bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zagadka nr 19

Rozwiąż rebus.

 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Piękna i Bestia ;-)
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
Patrzcie jak się lata gdy dupsko wolne od bata :evilsmile:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Aniołem byłem ale utyłem :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie. :-)
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
Każdy ma takiego anioła na jakiego zasłużył ?
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
bakulik napisał/a:
Rozwiązanie zagadki nr 18:

Pewien człowiek pracował w biurze podróży. Któregoś dnia przyszedł do niego mężczyzna i zakupił dwa bilety na rejs wycieczkowcem, przy czym dla siebie w obie strony, a dla żony tylko w jedną. Gdy jakiś czas później człowiek ów przeczytał w gazecie o tragedii na statku, przypomniał sobie tę sytuację i pomyślał, że morderstwo zostało wcześniej .


Wybaz ze wracam sie do poprzedniej zagadki - jak na podstawie tytulu prasowego czytajacy gazete wiedzial ze chodzi o ta konkretna pare, ze zginela ta konkretna kobieta?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Na najbliższym PPD wyrzucimy jednego z uczestników za burtę.

:mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Soosa, domyślił się, bo miał jeden taki przypadek.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
bakulik, co nie znaczy, że inni sprzedający nie mieli w tym samym czasie podobnych przypadków, wszak wycieczkowce to dość duże jednostki. Dodatkowo, to że para kupuje bilety dla jednej osoby w jedną stronę, a dla drugiej osoby w dwie strony jeszcze o niczym nie przesądza. Wszak jedna z osób mogła w porcie docelowym mieć ważną sprawę do załatwienia, a ta druga mieć jeszcze dużo wolnego i postanowić wrócić sobie wycieczkowcem. Do tego to byłby bardzo nierozsądny morderca, gdyby sam na siebie uwił takiego haka. Naturalnym by było, że upozorowałby wypadek, a więc dla niepoznaki kupiłby dwa bilety. :roll:
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
bakulik napisał/a:
Któregoś dnia przyszedł do niego mężczyzna i zakupił dwa bilety na rejs wycieczkowcem, przy czym dla siebie w obie strony, a dla żony tylko w jedną..
Po wzmiance o tym, żeby zwrócić uwagę na zakup biletu, wziąłem tę wersję pod uwagę, ale od razu odrzuciłem. W każdym elementarzu dla morderców uczą, żeby nie podawać dowodów poszlakowych na tacy ;-) .

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie para, tylko sam mężczyzna. Poza tym człowiek ten się domyślał na podstawie własnych informacji i newsa w gazecie, a nie wydał wyrok. Gdy ktoś ma coś ważnego do załatwienia, to nie płynie na wycieczkę. A morderca był amatorem, do tego chciał zaoszczędzić. ;-)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
bakulik napisał/a:
Rozwiązanie zagadki nr 18:

Pewien człowiek ....
Bardzo mocno naciągana historyjka biorąc pod uwagę treść zagadki która nie sugeruje nawet w najmniejszym stopniu gdzie szukać rozwiązania.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Dlatego można zadawać pytania.

Jeśli chodzi o rebus: seawolf688, nie.
 
scordia  Dołączył: 13 Lut 2009
wyżej d.py nie podskoczysz
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Niestety nie… Tj. zgadzam się z Tobą, ale to nie jest rozwiązanie. ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ty to narysowałeś? ;-)
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
Derwisz i anioł ?

[ Dodano: 2017-01-18, 21:46 ]
deepee napisał/a:
W każdym elementarzu dla morderców uczą, żeby nie podawać dowodów poszlakowych na tacy ;-) .

Tu nie chodzi o poszlaki, ale o zwrócenie na siebie uwagi.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Anioły i demony? Tylko jakoś liczby mnogiej brakuje.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Fenol napisał/a:
Ty to narysowałeś?

Skądże… Źródło podam po rozwiązaniu zagadki. Proszę nie szperać w internetach!

arekzg, RPM, nie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach