wyczesany  Dołączył: 26 Cze 2013
matis, też się zastanawiałem nad serwisem w przypadku mojej Sigmy, okazało się, że była to wina AFa puszki. Testy sobie, teren sobie. ;)
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Atimis pewnie dlatego, że masz IIkę na pokładzie, której to soft jest lepiej skalibrowany :evilsmile:
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
matis napisał/a:
Sigmę, o której mowa, kupiłem w ubiegłym tygodniu - teraz zastanawiam się gdzie ją odesłać czy do sklepu czy do serwisu :-?

Na 3 korpusach ją testowałem i na wszystkich podobnie rozjechana :-/

Od 17mm do ok 30 mm back focus - dalej w miarę poprawnie.


U mnie drugi obiektyw i niestety to samo na 17mm spory BF a przy 30mm akceptowalny i potem dobrze.
Nie mam doświadczenia z niesystemowymi zoomami ale sporo osób ma identyczny problem - to chyba nie jest wada aparatów.
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
Michciu76 napisał/a:

U mnie drugi obiektyw i niestety to samo na 17mm spory BF a przy 30mm akceptowalny i potem dobrze.
Nie mam doświadczenia z niesystemowymi zoomami ale sporo osób ma identyczny problem - to chyba nie jest wada aparatów.


wymieniałeś szkło w sklepie? a próbowałeś kalibracji w serwisie? bo mnie wysłanie puszki i szkła jakoś nie przeraża tylko żeby efekt końcowy był poprawny. Mam ewentualnie jeszcze kilka dni na zwrot do sklepu internetowego tyle że szkło mi potrzebne na koniec miesiąca więc już wolałbym wysłać na tydzień czy dwa do serwisu...

Ja testowałem na 3 puszkach więc raczej nie ma mowy o złym body - chyba że mam za stare puszki. Na GX-20 i K-7 w miarę podobnie (17~30 BF), na K-5 trochę inaczej bo potrafi na 17mm trafić raz na powiedzmy kilka zdjęć ale 20~30 mm to lipa. Dopiero powyżej tego jest ok :-?
 

ds  Dołączył: 19 Sie 2013
Pisałem już wcześniej że miałem tak (bf na krótkim końcu) z dwoma Tamronami i Sigmą. I nie pomogły ani wymiany obiektywu, ani kalibracje, ani wymiany softu w szkle. W sumie to głównie z tego powodu po 6 miesiącach sprzedałem Pentaxa.
 

tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
Ja również nabyłem ostatnio to szkiełko.
Na krótkim końcu nie do przyjęcia (obiekt oddalony ok 10m), na długim ok
Zapytałem e-mailowo w serwisie o czas usługi kalibracji to poproszono mnie o SN to odpowiedzą ile to potrwa. Po podaniu SN otrzymałem odpowiedź że z powodu dużej liczby zleceń potrwa to ponad tydzień.
Wysłałem we wtorek w tamtym tygodniu a dziś otrzymałem z powrotem :)

Nie zdążyłem jeszcze odpakować ale napiszę jaki rezultat kalibracji
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
Napisz jak po kalibracji...

a mógłbyś napisać jak wyglada procedura reklamacji... kontaktowales sie bezposrednio z foto-service.pl?
 

tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
Wysłałem e-maila na adres podany na stronie foto-service i otrzymałem wyczerpującą odpowiedź.
Wszystko jest zresztą na ich stronie link
Dzisiaj pogoda nie sprzyja do sprawdzenia efektów kalibracji, może jutro nie będzie padać :evil:
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
matis napisał/a:

wymieniałeś szkło w sklepie? a próbowałeś kalibracji w serwisie? bo mnie wysłanie puszki i szkła jakoś nie przeraża tylko żeby efekt końcowy był poprawny. Mam ewentualnie jeszcze kilka dni na zwrot do sklepu internetowego tyle że szkło mi potrzebne na koniec miesiąca więc już wolałbym wysłać na tydzień czy dwa do serwisu...

Ja testowałem na 3 puszkach więc raczej nie ma mowy o złym body - chyba że mam za stare puszki. Na GX-20 i K-7 w miarę podobnie (17~30 BF), na K-5 trochę inaczej bo potrafi na 17mm trafić raz na powiedzmy kilka zdjęć ale 20~30 mm to lipa. Dopiero powyżej tego jest ok :-?

Pisałem już o tym... zakupiłem wysyłkowo z Anglii, obiektyw miał spory BF na 17mm, mniejszy na 30 i lekki na 50.
Wysłałem go do kalibracji i Serwis Sigmy stwierdził, że to raczej wina body ale mogą też wymienić obiektyw na inny(??). Zgodziłem się na wymianę i poprosiłem o wyszukanie jakiegoś sprawnego szkielka i dostałem znów obiektyw z identyczną wadą.
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
Michciu76 napisał/a:
Pisałem już o tym... zakupiłem wysyłkowo z Anglii, obiektyw miał spory BF na 17mm, mniejszy na 30 i lekki na 50.
Wysłałem go do kalibracji i Serwis Sigmy stwierdził, że to raczej wina body ale mogą też wymienić obiektyw na inny(??). Zgodziłem się na wymianę i poprosiłem o wyszukanie jakiegoś sprawnego szkielka i dostałem znów obiektyw z identyczną wadą.



Aha, to ciekawie, ja testowałem na 3 rożnych puszkach i na każdej efekt podobny. Możne te Sigmy tak działają na Pentaxie, chyba rzucę monetą czy wysyłać do serwisu czy oddawać do sklepu... :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matis napisał/a:
Możne te Sigmy tak działają na Pentaxie

Nie powinno być żadnych problemów z kalibracją bo nie ma w torze AF sprzężenia mechanicznego i wszystko jest robione programowo.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
plwk napisał/a:
matis napisał/a:
Możne te Sigmy tak działają na Pentaxie

Nie powinno być żadnych problemów z kalibracją bo nie ma w torze AF sprzężenia mechanicznego i wszystko jest robione programowo.

:?: :?:
Niekompetencja serwisu Sigmy czy problem z aparatem?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Stawiam na pójście na łatwiznę.
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
może i tak ale mnie dziwi ze większość ma podobny problem, tzn. na szerokim BF a pózniej coraz lepiej... :-?
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
matis napisał/a:
może i tak ale mnie dziwi ze większość ma podobny problem, tzn. na szerokim BF a pózniej coraz lepiej... :-?

Widocznie szkła nie mają rozrzutu jakościowego z niektórymi puszkami występuje podobna wada z którą nie potrafią sobie dać rady leniwi serwisanci.

Trochę szkoda bo miał to być mój ostatni obiektyw w dodatku jest naprawdę świetny optycznie, kolory, kontrast mi odpowiadają ale ten BF na 17mm nie jest do zaakceptowania.
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
Michciu76 a wysyłałeś do serwisu w Polsce? czy w Anglii?

Tomszaf zdradź jak możesz jakie masz wrażenia po kalibracji?
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
A może już wszystkie dobre egzemplarze zostały sprzedane (cena spadła ponad rok temu) a zostały tylko te poprzebierane?
Takie mam wrażenie po czytaniu różnych wiadomości na temat tego obiektywu (nadal zbieram fundusze na zakup jeśli cena pozostanie na poziomie ok. 1600 zł - a z drugiej strony jeśli poszybuje w górę to bez żalu popatrzę na tańszego T 17-50)
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
matis napisał/a:
Michciu76 a wysyłałeś do serwisu w Polsce? czy w Anglii?

W Anglii zakupiłem i serwisowałem.
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
mh2012 napisał/a:
A może już wszystkie dobre egzemplarze zostały sprzedane (cena spadła ponad rok temu) a zostały tylko te poprzebierane?


Mój nie wyglądał na "poprzebierany", wydaje mi się że nie był zapinany do body, wyglądał na nówkę sztukę...


Michciu76 napisał/a:
matis napisał/a:
Michciu76 a wysyłałeś do serwisu w Polsce? czy w Anglii?

W Anglii zakupiłem i serwisowałem.

aha, dzięki


no cóż... zamawiam kuriera, zobaczymy...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach