Escaflowne  Dołączył: 29 Kwi 2014
dr_Fell napisał/a:
T... Czy jeśli szkło po zakupie będzie wymagało kalibracji pod moją puszkę, to czy po skalibrowaniu pod tą konkretną puszkę ono będzie miało mniejsze szanse na poprawną współpracę z innymi puszkami, niż szkło, które nie wymagało kalibracji, czy taką samą ?

I ja się przyłączam do tego pytania..
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Escaflowne napisał/a:
dr_Fell napisał/a:
T... Czy jeśli szkło po zakupie będzie wymagało kalibracji pod moją puszkę, to czy po skalibrowaniu pod tą konkretną puszkę ono będzie miało mniejsze szanse na poprawną współpracę z innymi puszkami, niż szkło, które nie wymagało kalibracji, czy taką samą ?

I ja się przyłączam do tego pytania..


Ciężko mówić o jakimś prawdopodobienstwie, bo szklo przed kalibracją z twoją puszką mogło wykazywać błędy z większością innych, teoretycznych puszek, do których mozna by je podpiać. Po kalibracji ilośc błędnych "możliwych" zestawów moze byc taka sama, nieco większa lub nieco mniejsza. Generalnie kalibruje się zawsze konkretny obiektyw z konretną puszką i nie martwi o inne puszki. Chyba, że o własne backupy...
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Cytat
Ja już chyba 3 tydzień czekam aż mi Euro łaskawie ściągnie te szkło.


Ja czekam od lutego.
Cały czas obiecują na konkretny dzień że przyjdzie, po tym terminie, że niestety dostawca ich oszukał.
Teraz po kilku powtórkach tego typu nie obiecują jakiegokolwiek terminu dostawy.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Bogdan napisał/a:
Cytat
Ja już chyba 3 tydzień czekam aż mi Euro łaskawie ściągnie te szkło.


Ja czekam od lutego.
Cały czas obiecują na konkretny dzień że przyjdzie, po tym terminie, że niestety dostawca ich oszukał.
Teraz po kilku powtórkach tego typu nie obiecują jakiegokolwiek terminu dostawy.


To przedzwoń do ProCentrum. Tam prędzej dostaniesz, nawet wysyłkowo. Ja mogę zrozumieć, że z racji relacji cena / jakość trzeba poczekać na ten obiektyw, ale od lutego to duża przesada. Sam kilka dni temu pisałem, że w szczecińskim ProCentrum chcieli mi sprowadzić na drugi dzień (ale w całej Polsce mieli bodajże niewiele egzemplarzy). Ja kiedyś w Euro czekałem na telewizor, który mi sprowadzali ze trzy miesiące, a w końcu chcieli mnie wrobić w niekorzystne raty. Po prostu kupiłem gdzie indziej i to od ręki.

dr_Fell napisał/a:
Czy faktycznie przestają je produkować? Czy dobrze rozumiem, że zastępują je jakąś słabszą linią?

Bardzo się zdziwili w Sigmie jak się o to zapytałem. Według nich to szkło jest i będzie produkowane. Zauważ, że problemy z dostępnością pojawiły się dopiero po obniżeniu ceny.

 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Może lekki OT, ale generalnie nie polecam sklepu Euro. Z jakąkolwiek gwarancją są takie same problemy. Kosztuje to duże czasu, nerwów i zdrowia... serio.
 
Ynciol  Dołączył: 15 Paź 2008
HEY
Mi już z Euro przysłali info że nie ma i nie wiedzą kiedy będzie. Ale już leci do mnie z innego sklepu. Niestety był ostatni więc zapewne siedział na kilku puszkach do testu i domyślam się że będzie wymagał kalibracji i... moje pytanie brzmi, jeżeli wyślę zestaw body + szkło to w jakim terminie wróci do mnie?
Pewnie wielu z Was już to przeżywało i ma z tym doświadczenie.
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
Do mnie po kalibracji sprzęt wrócił w przeciągu 2-3 dni-dokładnie nie pamiętam:)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ynciol napisał/a:
jeżeli wyślę zestaw body + szkło to w jakim terminie wróci do mnie?

Powinni to zrobić w ciągu 5 dni roboczych. http://www.kconsult.pl/o-...iej-dystrybucji
 
Ynciol  Dołączył: 15 Paź 2008
EEEEE to nie jest źle, jutro ma mieć przesyłkę przez weekend pocykam i w razie potrzeby śmiało oddam, tydzień sobie poradzę.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
eyelet napisał/a:
Może lekki OT, ale generalnie nie polecam sklepu Euro. Z jakąkolwiek gwarancją są takie same problemy. Kosztuje to duże czasu, nerwów i zdrowia... serio.

Ja też jestem daleki od polecania EURO, ale... [co prawda nie foto tylko ogólnie RTV]
Kilka lat temu kupiłem mikrowieżę JVC, standardowa gwarancja 2 lata, ale namówiony przez sprzedawcę dokupiłem do niej gwarancję/ubezpieczenie na kolejne dwa lata. Sprzęt nie był z górnej półki, wię po 3.5 latach DVD zaczęło się dławić. Reklamowałem, ale w tym wypadku już nie w EURO tylko u ubezpieczyciela [chyba Hestia]; sprzęt do serwisu, po tygodniu odpowiedź "nie ma jak/nie warto naprawić, model już niedostępny, w tych samych pieniądzach proszę sobie w sklepie wybrać nowy sprzęt"; dzięki temu mam obecnie Pioneera, do którego dokupiłem od razu trzyletnią gwarancję - mam nadzieję że się w ciągu pięciu lat też rozleci ;-)
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Dzięki za wszystkie informacje.
Apas - Twoja wypowiedź mnie uspokoiła, w takim razie będę kupował, a jak będzie potrzeba kalibracji to po prostu wyślę, bez szczypania się.

Apas napisał/a:

Ciężko mówić o jakimś prawdopodobienstwie, bo szklo przed kalibracją z twoją puszką mogło wykazywać błędy z większością innych, teoretycznych puszek, do których mozna by je podpiać. Po kalibracji ilośc błędnych "możliwych" zestawów moze byc taka sama, nieco większa lub nieco mniejsza. Generalnie kalibruje się zawsze konkretny obiektyw z konretną puszką i nie martwi o inne puszki. Chyba, że o własne backupy...
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Ja mam problem z moim obiektywem - wysłałem do serwisu w Anglii na kalibrację (BF na 17mm) i otrzymałem odpowiedź, że to "raczej wina body" :-?
Mogą wymienić na inny obiektyw ale zalecają serwis Pentaxa.
Sam nie wiem co robić - aparat z limitedami dział dobrze.
 
Jarek_gd  Dołączył: 23 Mar 2014
Cześć. Obiektyw jest dostępny na alledrogo. Jaka jest przyczyna zakupów akurat w Euro i oczekiwania na towar? Z tego co widzę to na alle dają też 3letnią gwarancję?
 
wyczesany  Dołączył: 26 Cze 2013
Jarek_gd napisał/a:
Cześć. Obiektyw jest dostępny na alledrogo. Jaka jest przyczyna zakupów akurat w Euro i oczekiwania na towar?
Możliwość przetestowania.
 
krzysiekA2 Dołączył: 27 Sie 2006
Dokładnie: możliwość przetestowania. Euro jest prawie w każdym większym mieście, z kolei dobrych sklepów foto jak na lekarstwo.
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Cytat
Jaka jest przyczyna zakupów akurat w Euro i oczekiwania na towar?


W tym sklepie jeśli jest towar, cena jest porównywalna z alle oraz jest możliwość zakupu ratalnego na bezkonkurencyjnych warunkach.
Druga rzecz, jest możliwość obejrzenia, sprawdzenia lokalnie itp.
Jeśli chodzi o 17-50 2,8 Sigmę, zrezygnowałem z zakupu w Euro ponieważ obiecywano od lutego i do tej pory nikt nie umiał zagwarantować daty odbioru.
 
wyczesany  Dołączył: 26 Cze 2013
espresso napisał/a:
wyczesany napisał/a:
Jarek_gd napisał/a:
Cześć. Obiektyw jest dostępny na alledrogo. Jaka jest przyczyna zakupów akurat w Euro i oczekiwania na towar?
Możliwość przetestowania.
przestańcie testować. Zacznijcie fotografować. Pokażcie zdjęcie :evilsmile:
A gdzie miejsce na MTFy, problemy z BF i FF? Amator. ;-)
 
wyczesany  Dołączył: 26 Cze 2013
Espresso, cytowanie mnie bez emotki trochę zmienia wydźwięk mojej wypowiedzi, tylko żartowałem. :)

Obiektywów mam niewiele, żadnego nie testowałem i na razie nie narzekam, ale rozumiem ludzi którzy czują taką potrzebę.
 
Ynciol  Dołączył: 15 Paź 2008
Hey, racją jest że dostępność tego szkiełka pod Pentaxa jest coraz cięższa, w dwóch sklepach w mojej okolicy mieli po 1 sztuce więc nawet nie jeździłem niczego sprawdzać tylko kupiłem wysyłkowo. W razie problemów wyśle się do kalibracji. (dlatego wcześniej o to pytałem) ale nie jest źle tak na szybko przestrzelony w niedziele nie wykazał nieakceptowalnych BF/FF mała korekta i "się podoba" podeślę cosik z weekendowego plenerku o ile pogoda dopisze.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
espresso napisał/a:
to testy obiektywu którego produkcja się kończy (o ile nie skończyła)

Pytałem się już raz, nie uzyskałem odpowiedzi. Skąd masz taką wiedzę ? Pytam serio, bo w ProCentrum byli mocno zdziwieni tą informacją. Wręcz zaprzeczyli tej, jak to nazwali - "plotce".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach