opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dlugas1982 napisał/a:
A chyba nie biorą do PL pentaxa z USA żeby to tłumaczyło ceny :)

nie, nie biorą, ale doliczają 22% VAT, którego w USA nie doliczają, jak kupujesz w innym stanie

poniał :?:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Dla tych którzy nie wiedza a może kiedyś sie to przydać ... w Stanach ceny podawane są zawsze netto. Dlatego że każdy stan ma inną stawke podatku. Czyli tak jakby w Polsce każde województwo miało inny vat. Dla przykładu stan New York ma 8,875 % , New Jersey 3,5 %. Jeśli kupujesz coś online, sklap nalicza Ci najczęsciej stawke stanu jaki podajesz w adresie.
Nie jestem pewny ale przy zakupie za granice moga nie naliczać podatku. ALe tego nie jestem pewny.
Odrębna sprawa są Polskie służby celno-podatkowe ;-)
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
wuzet napisał/a:
Jeśli kupujesz coś online, sklap nalicza Ci najczęsciej stawke stanu jaki podajesz w adresie.

:?:
Coś się zmieniło ? Bo jeszcze niedawno było tak, że kupując online z innego stanu nie było podatku. Niektóre większe sklepy online miały nawet siedziby w dwóch stanach, żeby zawsze wysyłać bez podatku.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
wuzet napisał/a:
New Jersey 3,5 %

skocz za rzekę do NJ, doliczą Ci do zakupu 7% - 3.5% było ... hoo , hooo , hooo ... albo jeszcze dawniej (ok.20 lat temu - dobre to były czasy).
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
dżejpi napisał/a:

skocz za rzekę do NJ, doliczą Ci do zakupu 7% - 3.5% było ... hoo , hooo , hooo ... albo jeszcze dawniej (ok.20 lat temu - dobre to były czasy).


No to nie wiem ... na IKEI w Elizabeth jest bycza reklama za tax 3,5 albo nawet 3 % . Tym sie zasugerowałem.
Zresztą z tymi podatkami to do końca sam nie wiem kiedy , gdzie i ile sie płaci ;-) bo płace bardzo rożnie ... w jednym spożywczaku na rogu płace w innym nie ... podobnie w takim 99cents :-)
Żeby nie było OT, to jak kupowałem w ubiegłym roku dwie * to zapłaciłem 5% podatku. Wysyłane były z Texasu.

 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
wuzet,

moje kawały (a były to takie, które jako pachole kilkuletnie słyszałem juz pół wieku temu) kilka razy już tu "ocenzurowali" i wywalili (innych chamskich zwrotów dalej jakoś tu pełno i nie przeszkadzają cenzorom) napiszę raz jeszcze - może nie wytną:

- odnośnie reklam pisanych - jak piszesz o taksie - kojarzy mi się z sąsiadem, który na drewnianym parkanie (dla nie wiedzących - parkan - to taki płot z drewnianych sztachet) napisał kilka liter, które tworzyły słowo określające kobiecą część ciała znajdującą się pomiędzy górną częścią ud.

Inny sąsiad (jak to zobaczył) chciał pogłaskać ... i drzazga weszła mu w rękę ...

morał - choc to oczywiste - nie wierz w te pisane reklamy... (przerabiam to na codzień)
 

donietsk  Dołączył: 03 Wrz 2008
Ostatnio wpadła mi w ręce i ekran , gazeta wyborcza z podajze 1991 roku lub 1993 gdzieś tak, na stronie www tej gazety jest archiwum i wszystkie pierwsze strony są dostęfne za friko, ale do rzeczy i w tejże gazecie przekonywano jako to korzystne będzie dla nas Polaków wprowadzenie Vatu zamiast Podatku Obrotowego ... tak był taki ... jak dla mnie do mnie Vat tylko dusi do spółki z Zusem ...
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Na amazon K7 $899.99.
 
Kaschman  Dołączył: 22 Lut 2010
Ja zakupiłem body K20D za 1800 zł, teraz szukam jakiegos fajnego szkiełka do 1000 ~ 1500 zł. Co radzicie??
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Kaschman napisał/a:
Ja zakupiłem body K20D za 1800 zł, teraz szukam jakiegos fajnego szkiełka do 1000 ~ 1500 zł. Co radzicie??

Nie podałeś wymiarów jakie cię interesują, ale może tu?
http://www.swiatszkla.com.pl/

:evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kaschman, nie wiemy do czego Ci to szkiełko potrzebne ;-)
 

LysyRudy  Dołączył: 10 Sty 2010
:mrgreen: do tych szkieł ciężko będzie o przejściówki :mrgreen:
 
Kaschman  Dołączył: 22 Lut 2010
Krajobrazy, portrety, macro, zdjęcia reporterskie.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
Kaschman napisał/a:
Krajobrazy, portrety, macro, zdjęcia reporterskie.

takie rzeczy to tylko kitem :mrgreen:
 

Fresh  Dołączył: 03 Paź 2008
dalibyscie jakas dobra cene na k-x a nie offtopiki:P
 
Kaschman  Dołączył: 22 Lut 2010
http://www.vkfoto.cz
Prosze dobre ceny w Pradze.
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Coś mi się te praskie ceny wcale nie wydają specjalnie atrakcyjne przy kursie dzisiejszym 0,1542 zł za koronę.
Albo ja coś źle liczę.
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
PaweleS, ale taniej niż w PL :-P 50/1.4 za 1333, 70/2.4 - 1986... :roll:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
mdraht napisał/a:
70/2.4 - 1986...

Kilka dni temu kupiłem w Polsce za 2010zł - w sklepie. Więc mała różnica.
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
andrusz, a gdzie? :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach