TePe  Dołączył: 24 Sie 2006
slawdo napisał/a:
Niestety niewiem jak działa bo sprzedałem K100D i jej nie wypróbowałem.


sprzedałeś z matówką czy bez ? ;)
Jak dalej ją masz to możemy się dogadać :D
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
kristofo napisał/a:
Czy ktos to już ma i moze sie podzielic doświadczeniami?

coś czuję że się tego nie doczekamy ;-) trzeba będzie samemu spróbować. wczoraj bawiłem się P30 perla i.. chcę klina :-D po wakacjach kupuję :-)
 

dismas  Dołączył: 26 Mar 2007
matb napisał/a:
Hmmm... Jest na ebaju takie coś, co nazywają "Split-Image-Focus-Screen-for-Pentax-DL-K100D". Ja bym nawet sobie takie coś zatentegował, bo to w sumie nie majątek a jaki bajer ;-) Tylko nie jestem kompatybilny z ebajem. Więc jakby ktoś też ewentualnie coś takiego sobie sprawiał, to mógłbym się do przesyłki podłączyć?


matb, kristofo, też mi ślinka cieknie na widok tej matóweczki i może nawet bym ją zamówił, gdyby nie to, że leży w jakimś sklepie w Chinach (o ile mówimy o tej samej - za 24,95$ ?). A może ktoś widział w EU?. Po prostu za 3 tygodnie wyjeżdżam na wakacje i boję się, że nie zdąży dotrzeć. Pewnie kupie ją jednak dopiero na początku września.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dismas, no właśnie - w Chinach leży. Ale sprzedawca podobno sprawdzony, ktoś (w tym wątku?) tam nabywał nawet. To kto jeszcze na ochotnika się zgłosi, by sprowadzić to ustrojstwo?

Kurcze, ja w sumie też na wakacje wyjeżdżam za 3 tygodnie ;-)
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
>dismas
>Po prostu za 3 tygodnie wyjeżdżam na wakacje i boję się, że nie zdąży dotrzeć

3 tygodnie to kaaawał czasu!
Kupowałem w Hong-Kongu lampy. Po wymianie kilku maili przelałem kasę.
Dostałem info, że zostały właśnie wysłane i za 3 dni miałem je w domciu.
(wysyłka paczki EMS-em)
 

dismas  Dołączył: 26 Mar 2007
pawcio napisał/a:

3 tygodnie to kaaawał czasu!
Kupowałem w Hong-Kongu lampy. Po wymianie kilku maili przelałem kasę.
Dostałem info, że zostały właśnie wysłane i za 3 dni miałem je w domciu.
(wysyłka paczki EMS-em)


No tak, powinno tak być, ale jeśli coś się opóźni (prawo Murphy'iego działa :mrgreen: ) to jednak będzie kicha. A od września jestem w chacie non stop i mogę kontrolować w pełni sytuację. Z Szanghaju raczej nie ma bezpośredniego transportu do Poznania, więc wystarczy, żeby w jakimś magazynie po drodze przeleżała przez tydzień...
 
slawdo  Dołączył: 29 Cze 2007
Witam
Ja na tę kupioną matówkę czekałem około tygodnia ,przyszła listem poleconym.A na
e-bayu płaciłem Pay Palem (karta kredytową).Tak więc proponuję spróbować.

[ Dodano: 2007-07-02, 01:09 ]
Jeszcze raz podaję link
http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...ShippingPayment


Sa tez do K10d.

http://cgi.ebay.pl/Split-...VQQcmdZViewItem
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
slawdo, i jak się sprawuje z K100D? wszystko w porządku?

[ Dodano: 2007-07-02, 20:20 ]
łał - 400 postów :mrgreen: szkoda tylko że większość nie na temat :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
macioh, posty nie na temat, są w temacie postu. Czyli na temat. :evilsmile:
 
slawdo  Dołączył: 29 Cze 2007
Niestety tak jak pisałem sprzedałem K100D i dodałem ją jako gratis.Teraz mam K10D i zastanawiam się czy sobie takiej nie kupić.

Ale jak ktoś chce,ale niema jak to mogę mu kupić.
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
A myślał ktoś o zainstalowaniu lupki zamiast zmiany matówki ?

I czy rzeczywiście potwierdzanie ostrości w K10D nie jest wystarczające do pracy z manualami?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
slawdo, ja chcę! Ja chcę! Kup mnie!!! Taką do K100d.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
zorzyk napisał/a:
posty nie na temat, są w temacie postu. Czyli na temat.

czyli nie da sie pisać nie na temat? fajnie :mrgreen: uwielbiam to forum :-D
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
bossini napisał/a:
A myślał ktoś o zainstalowaniu lupki zamiast zmiany matówki ?

I czy rzeczywiście potwierdzanie ostrości w K10D nie jest wystarczające do pracy z manualami?

bossini robiłeś kiedyś zdjęcia aparatem z matówką z klinem?
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Tak, miałem dwie puszki z tym ustrojstwem i w jednym wogóle nie mogłem sobie z tym poradzić (była to chińska Mewa).
Ogólnie, nigdy nie mogłem za pierwszym razem klinem trafić ostrości - czyli bez próbowania trochę dalej, trochę bliżej...
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
okej... jeśli doświadczenia z matówką z klinem nie nastrajają cię do tego wynalazku entuzjastycznie i jesteś zadowolony z tego, co masz, to ekstra. Co nie znaczy, że dla innych taka matówka to zbytek łaski. Ja nie lubię elektronicznego potwierdzenia ostrości, nie wiem czemu, nie zawiodłem się na nim, a jednak mu nie ufam, rozprasza mnie i w ogóle denerwuje, pipkanie wyłączyłem, a na punkcik w wizjerze patrzę od święta. I chcę matówkę z klinem! Tym bardziej, że póki co fotografuję "kasetką", która nie ma rewelacyjnego wizjera, tylko co najwyżej dobry. Zresztą nawet rewelacyjny (wielki, ostry) wizjer w mojej analogowej yashice FX-D wcale na posiadaniu matówki z klinem nie cierpi ;-)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
A'propos tej całej dyskusji matówkach, wizjerach itp., to kilka dni temu miałem w ręku analogowy aparat Cosina. Łaaaał. Tam to dopiero był wizjer! Wielki jak stodoła. Jak potem spojzałem przez wizjer w mojej kasetce to pomyslałem, że oślepłem. Nie znam się na tym, ale trochę nie rozumiem dlaczego teraz nie robi się podobnych wizjerów w cyfrowych w lustrzankach. Czy to z powodu ograniczen technologicznych? A może w tych za kilkanaście tysięcy takie są?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
kristofo, rozmiar matówki musi być mniej więcej taki sam jak rozmiar klatki. Teraz pomyśl o cropie 1.5 w cyfrankach i masz odpowiedź :-) Canony 5D i 1Ds mają matryce pełnoklatkowe, więc również mają największy obraz w wizjerze.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ciekawe jak będzie w 645d ;-) .
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Aha. No to wszystko jasne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach