Nazca  Dołączył: 06 Cze 2010
espresso napisał/a:
mdfan napisał/a:
Poprzednia cena absolutnie nie była adekwatna do tego co to szkło oferuje.
To co dopiero można powiedzieć o cenie *16-50/2,8 SDM. Chyba że ten 1mm na szerokim końcu tyle kosztuje :evilsmile:


Ostrość... kolory... uszczelnienie... i to coś... czego nie ma Sigma.
Co z tego, że można mieć Sigmę jak za każdym razem oglądając zdjęcia z Sigmy one są jakieś takie... czegoś im brakuje po prostu. Od razu jakby widać, że z Sigmy. :)
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Nazca napisał/a:
Ostrość... kolory... uszczelnienie... i to coś... czego nie ma Sigma.
Co z tego, że można mieć Sigmę jak za każdym razem oglądając zdjęcia z Sigmy one są jakieś takie... czegoś im brakuje po prostu. Od razu jakby widać, że z Sigmy. :)


Ostrość wypada lepiej na S. Kolory? Argument tak samo śmieszny jak lepszość kolorów z matryc canona.
kontrola CA i odblaski też nie pozostawiają złudzeń.
Porównując obrazki z S i P* faktycznie widać, że te z sigmy są jakieś takie... lepsze.
Pozostają uszczelnienia, które dla wielu mogą być warte tej gigantycznej obecnie różnicy w cenie. Ja np. chętnie dopłaciłbym do P*70-200 (względem T.70-200) gdyby takowy istniał, był optycznie porównywalny z T70-200 i miał uszczelnienia. W krótkim kicie, uszczelki są mi zbędne.
 
Escaflowne  Dołączył: 29 Kwi 2014
Zbynio napisał/a:
Escaflowne, wyślij z body do kalibracji. Zmienisz zdanie :)

Miałeś rację, zmieniłem zdanie. O ile przed kalibracją na krótkim końcu było nieostro ze względu na front-focus. To po kalibracji jest back-focus. Ale jak było mydło to pozostało chociaż zmieniłem zdanie na przeciwne co do przyczyny tego mydła. :(
 
Jarek_gd  Dołączył: 23 Mar 2014
Coraz mniej mi się to szkło podoba. Wysyłać, kalibrować. Za dużo zachodu :). A na koniec nikt nie chce się podzielić obrazkami. Czyżby były tak piękne, że żal publikować? :).
Myślę, że kupię sobie Sigmę 70-300 DG Macro i życie stanie się prostsze :)
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
najlepiej kupowac systemowe :)
 
Jarek_gd  Dołączył: 23 Mar 2014
espresso napisał/a:
igorrro napisał/a:
najlepiej kupowac systemowe :)
korpusy :-P , bo obiektywy najlepiej kupować dobre optycznie, mechaniczne oraz w rozsądnej cenie.
Jarek_gd napisał/a:
A na koniec nikt nie chce się podzielić obrazkami. Czyżby były tak piękne, że żal publikować? :).
To jest raczej forum sprzętowe, a nie fotograficzne. Fotek z tego obiektywu w necie są pewnie już miliony.


Oj tam. Jeśli ktoś kupił i czuje się szczęśliwy powinien się podzielić swoją radością.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Escaflowne napisał/a:
Zbynio napisał/a:
Escaflowne, wyślij z body do kalibracji. Zmienisz zdanie :)

Miałeś rację, zmieniłem zdanie. O ile przed kalibracją na krótkim końcu było nieostro ze względu na front-focus. To po kalibracji jest back-focus. Ale jak było mydło to pozostało chociaż zmieniłem zdanie na przeciwne co do przyczyny tego mydła. :(


Jeteś wyjątkowym pechowcem więc...
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Escaflowne napisał/a:
Zbynio napisał/a:
Escaflowne, wyślij z body do kalibracji. Zmienisz zdanie :)

Miałeś rację, zmieniłem zdanie. O ile przed kalibracją na krótkim końcu było nieostro ze względu na front-focus. To po kalibracji jest back-focus. Ale jak było mydło to pozostało chociaż zmieniłem zdanie na przeciwne co do przyczyny tego mydła. :(

Obiektyw na gwarancji? Ślij ponownie do kalibracji. Jeśli nie pomoże to wymiana na sprawny.
 
Escaflowne  Dołączył: 29 Kwi 2014
No tak, poczułem się teraz wyjątkowo :-? Czyli co, wysłać jeszcze raz na kalibrację? Ale ile teraz to będzie kosztowało? AFAIK gdzieś czytałem że bezpłatna jest jedna kalibracja do body..
A na 16-50 Pentaxa zamienił bym się chętnie ;p


Swoją drogą ile jeszcze lat upłynie zanim producenci (a kiedy Pentax?) wpadną wreszcie na pomysł że lustrzanki za ponad 1000$ to kupują ludzie który interesują się fotografią, zaawansowanie amatorzy, hobbyści, ew zawodowcy, reporterzy i oczekują przede wszystkim wysokich jakości zdjęć i celnego autofocusa, a nie jakichś "zabawkowych" filtrów cyfrowych. Zamiast tych wodotrysków, nawet nie wiem jakich bo nigdy nie czułem potrzeby ich użycia a które bardziej pasowały bo do kompakta udostępnią wielopunktową regulację auto-focusa. Np co najmniej 9 punktową dla krótkiej średniej i długiej ogniskowej. Po trzy punkty odległości ostrzenia: makro, nieskończoność i portret. Samo "globalne" przesunięcie punktu ostrzenia jest bezużyteczne nawet dla stałek a co dopiero dla zoomów.. A wystarczyło by zmodyfikować kod oprogramowania firmware. Przecież to nawet prawie nic by nie kosztowało a na pewno dużo mniej pracy dla programisty niż przy tych głupawych efektach cyfrowych... Problem BF/FF by zniknął.
Identycznie było z bezużytecznym przy już dawno osiągniętych rozdzielczościach matryc filtrem dolnoprzepustowym. Za to skutecznie pogarszającym ostrość i marnującym potencjał nowoczesnych matryc. Na palcach jednej ręki bym policzył przypadki spaprania zdjęcia z powodu mory w moim "S". Chyba 4 lata to zajęło bo filtr ten imho powinni wyrzucić już w K20.
Przepraszam za to moje marudzenie..
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Dziś rano wrócił do mnie obiektyw z aparatem z serwisu. Serwis wymienił obiektyw na "lepszy"... na 50mm Af trafia idealnie, na 35 mam lekki BF a na 17mm jest już wyraźny.
Tyle wychodzi na teście bateryjkowym.
Najlepiej będzie jak zabiorę komplet (body i szkło) w teren bo wydaje mi się, że błąd jest tym mniejszy im bardziej jestem oddalony od fotografowanego celu - może się okaże że w streecie będzie akceptowalny?? w dodatku i tak przymykam przysłonę przy krótszych ogniskowych.
 
Escaflowne  Dołączył: 29 Kwi 2014
espresso napisał/a:
Escaflowne napisał/a:
A na 16-50 Pentaxa zamienił bym się chętnie ;p
tak z przekory piszesz czy masz ku temu jakieś konkretne przesłanki? Bo poza tym 1mm na szerokim końcu oraz "uszczelnieniom" reszta to wady w stosunku do Sigmy.
ps.
Dla mnie sigma ma jeszcze jedną istotną wadę, pierścień ogniskowej kręci się po "angielsku" i w żaden sposób przyzwyczaić się nie mogę.

Z przekory też, a jakże ;-) Fakt że zdołowany jestem. Optycznie fajne było by szkło, przy ostrzeniu "live-view" ostrość jest na prawdę dobra.
Ale na poważnie, to czemuż by nie? W tej sytuacji nic bym już nie stracił a mógłbym zyskać autofocus ;-)
 
Escaflowne  Dołączył: 29 Kwi 2014
espresso napisał/a:
Escaflowne napisał/a:
Optycznie fajne było by szkło, przy ostrzeniu "live-view" ostrość jest na prawdę dobra
myślisz że ostrzenie "live-view" ma wpływ na jakość obiektywu :roll: :?:

Myślę że ma wpływ na ostrość wykonanego zdjęcia. A na która to składa się z kolei oprócz jakości optycznej obiektywu takż celność autofocusa zespołu puszka-obiektyw. A to ostanie poprawnie działa w LV a na "fazownym" nie.

Co do gwarancji, to spuszczę zasłonę milczenia. Natomiast prawdopodobieństwo trafienia na celny autofocus jest znacznie większe w przypadku obiektywów Pentaxa niż Sigmy czy Tamrona (też miałem). Dla przykładu moje 50-200 jak 55-300 trafiają jak Fredeick Zoller we wszystkich kombinacjach ogniskowych i odległości.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Szkoda, że jeszcze ciemniejszych szkieł nie podałeś jako przykład...

Nie wiem czy wiesz, ale LV może pracować w dwóch trybach, detekcji kontrastu i detekcji fazy.
 
Escaflowne  Dołączył: 29 Kwi 2014
schwefel napisał/a:
Szkoda, że jeszcze ciemniejszych szkieł nie podałeś jako przykład...

No szkoda. Niestety ciemniejszych nie miałem. Też mi przykro :(

Cytat
Nie wiem czy wiesz, ale LV może pracować w dwóch trybach, detekcji kontrastu i detekcji fazy.

No ba! Nie wiem czy Ty z kolei wiesz że są cyfrówki gdzie istnieje nawet tryb hybrydowy;-) ;-) tj. najpierw ostrzenie fazowym a potem przełączenie w tryb kontrastu. Dasz wiarę że nie przypadkowo dwa naraz i dokładnie w tej kolejności? A jak Myślisz w jakim trybie pracował w tym konkretnym (moim) przypadku?
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
Sigmę, o której mowa, kupiłem w ubiegłym tygodniu - teraz zastanawiam się gdzie ją odesłać czy do sklepu czy do serwisu :-?

Na 3 korpusach ją testowałem i na wszystkich podobnie rozjechana :-/

Od 17mm do ok 30 mm back focus - dalej w miarę poprawnie.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kup se pan bezlusterkowca, to w przeszłość odejdą te wszystkie BF-FF zmory... :-)
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Tak się zastanawiam bo sam mam tą S od jakiegoś czasu i nie wiem czy nie mam problemów ze względu na to że trafiłem na dobry egzemplarz czy po prostu przez to że nie robiłem testów. Fakt jakiś minimalny FF czy BF chyba jest ale czy aż tak bardzo to zawsze przeszkadza - ciężko mi stwierdzić. Może któregoś dnia cyknę jakieś testowe foty i wrzucę tu do oceny.
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
u mnie to właśnie testowe foty były w miarę ok ale jak wyszedłem w "teren" no to porażka... a w dodatku caly czas pada i nie ma bardzo jak nosa wychylić :-(



Benek napisał/a:
Kup se pan bezlusterkowca, to w przeszłość odejdą te wszystkie BF-FF zmory... :-)

akurat to rozwiązanie nie wchodzi w grę ale dziekuje za rade :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
matis napisał/a:
akurat to rozwiązanie nie wchodzi w grę ale dziekuje za rade :mrgreen:
a czamu? :mrgreen:
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
a lubie jak mi klapie za uchem, wczoraj wzialem do reki gx-20 "klapnalem" kilka zdjęc to było to co lubie ... :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach