Gavreel  Dołączył: 21 Sie 2008
a mnie z tych zdjęć najbardziej razi właśnie woda, jej faktura. Ale to chyba efekt obróbki? Gdyby nie ten fakt to 33 bardzo super :-D

drzewko... hmmmm... nieciekawe.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
34. Kit


35. Kit
 
waldesss  Dołączył: 23 Cze 2008
34. harmagedon, ale dla mnie trochę za ciemne
35. fajne, podoba mi się
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Podoba mi się 35, gdyby to nie był hdr to by było w ogóle super :)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Kosior napisał/a:
Podoba mi się 35, gdyby to nie był hdr to by było w ogóle super :)


... ale 35 to nie jest HDR :mrgreen: .

To foto robione z na max przymkniętą przesłoną i z długim czasem naświetlania i filtrem ND.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Nie wierzę, że 35 było nieruszane. Widać dodge/burn, jeśli to nie HDR. A jeśli to naprawdę bez PSa, to naucz mnie tak robić zdjęcia.
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
szadoł/hajlajt tez daje takie efekty
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
callistratis ma rację, to bez wątpienia highlights/shadow :-P

[ Dodano: 2008-09-15, 17:37 ]
przecie widać po krawędziach ławki :-P
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A chaaa...
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Właśnie tymi krawędziami się zasugerowałem. Wiedziałem, że są dwie opcje dające takie efekty. Postawiłem na HDR, bo na to (moim zdaniem) wskazywałyby kolory.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ale Wam namieszałem. Ale prawdę Wam powiedziałem, to nie jest HDR. Zdjęcie zrobiłem na skraju zmierzchu stawiając aparat na badziewnym statywie (który mimo to zdał egzamin :lol: ), a na szkło założyłem Hitecha 0.9 + 0.6 + 0.3 ND. Efekt ławki jest taki ponieważ dość mocno w Lightroomie podciągnąłem Light i stąd podobieństwo do DHRa. Potem w PSie mocno skupiłem się nad niebem by je jeszcze ściemnić i nadać bardziej diaboliczny charakter :evilsmile: .
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Bardzo ładnie Ci to wyszło.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dziękuję. Choć spotkałem się z opiniami, że powinienem pozostawić ławkę w "spokoju" i tkwić jej w dużo większym cieniu.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Duzo większym to może nie, ale popracowałbym nad tym, żeby przy krawędział ławki nie było... Jak to się nazywa... z ang. halo. Ma ktoś pomysł jak to przetłymaczyć? Przyciemniłbym też trochę ten kawałek ziemi, na którym ławka stoi. Ale to tylko moje zdanie. Zdjęcie bardzo fajne.
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
a moze lepiej wziasc sztaluge i namalowac? :-P tylko nie bierzcie tego do siebie, nie lubie takich zmanipulowanych obrazkow.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Fajnie, że chociaż udało mi się trochę rozruszać mój wątek bo na ogół panuje w nim dość dotkliwy spokój.

No to teraz innej beczki.
Pytanie czy w ogóle będzie się podobać a jeśli tak, to która wersja lepsza?

36a. Kit


36b. Kit
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
no ale ty juz przeciez podjales decyzje na blogu :-) gdyby to poziome bylo bardziej centralne to bym wybral poziome. a tu co zamieszales? wyglada jak jakis ir

i dzieki za przebrniecie przez mojego bloga, masz cierpliwosc :-B
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Dziś rano zerwałem się z łóżka bardzo wcześnie i poszedłem szukać mgły :mrgreen:

37. Kit
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
7:34 to raczej nie jest bardzo wcześnie ;-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Hehe, tylko, że to było ostatnie zdjęcie z sesji ponieważ w chwilę po tym baterie padły niestety. Ale jest też to pierwsze foto wyciągnięte z RAW dzisiaj, do wieczora jeszcze coś wrzucę. A pierwsze foto pstryknąłem o 6:42 :-D .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach