej wyszukiwarki to nie jest to wstrzasajace narzedzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: wpiszesz szukana fraze i masz 1558 postow to oblatania :-P jednak trzeba tez zrozumiec moderatorow jakby nie pilnowali po tygodniu nie odszukasz juz niczego.
Ja czasami wole wpisac to czego szukam w google w takiej postaci np: M42+www.pentax.org.pl i szybciej mi odszuka temat niz przez wyszukiwarke forumowa ale nie zawsze.

Wracajac do tematu moja kasetka cieszy mnie kazdego dnia jak mam okazje nia pofocic. Teraz staram sie zarobic na szkla i nauczyc sie dobrze rozumiec temat fotografii bo jestem laikiem w tej dziedzinie. Mimo wszystko mysle, ze ten sprzet jest idealny dla mnie ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
dyptam napisał/a:
Może zrobić dział: Pentax nie tylko dla orłów. I wielcy fotografowie nie muszą tam zaglądać by nie drażnić się prostymi pytaniami, a jak kto zechce pomóc to jego dobra wola.


Tak się zastanawiałam. Z jednej strony to dobry pomysł - można by tam przenosić setny raz zadane pytanie i na pewno by się znalazł chętny do pomocy [czyli 'nowonawróceni' w fazie 'apostolskiej', którzy czują, że mają 'misję' do spełnienia ;-) ]. "Starzy wyjadacze" rzeczywiście mogliby tam nie zaglądać...
Ale z drugiej strony - czy ludzie, którzy nie potrafią prześledzić postów z 1-2 dni [nie mówiąc już o szukaniu w archiwum], zadadzą sobie trud umieszczenia swojego pytania właśnie tam?

Czy moderatorzy nie będą dostawać białej gorączki przenosząc posty, a czy "nowi" nie będą się dalej burzyć?

Kurcze - wiem, że na forum Ubuntu jest dział "Dla początkujących". Ale zbyt rzadko tam bywam, żeby widzieć jak to w praktyce działa.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Juz pisalem ze mozna by stworzyc dzial 'PRZEDSZKOLE', i powiedzmy nowe osoby musialyby zaczynac swoja kariere wlasnie od niego. Ale watpie ze to by sie praktycznie sprawdzilo. Troche sie chora sytuacja stworzyla, ze modzi nie maja prawie zadnego autorytetu i za kazda nieprzychylna opinie sa szykanowani, tak byc nie powinno!
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
mygosia, Proponuje jedna abyś zobaczyła, tak dla porównania forum Nikona, potem przyjdź i opowiedz wrażenia...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
powiedzmy nowe osoby musialyby zaczynac swoja kariere wlasnie od niego.


Wiesz - raczej nie zmusisz ludzi, to raz. Dwa - nie każdy nowy zaczyna pytaniem "co stuka" ;-) , więc nie byłoby to sprawiedliwe.

dyptam, oki. Zaraz sobie pooglądam - nawet zarejestruję się, a co! :-D

[ Dodano: 2007-06-04, 23:55 ]
Oki. Przeglądnęłam. Tak na szybko tylko!

1. Dział "Najczęstsze pytania i odpowiedzi" - kiepsko spełnia swoje zadanie - mało kto z niego korzysta.
2. Wszyscy i o wszystko pytają się 2 działach - Obiektywy oraz Nikon d'SLR - D40; D50; D70; D80 . Począwszy od czyszczenia matrycy, poprzez pytanie co kupić [pozdrawiam tutaj "Pana Prezesa"], a kończąc na ślubach. OTów za bardzo nie widziałam. Na banalne pytania moderatorzy nie reagują. Po miesiącu wszystkie nieaktywne tematy sa przenoszone [poprzez funkcję "szukaj" [zintegrowaną z googlami] można je odkopać].
3. Czarne tło z jasnymi literkami jest koszmarne ;-) Mogli się postarać i notkę powitalną napisać po polsku, a nie wstawiać anigielski szablon ;-)

Wrażenia - z jednej strony sa pozory porządku [wydaje się, że mało postów i mniej więcej na temat]. Z drugiej, to tylko wrażenie [wynik przenoszenia do archiwum [???]; nikt nie pilnuje nowych, żeby banalne pytania zadawali w odpowiednim wątku].

Wniosek - może to jakis sposób. Jak ktoś nowy chce, to znajdzie informacje, których potrzebuje. Jakk nie chce, to i tak zada pytanie tam gdzie mu wygodniej.
Moderatorzy mają zdrowsze wątroby i nie użerają się z forumowiczami. :-D
 
Jazzman  Dołączył: 23 Gru 2006
wojtal napisał/a:

.......a milczenie jest złotem.......


Staram się, no staram... Choć ostatnio czytając niektóre temty łapię się na tym, że sprawdzam czy nie wszedłem przez przypadek na niewłaściwe forum 8-) .
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
milo, myślę, że Twoja nazwa Przedszkole jest bardzo dobra i nie ma tego na żadnym forum. Chciałbyś być przedszkolanką, bo na przedszkolaka to chyba za duzy jesteś i piwo pijesz, bee, nieładnie milo, nieładnie...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dyptam napisał/a:
milo, myślę, że Twoja nazwa Przedszkole jest bardzo dobra i nie ma tego na żadnym forum. Chciałbyś być przedszkolanką, bo na przedszkolaka to chyba za duzy jesteś i piwo pijesz, bee, nieładnie milo, nieładnie...


Bylo to swego czasu na FKS'ie chyba...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Skoro i tak wszyscy pierniczą jak pokręceni, to jeszcze jedna opinia słabego na umyśle bEEfa różnicy nie zrobi. A więc - sądzę, że na powtarzające się pytania są dwie właściwe odpowiedzi

1. Normalna, pełnowymiarowa odpowiedź - pytania się powtarzają, ale i czas biegnie, więc może coś z dyskusji nowego wyniknie. Albo może ktoś się chce pochwalić swoim dowcipnym stylem wypowiedzi, tudzież wtrącić nowo poznane, trudne słowo (np "tudzież").

2. Wersja skrócona z naprowadzeniam na właściwą drogę, a brzmi ona tak:
"Było wiele razy. Np tu <link>" Koniec cytatu. Jak widać, że ktoś jest upierdliwy, można dodać "Proponuję przeczytać dział FAQ, znajdziesz tam wiele Niesłychanie Istotnych Mądrości na Różne Okazje".

Jeśli komuś nie chcę się odpowiadać po raz 1000 na to samo, niech zrobi jak w punkcie 2. Jeśli komuś nie chce się szukać linki, to niech se da spokój, oleje temat i wróci do oglądania gołych.... e chciałem napisać stron o poezji. Jeśli komuś nic się nie chce, niech się położy i poleży. Bo każda inna odpowiedź, w tym "było" (bez linka), "wyszukiwarka nie gryzie", "buahahaha", "zamknąć", "spadaj" itd będzie prowokowała bzdurne, niekończące się dyskusje. Będzie i już. Bo tak jest skonstruowany świat.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
true, true....


(dobrze gada! wódki mu!...) :evilsmile:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
bEEf napisał/a:
Jeśli komuś nic się nie chce, niech się położy i poleży.


Chyba właśnie tak zrobię. :-)

A ogólnie mądrze prawisz. :-B

P.S.

bEEf napisał/a:
Bo tak jest skonstruowany świat.


Ma ktoś gwarancję? może to się jeszcze da naprawić w jakimś serwisie? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach