KasiaMagda
[Usunięty]
Iza, :-B
Proszę jeśli możesz, to usuń moją wypowiedź.
Dzięki.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Patenty patentami, niech tam w R&D kombinują - ale mnie się marzy cyfranka z wizjerem jak w starej serii M... Ciekawe, czy Pentax zostanie za parę lat jedyną marką z optycznym wizjerem? Niszowość niszowości. Mnie pasuje :-)
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
foto napisał/a:
Ciekawy patent

https://pentaxrumors.com/2018/10/09/ricoh-ovf-evf-switchable-hybrid-viewfinder-patent/

Tylko zastanawia mnie, czy to nie przysporzy innych problemów, bo powiększenie obszaru pentapryzmatu ku przodowi może spowodować, że się niektóre obiektywy tam nie pomieszczą. Już z Sigmami niektórymi bywa problem w K1, nie chciał bym, żeby więcej takich problemów się pojawiło.

Ale jeśli by to zadziałało i było umieszczone w aparacie, to jestem za. Od dawna powtarzam, że przy odrobinie chęci można zrobić sprzęt, w któym się przełączamy między lustrzanką i bezlustrem wybierając sobie najlepsze cechy obu. Jedyny minus, to waga pentapryzmatu, bo całą reszta to jak dla mnie ściema marketingowa, gdy już podepniemy obiektyw.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Mały offtop, ostatnio spotkałem starszego pana który używa canona 5 Mark któryś tam, już nie pamiętam. Zainteresował się moją ka jedynką, pobawił się chwilę, zrobił kilka zdjęć i był zachwycony. Szczerze był, że tak powiem podedkscytowany i aparat bardzo mu się spodobał, wisienką na torcie było jak pokazałem mu limitedy, nie mógł uwierzyć, że obiektywy pelnoklatkowe mogą być takie małe :-D
Ricoh musi zainwestować w reklamę, ludzie którzy fotografują latami nie słyszeli wiele o pentaksie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
irek83, gdybyś mu pokazał jak działa AF-C, lub zdalne wyzwalanie lamp w P-TTL-u to by Cię przytulił :evilsmile:
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Enzo, pewnie masz rację, pod tym względem pentaks nie błyszczy :mrgreen: ale z drugiej strony znam sporą grupę miejscowych pejzażystów, którzy męczą się Canonem i raczej nie potrzebny jest im AF-C i P-TTL. Pentaks do krajobrazów spisuje się świetnie, tylko ludzie nie wiedzą, że taki istnieje.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
irek83 napisał/a:
Pentaks do krajobrazów spisuje się świetnie, tylko ludzie nie wiedzą, że taki istnieje.

Zgoda, że się spisuje. Ale z tą nieświadomością istnienia, to bym nie przesadzał. Jeśli 12 lat temu udało mi się znaleźć informacje na jego temat, to po ostatnich akcjach promocyjnych na Fotopolis, czy Optycznych tym bardziej bym je znalazł. Problemem marki jest nie tyle jej niszowość, co dostępność, o której już 2/3 tego forum zapisaliśmy.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Raczej nie plotka, Google+, czy już o tym słyszeliście :?:
http://next.gazeta.pl/nex...=a&s=BoxBizLink
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
DiMarco napisał/a:
Raczej nie plotka, Google+, czy już o tym słyszeliście :?:
http://next.gazeta.pl/nex...=a&s=BoxBizLink
Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno. :-P
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
ZbyszekB napisał/a:
Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno. :-P

Hehe :-D
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Ogólnie mi także, ale niektórzy korzystali do przechowywania tam swoich zdjęć. :-P
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
DiMarco napisał/a:
Ogólnie mi także, ale niektórzy korzystali do przechowywania tam swoich zdjęć. :-P
Jeśli Google+ miało podobne zapisy regulaminowe jak TwarzoKsiążka to te zdjęcia już nie są ich. :lol:
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
A co to jest TwarzoKsiążka? :-P :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
DiMarco napisał/a:
Raczej nie plotka, Google+, czy już o tym słyszeliście
DiMarco napisał/a:
niektórzy korzystali do przechowywania tam swoich zdjęć
G+ mogą sobie zaorać. Zdjęć nie odpuszczą, bo rozwijają to:
https://www.dpreview.com/...nal-photography
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cytuję: "Podobnie jak w Pixel 2, HDR + pozwala Pixelowi 3 na renderowanie ostrych, cichych obrazów nawet w sytuacjach dużego kontrastu."
Hmm, cichy obraz... może chodzi o to że na niektórych obrazach słychać szum. ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Cicho, cicho, nie budźcie cichego szumu w kotlinie.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Cała para w fufu. Nuda... :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nooo... wszyscy czekamy na rozwój systemu Q.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach