Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
Żeby nie było że obiektyw nie ma wad, bo ma ;)

Rewelacyjny system wykrywania FF/BF przy pomocy aberracji?



a tak go wypada na planszy testowej



hint, zmiana koloru z ciemnoczerwonego na jasno zielony?

No ale jak się bardzo uważnie nie przyglądamy ;-)



150mm F2,8


50mm F4


Powinien być przyzwoity weekend i w końcu będę mógł sprawdzić jak się to na prawdę na spacerach sprawuje.

Dobry wątek na pentax forums z dużo lepszymi samplami niż te moje pstryki tutaj


I generalnie się zgadzam, do macro ten obiektyw nie nadaje się wcale, na bliskim dystansie nie mam jeszcze zaufania do AF mimo że po kalibracji wydaje się być ok, ale ok to jeszcze nie perfect a 150mm F2,8 z odległości 2m musi być perfect
pierwsze nieśmiałe próby w terenie to już zupełnie inna bajka i o to mi chodziło
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
Fajna promocyja na pentaxa :
http://www.cameraworld.co...SUBCAT_CODE=203

Jutro po ten obiektywik chyba pobiegne :mrgreen:
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
nazirus2411 napisał/a:
Fajna promocyja na pentaxa :
http://www.cameraworld.co...SUBCAT_CODE=203


Cena interesująca, wręcz podejrzana.
Ciekawe ile wysyłka do Polski i haracz na rzecz naszego państwa.
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
 
Heh, wlasnie ja kupilem.. Sklep jest bardzo dobry , po prostu cena tak spadla. Juz tam wczesniej kupowalem i wszystko full legal. Jak dojdzie we wtorek to sie podziele odczuciami:D
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
MarcinG napisał/a:
nazirus2411 napisał/a:
Fajna promocyja na pentaxa :
http://www.cameraworld.co...SUBCAT_CODE=203


Cena interesująca, wręcz podejrzana.
Ciekawe ile wysyłka do Polski i haracz na rzecz naszego państwa.



Sklep jest sprawdzony , mieszkam niedaleko i kupuje w nim , co do cla itd to jestesmy w uni wiec go nie ma 8-)

Tez zakupilem z tej promocji i czekam ..... i obgryzam paznokcie czy nie otrzymam jakiegos apolodzajza z sklepu ze im sie sort skonczyl :mrgreen: , oszczedzalem na jakas portretowke , wiec jak mi ten zomik listonosz przyniesie to bede przy nim stal z mina kota z szreka :mrgreen: ( w sensie please daj mi go juz :-B ) ....
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
nazirus2411, jak mieszkasz niedaleko, to nie mogłeś osobiście po szkło się wybrać? :-P

Coś za piękne to chyba jest, pewnie sony im zapłaciło i przypadkiem też pentaksowi obniżyli (100-300 tylko sony dostało obniżkę :evil: )
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
nazirus2411 napisał/a:
Fajna promocyja na pentaxa :
http://www.cameraworld.co...SUBCAT_CODE=203

Jutro po ten obiektywik chyba pobiegne :mrgreen:
Cena fajna, dosepny jest nadal. Tylko czy może mi ktoś podpowiedzieć jak w tym sklepie kupować? Po przejściu do płacenia pojawia się informacja
Cytat
For orders outside the UK but within the EU, please call 0044 207 636 5005. We will confirm availability and delivery costs. For overseas EU orders we accept BACS bank transfer for payment only.
Ten BACS to zwykły przelew? No chyba nie, bo numeru konta nie podają. :roll:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Z cytatu wynika, że jeśli jesteś z EU to zadzwoń na +44 207 636 5005 a oni ci powiedzą ile to będzie trwało i ile będzie kosztować. Dla zamówień z poza EU akceptują tylko przelewy. Wcześniej napisali, że akceptują Visę, MasterCard i coś jeszcze, więc pewnie można zapłacić z Polski kartą przez telefon.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
jakby komuś doszedł to miło by było jakby opisał jak to było ;-)
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
darkduch napisał/a:
jakby komuś doszedł to miło by było jakby opisał jak to było ;-)


Też czekam z niecierpliwością na opinie, ktoś dziś miał to już dostać.
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
darkduch napisał/a:
nazirus2411, jak mieszkasz niedaleko, to nie mogłeś osobiście po szkło się wybrać? :-P

Coś za piękne to chyba jest, pewnie sony im zapłaciło i przypadkiem też pentaksowi obniżyli (100-300 tylko sony dostało obniżkę :evil: )



Moje godziny pracy pokrywaja sie z z godzinami otwarcia sklepu 8-) Poz a tym czesto na necie maja nizsze ceny niz w sklepie , nie wiem dlaczego ...


W kwesti dostawy to informuje ze dzisiaj bylu mnie w domu kurier z paczuszka ...niestety bylem w pracy wiec odbiore to szklo jutro ... Czyli to nie sciema i uwazam ze swiety mikolaj wcale nie potrzebuje sniegu :mrgreen:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
romeoad napisał/a:
Z cytatu wynika, że jeśli jesteś z EU to zadzwoń na +44 207 636 5005 a oni ci powiedzą ile to będzie trwało i ile będzie kosztować. Dla zamówień z poza EU akceptują tylko przelewy. Wcześniej napisali, że akceptują Visę, MasterCard i coś jeszcze, więc pewnie można zapłacić z Polski kartą przez telefon.
Dzięki, ale angielski znam. ;-) Chodziło mi o ten przelew BACS. :roll:
 

Roszpunka  Dołączył: 14 Paź 2009
Jakaś nazwa własna - pewnie Bank Accoun(ing?) Cośtam System.
Czyli generalnie zwykły przelew.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
 
Olo73  Dołączył: 13 Paź 2008
Dzwoniłem do tego sklepu w poniedziałek i niestety uzyskałem informacje , że wszystkie sigmy do pentaxa już sprzedali ale mają być za około 10 dni więc powiedzieli żeby dzwonić i sprawdzać dostępność.
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
Ja tam juz jestem szczesliwym posiadaczem tego szkla ,tylko zastanawia mnie to skad biora sie takie promocje , juz dawno na tej stronce maja :

http://www.cameraworld.co...SUBCAT_CODE=203

Ja go kupilem niedawno z ciekawosci :-/ I ja tam nie widze roznicy miedzy moim 17-70 a cena .... zabawna ... Czyzby sigma zredukowala ceny dla firm ktore nie stwarzaja problemow z oprogramowaniem ? :mrgreen:
I jak takie szkla mozna wytargac za taka cene , to kto rozsiewa te wredne plotki ze pentax jest drogi ? :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
wuzet, dzięki. :-) Tutaj znalazłem opis jak dokonać przelewu. Pozostaje poczekać na dostepność.
 

artusduszek  Dołączył: 05 Kwi 2009
nazirus2411 wszystko w porzadku jest ze szkłem?? Ządnych BF i FF niema?? Jak jest z gwarancja..Na ile dają i gdzie mozna zrealizowac. Czy po noych dostawach te obiektywy beda mialy te sama cene?
 
sinster  Dołączył: 08 Mar 2009
artusduszek, gwarancja pewnie międzynarodowa Sigmy tzn 1 rok poza UK (wystarczy faktura). Dostarcza się na własny koszt "do" i "z" serwisu (tak w Polsce jest) - np na regulację AF :evilsmile: - a koszt naprawy (regulacji) po stronie Sigmy. Tak miałem z obiektywem z USA.
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
artusduszek napisał/a:
nazirus2411 wszystko w porzadku jest ze szkłem?? Ządnych BF i FF niema?? Jak jest z gwarancja..Na ile dają i gdzie mozna zrealizowac. Czy po noych dostawach te obiektywy beda mialy te sama cene?



Dostawa w orginalnym pudelku sigmy wraz z akcesoriami : , oslona przeciwsloneczna , futeral i pasek do niego , roczna gwarancja ogolnoeuropejska . Nie zauwazylem zadnych wad , zreszta po po raz pierwszy mam szklo tej klasy ( w zyciu bym nie wydal na nie 600 ł :-> ) wiec za ta cene to sam miodzik . Co do reszty nie wiem . Ja kupilem w sobote a w wtorek juz byl kurier ...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach