alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
czy wiadomo jak wyglada przy np. f8 ?


Jeszcze gorzej, tj. to nie jest kwestia sciemnienia rogow - to sam lubie - co raczej calkowitego wyczernienia. Jak to DX na FX, tylko troche mniej.

[ Dodano: 2009-05-28, 19:46 ]
framek napisał/a:
Co do winiety to ciekawe do jakiego stopnia może sobie z tym poradzić CNX2


Nie moze za bardzo, bo nie ma zaprogramowanej wartosci dla tego szkla na FF. Predzej ACR i jego manualna anty-winieta.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
szkoda
 
framek  Dołączył: 13 Mar 2009
alkos napisał/a:
Jeszcze gorzej, tj. to nie jest kwestia sciemnienia rogow - to sam lubie - co raczej calkowitego wyczernienia. Jak to DX na FX, tylko troche mniej.


Sample mówią co innego > http://www.fredmiranda.com/forum/topic/748788/1

Na dole strony.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
framek napisał/a:
Sample mówią co innego >


tak? Sprawdz ostatni:

Cytat
...and for ehh, wide-open at infinity:
 
framek  Dołączył: 13 Mar 2009
alkos, Pytanie było jak to wygląda przy f8, a na podstawie sampli wygląda, że wraz z przymykaniem obiektywu, zmniejsza się winieta.

Zresztą kto używa przysłony 1.8 ostrząc na nieskończoność. :->
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ktoś, kto nie ma zbyt wiele światła do dyspozycji. :-)
 
framek  Dołączył: 13 Mar 2009
Cytat
Ktoś, kto nie ma zbyt wiele światła do dyspozycji. :-)
To na pewno. :-) Źle się wyraziłem. Generalnie chodzi mi o to, że do pewnych zastosowań(reporterka/moda/portret) to szkło się nawet nadaje pomimo jego ograniczeń. Pisząc o ostrzeniu na pełnej dziurze na nieskończoność, myślałem o tym, że raczej niewiele osób świadomych ograniczeń tego szkła będzie go używało np. do krajobrazu. :-)

No i wraz z przymykaniem winieta raczej się zmniejsza, a nie czarnieją rogi...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
framek napisał/a:
No i wraz z przymykaniem winieta raczej się zmniejsza, a nie czarnieją rogi...


Niestety nie masz racji. To nie jest winieta optyczna, tylko mechaniczna - spowodowana za mala srednica soczewek w stosunku do docelowego pola obrazowego.
 
framek  Dołączył: 13 Mar 2009
alkos napisał/a:
Niestety nie masz racji. To nie jest winieta optyczna, tylko mechaniczna - spowodowana za mala srednica soczewek w stosunku do docelowego pola obrazowego.
A jak to sie ma do tych sampli? Przecież na trzech przedostatnich zdjęciach winieta zmniejsza się jednak...?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
A jak to sie ma do tych sampli? Przecież na trzech przedostatnich zdjęciach winieta zmniejsza się jednak...?


Prowokujesz mi zebym zrobil konkretny test, a w robocie nie mam ostatnio czasu na takie zabawy ;-)
 
framek  Dołączył: 13 Mar 2009
alkos napisał/a:
Prowokujesz mi
Gdzie tam... ;-)

Z drugiej strony ile można pracować(nawet w pracy)... :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach