opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ale mnie nostalgia naszła teraz

Piraci (ile to nocek), Syndicate, no i Patrizian (miałem wersję niemiecką)

ech, zgubny nałóg :-P


no i oczywiście jedyna i niepowtarzalna Civ ;-)
 

SoulSick  Dołączył: 10 Lip 2008
nom, odglosu strzalu z Gausa i palacego sie Agenta nigdy nie zapomne hehe.
 

piko  Dołączył: 09 Sty 2008
Uprzejmie donoszę, iż dokonałem konwersji programów z Amigi 600 na PC i uruchomiłem je na PC wykorzystując WinUAE.
Wszystko doskonale działa pod każdą wersją Windowsa.
Binarne obrazy dyskietek uzyskałem za pomocą programu adfread (najmniej problemów było pod Win2K/WinXP) uruchomionego na PC z dwoma flopkami 1.44.
Obrazy dyskietek zapisywane są do katalogu programu na dysku twardym, ale napędy pozwalają ominąć procedury BIOS dostępu do dyskietek w formacie Amigi.
Wszystkim dziękuję za pomoc.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ale jazda. Podlaczylem stary amigowy dysk do peceta i wszystko hula pod emulatorem. Pogralem juz Slamtilta, Cannon Fodder, demka tez chodza.
I znalazlem swoje stare poskanowane zdjecia z lat 90' :-)

Teraz kombinuje jak 'przeniesc' zdjecia na pc, bo sa widoczne tylko pod UAE. Jedna z opcji to 'print screen' i ctrl-v ale to za duzo roboty..
 

jurand  Dołączył: 06 Cze 2010
radekone napisał/a:
Ale jazda. Podlaczylem stary amigowy dysk do peceta i wszystko hula pod emulatorem. Pogralem juz Slamtilta, Cannon Fodder, demka tez chodza.
I znalazlem swoje stare poskanowane zdjecia z lat 90' :-)

Teraz kombinuje jak 'przeniesc' zdjecia na pc, bo sa widoczne tylko pod UAE. Jedna z opcji to 'print screen' i ctrl-v ale to za duzo roboty..


Jaaaa! Cannon Fodder! Ja chcę! Ja też chcę! :-P
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
radekone napisał/a:
Teraz kombinuje jak 'przeniesc' zdjecia na pc

Na linuxach można zbudować moduł obsługujący ADB oraz FFS i podmontować dysk amigi i pc, i do roboty ;-)
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Kurka w czasach gdy wszyscy mieli Amigę u mnie był jakiś blaszak ;( Chyba muszę zresetować życie i spróbować jeszcze raz z amigą ;)


Pamiętam za to dyskietki z amigi... format DD 720KB robiło sie w rogu dziurę by PC widział je jako dyskietki HD (już wtedy było HD a tu w 2011 odkrycie HD i 3D) i formatowało na 1.44.
 
teo73  Dołączył: 06 Sty 2008
z tegp co pamietam amigowe dyskietki miały po sformatowaniu 880 kb
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
teo73 napisał/a:
z tegp co pamietam amigowe dyskietki miały po sformatowaniu 880 kb

Tak bylo... uzywalem rowniez jakiegos niestandardowego systemu plikow, ktory na dyskietce SD zapisywal 1.1MB :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
xolox napisał/a:
Kurka w czasach gdy wszyscy mieli Amigę u mnie był jakiś blaszak ;(
Przegrał życie, kto nie miał Amigi w czasach jej świetności ;-)
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
piko napisał/a:
Bezpośrednie skopiowanie z dyskietek nie wchodzi (chyba) w grę, choć próbowałem podłączać do peceta jakieś wiekowe napędy FDD 320kB.
w PC w biosie ustaw flopa na 720 i próbuj :-B
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
romeoad napisał/a:
radekone napisał/a:
Teraz kombinuje jak 'przeniesc' zdjecia na pc

Na linuxach można zbudować moduł obsługujący ADB oraz FFS i podmontować dysk amigi i pc, i do roboty ;-)


Mam kumpla-speca od linuxa ale mysle raczej, jak internet pod amiga odpalic. Wiem ze sie da, tylko cos w mojej wersji UAE tej opcji nie widze..
 
teo73  Dołączył: 06 Sty 2008
może trza miamia zainstalowąc, stos tcp/ip
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
radekone napisał/a:
jak internet pod amiga odpalic

Szukaj pod hasłem AmiTCP :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach