plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Misio o imieniu Piesek - to ciekawe ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Miałem kiedyś szczura i imieniu Mysia (właściwie Maisy) :mrgreen: .
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
sołtys napisał/a:
cypis napisał/a:
no tak... dr Freud kłania się więc sołtysowi

nie mnie tylko tym, którym misio (a dokładnie PIESEK!) podtrzymywany przez gruszkę kojarzy się tylko z jednym :-P Ale zrobiłem to z premedytacją, aby takowych osobników zdemaskować :-P


jeśli zrobiłeś to z premedytacją, to musiałeś wiedzieć co robisz, więc nie czaruj, miś podtrzymywany przez gruszkę, akurat :lol:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
PISEK! To jest PIESEK!
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
Odkopuję temat.
Czy może ktoś coś dodać na temat tego szkła?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Sam tego szkła nie miałem (choć kiedyś chciałem mieć, zamiast niego mam Sigmę 24/2.8 z AF). Na Flickrze jest taki oto album: https://www.flickr.com/ph...157654430803595
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
Twoja Sigma jest niedostępna na dostępnych mi rynkach.
Czy Tokina za 150zł to dobry interes?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
150 zł za ogniskową 24mm to zawsze dobry interes.
 
KaBor  Dołączył: 08 Wrz 2011
Ja bym bral :)
 
piotrasss  Dołączył: 06 Sie 2015
to i moze ja odkopie temat tyle ze tokina rmc 28 /2,8 jest cos warte to szkiełko ??
na pentaxforums d... nie urywa w ocenie ale znów tragedi tez nie ma . dodam ze za 60 zł jest .
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
W tej cenie to nawet jako przycisk do papieru warto :->
 
piotrasss  Dołączył: 06 Sie 2015
W cenie jeszcze jest sprawna lustrzanka w komplecie :) ma ktos może porównanie z kitem na tej samej ogniskowej ?
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
na pentaxforums ocena 8.06 więc całkiem całkiem; średnia cena 31$ więc za 60 PLN można brać. Co do kita to na pewno z Tokiną będziesz miał jaśniej... :)
 
piotrasss  Dołączył: 06 Sie 2015
A jak z ostrością? Bo jak z kita obrabialem rawy z gór i wziolem powiększenie 1/1 to chyba słabo to wyszlo . Chyba ze ktoś miał by chwile i zechciałby zerknąć na te rawy i może wszystkie soki z nich wycisnąć ??
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
A dlaczego wedle Ciebie słabo?
Do kadru najpierw podchodzi się MATEMATYCZNIE. Czyli liczymy jaką szerokość ma kadr na danej ogniskowej.
Dla przykładu weźmy takie 28mm i K3II i robimy krajobrazową fotkę z 200 metrów.
Kąt widzenia obiektywu w poziomie dla matrycy APSC to 45,7 stopnia a wielkość kadru ma w przybliżeniu 168,5x113 metrów, ponieważ matryca w K3II ma 6 tys pikseli w poziomie czyli na jeden piksel przypada nam 2,8 centymetra realnego obrazu - cudów nie ma, obojętnie jak będziesz powiększał czy obrabiał to sosnowych igieł nie zobaczysz, ba nawet pojedynczego liścia też nie ujrzysz.
A jak sam wiesz 200 metrów w górach to niewiele z dwóch kilometrów kafelek ma już wielkość pustaka :mrgreen:
 
piotrasss  Dołączył: 06 Sie 2015
Czyli w mojej k-50 to jeszcze gorzej przypada no i odległości tez sporo większe, pewnie w okolicy kilku kilometrów. A rzeczywiście w porównaniu zdjęcia gdzie byly dużo mniejsze odległości w granicach 50-100 m to po włączeniu podglądu maski ostrości cały kadr zielony. Sporo nauki przede ma. Dzieki za konkretną odpowiedz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach