krzysiekA2 Dołączył: 27 Sie 2006
Ciekaw jestem jeszcze jednej rzeczy: jak wygląda trwałość HSM.
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Jarek_gd napisał/a:
Cześć. Obiektyw jest dostępny na alledrogo. Jaka jest przyczyna zakupów akurat w Euro i oczekiwania na towar? Z tego co widzę to na alle dają też 3letnią gwarancję?


Bogdan napisał/a:

oraz jest możliwość zakupu ratalnego na bezkonkurencyjnych warunkach.


Dla mnie właśnie taka :-) . Dzięki gotówce pozostawionej w kieszeni być może skusze się i na jakiś używany K-5 ;).
 

Bastech  Dołączył: 29 Kwi 2008
Ynciol napisał/a:
HEY
moje pytanie brzmi, jeżeli wyślę zestaw body + szkło to w jakim terminie wróci do mnie?
Pewnie wielu z Was już to przeżywało i ma z tym doświadczenie.


Ja czekam już dziewiąty dzień i po kilku telefonach dalej nie wiem kiedy odeślą go z powrotem.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
espresso napisał/a:
Wyjątkowo przecena wskazywała by na czyszczenie magazynów (poprzednia cena ponad 3 tyś) oraz coraz mniejsza dostępność na to wskazuje. Gentelmeni z Sigma ProCentrum mają stan wiedzy taki jak i pozostali internauci.


Z tym się zgodzę. Ciężko się cokolwiek od nich dowiedzieć. Ale tym niemniej jak na razie jest to tylko i wyłącznie plotka. Ja kiedyś przez 4 miesiące nie mogłem kupić FA43 (i w końcu zrezygnowałem), a produkują go do dzisiaj.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
krzysiekA2 napisał/a:
Ciekaw jestem jeszcze jednej rzeczy: jak wygląda trwałość HSM.

Nie słyszałem żeby ktoś narzekał, a z własnego doświadczenia powiem, że po 4 lata dalej działa, tak samo jak OS.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Już jakiś czas temu ogłosili zmianę oznaczeń szkieł i jak się okazuje zmieniają przy okazji wygląd i często (nie wiem czy zawsze) optykę. Jak pisze espresso, po działaniach Sigmy można wnioskować że coś na to miejsce szykują (pewnie z serii A).
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Może Sigma chce ten obiektyw zrobić w wersji kompatybilnej z USB DOCK i stąd ta wyprzedaż.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Ja jestem raczej zdania, że oni poszli w końcu po rozum do głowy. Skoro żądali 3 tys. zł za ten obiektyw, a Tamron za podobny ok. 1300 zł, to w mojej opinii był to strzał we własną stopę. Fakt, Sigma ma HSM, ale to w zasadzie jedyna istotna różnica. Poprzednia cena absolutnie nie była adekwatna do tego co to szkło oferuje. No i na ile wyceniano by wtedy Sigmę 18-35 ?
 

ds  Dołączył: 19 Sie 2013
mdfan napisał/a:
Ja jestem raczej zdania, że oni poszli w końcu po rozum do głowy. Skoro żądali 3 tys. zł za ten obiektyw, a Tamron za podobny ok. 1300 zł, to w mojej opinii był to strzał we własną stopę. Fakt, Sigma ma HSM, ale to w zasadzie jedyna istotna różnica. Poprzednia cena absolutnie nie była adekwatna do tego co to szkło oferuje. No i na ile wyceniano by wtedy Sigmę 18-35 ?


Dokładnie :)
 

DevilDead  Dołączył: 10 Wrz 2012
espresso napisał/a:
mdfan napisał/a:
Poprzednia cena absolutnie nie była adekwatna do tego co to szkło oferuje.
To co dopiero można powiedzieć o cenie *16-50/2,8 SDM. Chyba że ten 1mm na szerokim końcu tyle kosztuje :evilsmile:


Może za miniaturyzacje ?
Mam Sigmę i fajna jest. 3 tys na pewno bym nie dał 1.6 tys zł to dla mnie dużo może się nie znam ale to moje prywatne zdanie...
 

janpa  Dołączył: 23 Lis 2009
Zgadza się, 3000 zł za ten obiektyw to przesada (podobnie jak 3 800 za pentaxową *), ale ok. 1600 to już okazja :-) . Wracając do porównań do Tamrona (używałem/używam obu), uważam, że jakość/solidność wykonania jest DUŻO lepsza, jakość optyczna porównywalna (choć to też pewnie zależy od egzemplarza - mój Tamron był praktycznie nieużywalny na 50/2.8 - w Sigmie nie mam oporów przed używaniem jakiejkolwiej kombinacji ogniskowa/przesłona), do tego dochodzi HSM. Na plus dla Tamrona jedynie rozmiary/waga oraz cena ok.200-300 zł niższa.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
espresso napisał/a:
mdfan napisał/a:
Poprzednia cena absolutnie nie była adekwatna do tego co to szkło oferuje.
To co dopiero można powiedzieć o cenie *16-50/2,8 SDM. Chyba że ten 1mm na szerokim końcu tyle kosztuje :evilsmile:
Ale firmowe szkła we wszystkich systemach tyle kosztują. A akurat dla mnie ów 1mm (choć się zastanawiam, czy nie więcej) akurat był tego wart - dzięki temu pozbyłem się Tamrona 10-24 - 16mm w zupełności wystarcza mi jako UWA. O uszczelnieniach się już nie wypowiadam...
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Polityka cenowa Pentaksa to też inna bajka. Wspominany przeze mnie wcześniej FA43 kosztował wtedy 1500 zł.... A teraz...
janpa napisał/a:
ale ok. 1600 to już okazja

Nie wiem czy okazja, ale jest to już kwota "do przełknięcia" dla przeciętnego amatora. Ja jeszcze wziąłbym pod uwagę, że chcąc się przesiąść z kita, to i tak muszę jeszcze dołożyć do filtra polaryzacyjnego (choć oczywiście da się bez niego żyć).
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
mdfan napisał/a:
Polityka cenowa Pentaksa to też inna bajka. Wspominany przeze mnie wcześniej FA43 kosztował wtedy 1500 zł.... A teraz...
Wiesz, kiedyś $ był po 2PLN. Szukaj wujka w USA - nowka FA43 to koszt ponizej 600$.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
cube007 napisał/a:
koszt ponizej 600$

W jakim sklepie?
http://www.adorama.com/PX4319AFAB.html
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Zdano napisał/a:
cube007 napisał/a:
koszt ponizej 600$

W jakim sklepie?
http://www.adorama.com/PX4319AFAB.html
Srebrny w bhphotovideo.com - $596.95
Czarny faktycznie wyraźnie droższy - $746.98. Pewnie lepsze zdjęcia robi.
 
texmark  Dołączył: 05 Maj 2014
Sigma 17-50
Roznice w cenie sa kolosalne.
Osobiscie kupilem nowa Sigme za $ 365.
W tej cenie to trudno znalezc godnego przeciwnika.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
cube007 napisał/a:
Wiesz, kiedyś $ był po 2PLN. Szukaj wujka w USA - nowka FA43 to koszt ponizej 600$.

Tak, ale dolar podrożał do 3 zł, a obiektyw u nas ponad dwukrotnie. Także samym kursem waluty nie da się tego usprawiedliwić.
espresso napisał/a:
Kupujesz porządne szkło aby skutecznie popsuć obrazek polarem?

Naprawdę dość kuriozalna wypowiedź. Moim zdaniem porządny polar użyty z rozsądkiem daje wręcz przeciwny efekt. Ale to oczywiście może być kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje ;)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
mdfan napisał/a:
Polityka cenowa Pentaksa to też inna bajka. Wspominany przeze mnie wcześniej FA43 kosztował wtedy 1500 zł.... A teraz...


1500 zł? :shock: brałbym jak bezrobotny zasiłek!
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Chciałem wziąć, ale szkło było niedostępne. Obecnie też bym się nie zastanawiał ;-) Ale za to za nowego DA40 zapłaciłem 920 zł :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach