Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
najlepsza karta to karta made in empik. Kupiłem ją awaryjnie, innej nie było, byłem na wyjeździe, PQI mi padła. Ma niewątpliwą zaletę: jak zapisuje się RAW można napić się herbaty. Do tej pory jeszcze jej nie wyjąłem z aparatu, chociaż przede mną leżą: szybki emtec i dwa extremalne sandiski. :->
Natomiast potwierdzam kłopoty z czytaniem kingstonów, w moim przypadku były to CFy w Canonie 20d

[ Dodano: 2007-07-02, 23:15 ]
jednym słowem, nie ma idealnej karty i należy zdać się na ślepy los i tak każdemy jakaś karta padnie ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
A ja uważam nieodmiennie - do niczego są rady w stylu "używam od x lat i nie padła - cudo", "używałem 2 dni i padła - syf". Pojedyncze przypadki nie mają żadnego praktycznego znaczenia, liczy się statystyka. Dlatego chętnie zobaczyłbym jakieś zestawienie awaryjności kart prowadzone np przez serwis - z tym, że może być cienko, nikt się nie lubi chwalić, że sprzedaje również badziewie.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Ja tam już kingstona nie kupię chociażby dlatego że nie jest kompatybilna z moim Pentaxem DS i K10.Skoro firma ma w nosie mój sprzęt to ja mam w nosie firmę.Szkoda tylko pieniędzy wywalonych w błoto na wypocinowy produkt(niekompatybilny - po pewnym czasie użytkowania) z moimi Pentaxami.Handel tymi produktami żle świadczy o apollo bo tam to kupiłem.Pozdrawiam
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Wydaje się, że forumowicze preferują Goodram i SanDisc nad Kingston. A ja chciałbym się spytać jakie jest Wasze doświadczenie z karatami TRANSCEND, w szczególności z ich kartami SDHC (np. TRANSCEND SDHC 8GB class 6 ) (odpowiedź "A po co Ci 8GB?" mnie nie satysfakcjonuje :-) )

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
a.d.a.m napisał/a:
ScanDisc
Sandisk :mrgreen:
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
argawen napisał/a:
a.d.a.m napisał/a:
ScanDisc
Sandisk :mrgreen:


Dzięki :)
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Zdano napisał/a:
Właściwie jaki jest sens stosować w aparacie karty SDHC? Problem z czytnikiem, mała prędkość zapis/odczyt w stosunku do kart SD. Nie widzę zalet stosowania.


Moja SDHC sandisk ultra ii 4gb jest tak samo szybka jak SD sandisk ulatra ii 512mb - a moze nawet troche szybsza!
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
espresso napisał/a:
vertiico napisał/a:
bo tak na jeden wypad 4 gb wystarczy, i nie musze zmieniac.

Chłopie, to ile ty pstrykaszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz..., ile masz miejsca na dysku.... Po pół roku Ci migawka padnie... Mam co prawda kartę 4GB, ale przez miesiąc bym jej nie zapełnił (focę średnio 3 razy w tygodniu). Chyba że wychodzisz z założenia że przez przypadek cos fajnego trafisz....
Po ponad tygodniowym wypadzie na Słowacje się zdecydowanie nie zgodzę. Karta 4GB (GoodRam x150 :mrgreen: ) niemal w całości została napchana, a nie robiłem wcale zdjęc "na siłe".
W codziennym użytkowaniu aparatu starcza mi z zapsem 1GB. :->

a.d.a.m napisał/a:
A ja chciałbym się spytać jakie jest Wasze doświadczenie z karatami TRANSCEND, w szczególności z ich kartami SDHC
Mogę jedynie wypowiedzieć się w kwestii CF, bo taką mam i używam (używałem właściwie ;-) ) z małpką Nikona - szybka, cicha :-P i nigdy nie sprawiała problemów w żadnym czytniku z żadnym kompem.
 
gawcio  Dołączył: 02 Mar 2007
też wolę kilka kart niż jedną dużą. Jak padnie, to d... Ja mam dwie - obie San Disck'a każda po 2 GB. Ostatnia to jest Ultra II, ale skombinowana tak, że ma złącze USB 2.0. Wyjmujesz z kadyszki i ładujesz w gniazdo USB :-) . Działa od 3 miechów bez problemu i ładnie (w miarę szybko) zapisuje foty seryjne :-D . "Ta normalna" karta (czytaj wolna) szybko się blokuje, a wczytywanie kilku RAW'ów trwa wieki.
Gawcio
 

dismas  Dołączył: 26 Mar 2007
Może odrobinkę off, ale właśnie dziś mierzyłem przed kupnem nowej karty - zapis w K100D serii 3xRAW - od wciśnięcia spustu do zgaśnięcia leda sygnalizującego zapis:
PQI 15MB/s - 11,5 s
good ram 5MB/s - 18 s
good ram 16MB/s - 10.5 s

PS. środkowa karta (wolna) 1GB, pozostałe 2GB
 

disciple  Dołączył: 19 Mar 2008
Moze ktos potrafi mi doradzić

postanowilem zakupic karte 8GB z przeznaczeniem do Samsunga GX 10 oraz (oraz równolegle do kompakta Kodak DX6490, ze względu na to że w nim jest mozliwosc "filmowania")

Wybralem karte Kingston 8GB SDHC - taka http://www.e-cyfrowe.pl/k...s-4-p-5614.html

Po sprawdzeniu stwierdzilem że
- w/w kompakt Kodak nie czyta i nie formatuje tej karty
- w GX10 karta działała, ale zauwazylem że pojedyncze zdjęcie kasuje sie dlugo - w czasie ponad 1 sekundy, a kilkadziesiąt zdjęc Raw (tzn. DNG bo to samsung) naraz kasowało się bardzo wolno, chyba ponad 2 minuty.

Kartę zwróciłem w sklepie (dodam że identyczna przetestowana w markecie dzialala tak samo).

Dotąd posiadałem Sandisc 2GB - taka http://www.e-cyfrowe.pl/s...ard-p-7548.html
i bylem bardzo zadowolony - szybkie kasowanie lustrzance (w porownaniu z tym ingstonem 8GB o wiele szybciej) oraz dzialala też na kompakcie Kodaka

Tak więc pytanie: jaką kartę 8GB polecacie aby dzialała równie szybko co wymieniona 2GB i w dodatku równiez czytał ją ten kompakt Kodak (no chyba że takie kompakty nie czytają w ogole 8GB)?
Czy 8GB Sandisc byloby dobrym wyborem ? A może inna karta?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Sandisk albo Toshiba - to są zalecane firmy
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
disciple napisał/a:

Po sprawdzeniu stwierdzilem że
- w/w kompakt Kodak nie czyta i nie formatuje tej karty

Czy ten Kodak w ogóle obsługuje karty SDHC? Sprawdź w instrukcji.
disciple napisał/a:

- w GX10 karta działała, ale zauwazylem że pojedyncze zdjęcie kasuje sie dlugo - w czasie ponad 1 sekundy, a kilkadziesiąt zdjęc Raw (tzn. DNG bo to samsung) naraz kasowało się bardzo wolno, chyba ponad 2 minuty.

IMHO ta karta jest po prostu tak wolna, może nawet te Class 4 jest nieco na wyrost.

Co do kompatybilności, to szczerze mówiąc nie miałem do tej pory żadnych problemów z najróżniejszymi kartami - to tak a propos tych "zalecanych modeli".

Poszukaj po prostu czegoś szybszego, choć niekoniecznie SanDiska, który ceni się wg mnie nieco ponad normę...
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
a.d.a.m, Posiadam TRANSCEND SDHC 4GB class 10 bardzo szybka , ale żałuje że nie wziełem 2GB ,jedyny minus to że mój czytnik jej nie czyta a właśnie decydowałem się na tak szybką z powodu czytnika.
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
To zależy co zapisujesz,
w moim przypadku z powodu dłuższego wyjazdu kupiłem 3x karty A-DATA SDHC class 6,
zapis trwa koszmarnie długo (ok 6MB /s, 23MB RAW + 6-20 MB jpg).

Na wycieczki starczy, ale do fotografowania np. kolarzy już nie :-)

Dla siebie kup szybsze.
S.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
k10D + lexar 8GB, tej karty uzywam na razie dosyc krotko ale nie mam zadnych problemow (odpukac!). Zawsze robie w RAWach (DNG) i nie zauwazylem zeby sie nie wyrabiala albo mnie spowalniala.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Sebastian, Nie podałeś jaka szybkość karty .
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
Ja używam tylko takich

W K10 było tylko 8GB Class 6
Nigdy nie było nawet najmniejszych problemów, polecam.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
A ja mam taką:
http://icomp.pl/produkty....rowkipamiec-399
W KX przy nagrywaniu filmów hd-ready i zdjęciach seryjnych jest idealna.Polecam. A cena?
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
Panowie, jak wy możecie używać co niektórych tak tanich a pewnie i awaryjnych kart? Ja mam Sandiska jedną i jedną Lexara, karty nie wybierałem na zasadzie pojemność prędkość, a pojemność awaryjność, co mi bo szybkości jak mogę stracić całą kartę zdjęć? Obowiązkowo co jakiś czas lecę programem karty czy nie mają jakiś błędów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach