dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
opiszon,
gdybyś kupił sobie "szneka z glancem", to nie miał byś takich problemów.
Po co takie drogie szkło kupiłeś ??? - by się stresować za własne pieniądze ???
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dżejpi napisał/a:
gdybyś kupił sobie "szneka z glancem", to nie miał byś takich problemów.

wtedy bym zjadł, i nie byłoby problemu ;)

dżejpi napisał/a:
Po co takie drogie szkło kupiłeś ??? - by się stresować za własne pieniądze ???
myślę że tak - wcale nie po to żeby zdjęcia robić
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
opiszon,
tak już na poważnie - to trochę wiary w szkła Pentaksa.
Sam miałem podobny problem kiedy zdecydowałem się nabyć Tamrona 28-75/2.8. Było to ostatnie/jedyne (w tym czasie) szkło w sklepie. Oczywiście, podpiąłem do puszki, pstryknąłem na miejscu kilka zdjęć, popatrzyłem na wyświetlacz i wyszedłem ze sklepu z tym obiektywem. Na linijce go nie testowałem.
Jestem bardzo z niego zadowolony, czego i Tobie życzę.! :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no wiarę mam w szkła pentaksa, ale się tu naczytałem i wogóle, o jakichś problemach fafniaka z tym szkłem (chyba się nie mylę), i wolałbym być pewien :)

bo tak jak napisałeś

dżejpi napisał/a:
drogie szkło kupiłeś ???
- bo w sumie jak na razie jest to dla mnie drogie szkło - przynajmniej w kwestii tego, ile procent wypłaty jestem w stanie wydać na hobby :)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
opiszon, Jak nie masz statywu kładziesz aparat na stole, jakąś zadrukowaną gęsto kartke, gazete, książke i celujesz w pewną linijke i sprawdzasz...

Układasz bateryjki jedna za drugą i celujesz np w środkową :-) sposobów jest multum, najwazniejsze by aparat był stabilny
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
opiszon napisał/a:
ale się tu naczytałem i wogóle, o jakichś problemach fafniaka

czytasz to forum już jakiś czas to i wiesz, że fafniak jest wyjątkiem. On gdy nabędzie cokolwiek, to to już jest nie do użytku albo tak sprawi, że napewno nie będzie się nadawało do użytku. No, .. ale to już przywilej mistrzów ... nam do tego daleko ... ;-)
Ciesz się, że "fafniakopodbny" nie jesteś. :mrgreen:
opiszon napisał/a:
jak na razie jest to dla mnie drogie szkło

dla mnie także, dlatego bawię się M 50/1.4 efekt taki sam (powiedziałbym, że lepszy) a jaki mały koszt.
Ciesz się, że jako hobby nie wybrałeś sobie zdobywanie biegunów łodzią podwodną.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dżejpi napisał/a:
opiszon napisał/a:
jak na razie jest to dla mnie drogie szkło

dla mnie także, dlatego bawię się M 50/1.4 efekt taki sam (powiedziałbym, że lepszy)


bawiłem się chwilkę 50tką revue, ale średnio to wychodziło, więc pchnęłem je dalej + manulanego zooma (też nic ciekawego), a że miałem je za darmo, to za cenę A mam FA, więc chyba nie najgorzej :)
 

AiKSz  Dołączył: 29 Sty 2008
u mnie w k100
po dlugich probach doszedlem do wniosku ze dla swiatla slonecznego musze ustawic korekcje +50 a dla zarowego + 20
wiec zawsze jest blad
troche to klopotliwe zmieniac co chwile
z tego co czytalem na forum serwis nie bardzo sobie radzi z regulacja
chyba gdzies czytalem o mozliwosci regulacji srubkami
tylko teraz nie moge tego watku znalezc
wiec mam pytanie czy ktos probowal i z jakim skutkiem?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Proszę, niech mi ktoś poda link gdzie mogę zassać firmware 1.10 do K10D bo mi się FF rozbestwił na dobre. :!:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
karmazyniello, które 1.1 chcesz :?:
oryginalne czy modowane jako 1.3 :?:

[ Dodano: 2009-03-10, 20:28 ]
i podaj mi maila na PW
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Jeżeli obiektyw trafia w pozycji 50mm a na 17mm ma BF to czy jest możliwe że to jednak wina korpusu ? Pytam bo na kicie mam podobnie,czyli dwa obiektywy z taką samą wadą,przypadek ? Może jadnak korpus ?
 
Rava
[Usunięty]
opiszon napisał/a:
hejka

szybkie pytanie - dziś odebrałem FA 50mm 1.4 i chciałbym się dowiedzieć czy nie mam problemów z ff/bf



Jeśli szukasz FF/BF to z pewnością je znajdziesz. Gdybyś sprawdzał celność AF w obiektywie - to co innego. ZROBIĆ DOKTORAT to co innego niż napisać pracę doktorską i ją obronić. Po stłuczeniu termometru często się zdrowieje ... :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Rava, to żeś mojego posta odkopał, nieźle nieźle

a co do tłuczenia termometru - po zrobieniu testów na jasnych szkłach okazało się że mam problem z korpusem, więc ustawiłem stałą korekcję i git

ciekawe czy nie używając tego termometra, samo by się naprawiło :?: wydaje mi się że nie
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
--------------------------------------------------------------------------------

Jeżeli obiektyw trafia w pozycji 50mm a na 17mm ma BF to czy jest możliwe że to jednak wina korpusu ? Pytam bo na kicie mam podobnie,czyli dwa obiektywy z taką samą wadą,przypadek ? Może jadnak korpus ?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Panie doktorze, wszyscy mnie ignorują...
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
:evil: no właśnie
 

Boha  Dołączył: 09 Paź 2007
AiKSz napisał/a:
u mnie w k100
po dlugich probach doszedlem do wniosku ze dla swiatla slonecznego musze ustawic korekcje +50 a dla zarowego + 20
wiec zawsze jest blad
troche to klopotliwe zmieniac co chwile
z tego co czytalem na forum serwis nie bardzo sobie radzi z regulacja
chyba gdzies czytalem o mozliwosci regulacji srubkami
tylko teraz nie moge tego watku znalezc
wiec mam pytanie czy ktos probowal i z jakim skutkiem?


U mnie K10D z 70/2.4 korekcja dla oświetlenia hologenowego 0 um a przy świetlówkach +150. W plenerze nie miałem okazji sprawdzić.
 
Rava
[Usunięty]
opiszon napisał/a:
Rava, to żeś mojego posta odkopał, nieźle nieźle

a co do tłuczenia termometru - po zrobieniu testów na jasnych szkłach okazało się że mam problem z korpusem, więc ustawiłem stałą korekcję i git

ciekawe czy nie używając tego termometru, samo by się naprawiło :?: wydaje mi się że nie


Zazdroszczę ci tej aptekarskiej dokładności. U mnie to się nie przekłada na jakość zdjęć, nadal jest beznadziejnie, jak kiedyś u Ciebie z ostrością. Ale pracuję nad tym. :-?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Rava, nie chodzi o aptekarską dokładność, jej :-?

no jak miałem tylko ciemnego kita, to mi było wszstko jedno

po zakupie jasnej 50 jasne się stało że korpus ma problem z AFem
 
Rava
[Usunięty]
opiszon napisał/a:
Rava, nie chodzi o aptekarską dokładność, jej :-?

no jak miałem tylko ciemnego kita, to mi było wszstko jedno

po zakupie jasnej 50 jasne się stało że korpus ma problem z AFem


No to całe szczęście, że z wrodzonego skąpstwa nie kupiłem 50 z AF. Dzięki temu nie wiem, czy moje body ma BF czy FF, a może obie te rzeczy na raz (co bym obstawiał). Wrzucam F 11-22 i zwalam ten problem na Pana Boga, czyli prawa fizyki. :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach