dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Przy 4GB i PEF wyświetla 240, ale mam nadzieję, że 400 fotek można pstryknąć. Sprawdzę, jak trochę poużywam nowej karty. :-) A właśnie, jest promocja w MM - 4gb SDHC Extreme III za 99 zł. Chyba nawet na Allegro w takiej cenie nie można kupić (doliczając przesyłkę). Jak ktoś bardzo lubi SD, to 2GB Extreme III za 59 zł.
 

Szprychu  Dołączył: 03 Mar 2008
Dlaczego ja nie mam takich promocji u siebie nooooooo! :-x (Chce kupić sobie 4GB albo 2x2GB )
Dsk dokładnie, nie wyświetla tak jak powinno, dziwne zjawisko... no ale co zrobić ;) przynajmniej na sofcie 1.10 tak jest, nie wiem jak w innych;)
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
U mnie w K10D także zaniża ilość zdjęć jakie można zrobić...
Na pustej 8GB karcie wyświetla że mogę zrobić ~465zdjęć, a ostatnio miałem na niej 700...
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Szprychu, mogę Ci kupić i wysłać, ale dojdzie koszt wysyłki - więc może opłaca się wziąć z allegro. :-) Albo w takim neo24.pl - Extreme III 4GB kosztuje 91 zł, ale wysyłka 15. Ultra II 2GB 41 zł, więc przy dwóch sztukach może Ci się opłacać ten biznes. :-) No, ale nie o cenach kart ten wątek...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ArturMaly napisał/a:
Na pustej 8GB karcie wyświetla że mogę zrobić ~465zdjęć, a ostatnio miałem na niej 700...
Aparat podaje orientacyjną ilość zdjęć. Pewnie minimalna ilość, jaką może pomieścić karta. W trakcie zapełniania karty, korpus przelicza wolne miejsce na niej.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
argawen, ja tam nie narzekam, nie zwracam na to uwagi ile pozostało do zrobienia :)
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Windman napisał/a:
http://www.fotoceny.pl/to...izer_GW_PL.html
Pewnie z niemieckiej dystrybucji :-)
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
Nie z Polskiej z pełna gwarancją,niestety k10 już nie mają zaproponowali mi gx-10

[ Dodano: 2008-05-25, 20:49 ]
więc się zastanawiam nad wyborem między k200 a gx-10
na początek ze standartowym obiektywem + sigma 70-300
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Windman napisał/a:
Nie z Polskiej z pełna gwarancją
Zmyliło mnie menu niemieckie z fotki.
 
Windman  Dołączył: 25 Maj 2008
Właśnie dzis kupiłem k200 z II i widzę że dużo sklepów sprzedaje z tym starszym obiektywem
 
Adam_SX  Dołączył: 03 Lut 2008
Dlaczego strasznym ??
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Windman napisał/a:
starszym


Adam_SX napisał/a:
Dlaczego strasznym ??

Przeczytaj jeszcze raz powoli...
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
Tak szczerze mówiąc co to za różnica, czy k200d z I czy z II? Przecież i tak zdjęcia robi fotograf.. Amator i tak nie zauważy różnicy między zdjęciami z obiektywem I czy II.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
To Ty nie wiesz, że amator to taki gość, który ogląda na monitorku plik w skali 1:1 :mrgreen: Profesjonalista zaś tego na ogół nie robi ;-)
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
Marek napisał/a:
To Ty nie wiesz, że amator to taki gość, który ogląda na monitorku plik w skali 1:1 :mrgreen: Profesjonalista zaś tego na ogół nie robi ;-)

No to mnie podbudowałeś :mrgreen: zaczalem czuc sie profesjonalniej 8-) a tak na prawde to ze szkiel ktore mam to najbardziej podobaja mi sie fotki z heliosa 44-2 :roll:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
user, dla mniej zasobnych portfeli to jest istotne - kupując wersję II w zestawie zawsze można ją sprzedać, kupić I i odzyskać 250 zł. :-)
 
Francesca  Dołączyła: 23 Maj 2008
  k100d super, czy Dust Removal to istotna funkcja?
Witam, od jakiegoś czasu poszukiwałam lustrzanki cyfrowej. Aparat potrzebuję do wyłącznie amatorskiej zabawy, przez kilka lat robiłam foty Zenitem, dlatego teraz też chcę lustrzankę, żaden kompakt nie wchodzi w grę. Zdecydowałam się na k100d super, trafiłam świetną okazję na Allegro Pentax K100D Super + 18-55mm (Sprzęt Nowy , Gwarancja 24 miesiące) - za 1399 zł. Niestety sprzedawca okazał się być idiotą, bo w sprzedaży miał tylko k100d. Efekt jest taki, że mam w domu k100d + 18-55mm za 1399, mogę go odesłać i dostać kasę, a Super kupić za min 1539 u kogoś innego, tylko czy przy tych skromnych różnicach warto? Nie potrafię ocenić czy opcja czyszczenia matrycy jest tak istotna, zaczynam się już nawet zastanawiać czy jeśli odeślę k100d, to nie lepiej dorzucić 400 zł do k200, a z Super zrezygnować. Jeśli ktoś będzie tak uprzejmy i odpowie to będę bardzo wdzięczna. Jak się domyślacie żyję tym tematem od kilku dni i muszę w końcu kupić aparat, bo zwariuję.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Wydaje mi się, że usuwanie kurzu i tak działa na tyle przeciętnie w Pentaksie, że nie ma czego żałować. Ja w K10D nawet tego nie używam. :-P Do tego dochodzi możliwość podłączenia do wersji Super drogich szkieł z silnikiem SDM i obsługa SDHC, czyli karty o pojemności powyżej 2GB. [poprawka: zmiana oprogramowania na nowsze dodaje obsługę SDHC w pełnej funkcjonalności] Chyba jeszcze w Super jest ISO 3200. Jest to minimalnie starszy aparat. Ja na Twoim miejscu przemyślałbym sprawę - czy wystarczyłoby mi kasy, żeby oddać aparat temu nieciekawemu sprzedawcy i kupić K200D - 1800 zł powinno wystarczyć, a między nimi jest już duużo większa różnica. A aparatu nie opłaca się potem szybko zmieniać, może zostać ten sam na parę lat...

A czy K100D Super, czy K200D to może lepiej poczytać tutaj: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=11923

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A moim zdaniem lepiej tą różnicę wydać na jakąś stałkę. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach