alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Zaraz tam kreatywne


To iczek? :evilsmile:
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
grabber napisał/a:
Umieszczajcie kreatywne foty.

dzerry napisał/a:
Zaraz tam kreatywne :-)

Za to na-maxa-pozowane...





Poza pozowaniem kreatywności tu tyle, że Ziomale sami sobie wymyślili i wypożyczyli a jam cynglem tylko skromnym był. Ale zabawa...!
Syn mój na skrzypcach nastrój podkręcał. A ludzie okoliczni radość też mieli i sobie focili, ile chcieli.
No, całkiem kreatywna sytuacja... :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
To iczek? :evilsmile:
Iczek, taki mlody? Zwariowales :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Iczek, taki mlody? Zwariowales


A boja tam wiem jaki on stary? Rzeczywiscie, czasem zramolałe teksty sadzi... :evilsmile:

[ Dodano: 2009-05-06, 22:56 ]
Cytat
wertykalny horyzont: dzisiaj: w centrum centrum


Ale fajne :-)

Wlasnie oficjalnie zamówiłem u Blake Andrewsa odbitke zdjecia strzelonego horyzontem ;-)
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
alkos napisał/a:
Cytat:
wertykalny horyzont: dzisiaj: w centrum centrum

Ale fajne :-)

Wlasnie oficjalnie zamówiłem u Blake Andrewsa odbitke zdjecia strzelonego horyzontem ;-)

alkos, dziękuję bardzo. Spod Twych palców to jakoś nobilitacyjnie wygląda. :oops:
No, i to zestawienie z BA ... :oops: :oops: :oops: ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zbyllu napisał/a:
No, i to zestawienie z BA ...


Inni jesteście. Osobiście, tak po całości, wolę jednak twoje :-)

(To z wiewiórą mnie rozwaliło! :-D )
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
zbyllu, :-B :-B :-B za wertykalny horyzont :mrgreen:
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
alkos napisał/a:
Inni jesteście. Osobiście, tak po całości, wolę jednak twoje :-)

alkosie, jeszcze raz wielkie dzięki. :oops: Coś mi się wydaje, że mi oglądalność skoczy. :lol:

karmazyniello napisał/a:
zbyllu, :-B :-B :-B za wertykalny horyzont :mrgreen:

karmazyniello, również wielkie dzięki. :oops:

Wracając do kwestii kreatywności, to dla mnie często dużo bardziej kreatywne są realizacje, które pokazujecie Panowie, głównie w wątku o stricie, czy moje skromne wertykalne horyzonty niż ogromna ilość "kreacji pozowanych". Nawet jeśli spora ilość jest mniej udana, zamieszczana np. na blogu wyłącznie dla kontekstu lub jako notatka, to jeżeli całość podejmuje jakiś problem natury artystycznej, filozoficznej, społecznej czy egzystencjalnej, staje się motorem rozwoju autora na tych polach. Kreacja fotografa kreuje fotografa.
Niepozorność i codzienność tych fotografii przenosi kreatywność poza estetykę, na której w głównej mierze bazuje fotografia kreatywna pozowana. Oczywiście wykreować obraz niosący jakiś przekazem światłem, przedmiotem, postacią w studio czy w plenerze to niełatwa, a wręcz bardzo trudna sprawa i w tej dziedzinie są zarówno mistrzowie, uczniowie jak i hochsztaplerzy.
Chciałem tylko napisać, że kreatywność w fotografii nie ogranicza się na szczęście do pozowania czy jego braku. A jeśli na ulicy, czy w parku ktoś (jak rzeczona wiewióra) zapozuje przy okazji...
Się napisałem... :-P

Acha. Niebawem w wątku "Plenery, Spotkania, Galerie, Zaproszenia" pojawi się zaproszenie na skromny pokaz, do którego punktem wyjścia jest właśnie 'wertykalny horyzont'.
Jak już będę znał dokładną datę...
Ale raczej na pewno druga połowa maja.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
dla mnie fotografia "kreatywna" to taka w której to fotograf KREUJE rzeczywistość pokazaną na zdjęciu - a więc w przypadku fotografii portretowej, sam decyduje o wizażu i stylizacji, opowiada jakąś historię. Street-photo z założenia więc nie może być "kreatywne", bo tylko rejestruje zdarzenia niezależne od fotografa.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja się pogubiłem w tym wątku...
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Grendel napisał/a:
Street-photo z założenia więc nie może być "kreatywne", bo tylko rejestruje zdarzenia niezależne od fotografa.

A "decydujący moment", na przykład.
A czekanie na odpowiednie światło?
Nie wyczuwasz tu elementu kreacji?
Zdarzenia jako takie są niezależne od fotografa, ale ich powiązania i wzajemne relacje mogą już podlegać kreatywności. To taki rodzaj nieaktywnej kreacji.
Ahimsa fotografii. ;-)

 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
zbyllu - Twoje zdjęcia na tej stronie przypominają mi dokonania J.M.Cameron. Ona była zachwycona Tennysonem i jego poematem o królu Arturze i postanowiła go zilustrować swoimi zdjęciami.
http://www.mhf.krakow.pl/wystawy/cameron/index.htm
Zarzucano jej, że do roli królowych angażuje pokojówki, stangret na zdjęciach udaje rycerza itd.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
technik219 napisał/a:
Twoje zdjęcia na tej stronie przypominają mi dokonania J.M.Cameron.

Bardzo dziękuję za Twoją opinię. To duży komplement.
Fotografie Pani Cameron zawierają jednak o wiele większy ładunek kreatywności: klimat, refleksję.
Moje, mam wrażenie, są tylko sepiową zabawą w pięknym miejscu.
Wykorzystam jednak sytuację i wrzucę dwa kolejne, wilanowskie, na-maxa-pozowane kadry. :-P



 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
karmazyniello, kupuj sredni :-D :-D osobiscie to ten format mi najbardziej odpowiada jak do tej pory :-)
a co do fotografi kreacyjnej to osobiscie nie do konca sie zgodze z tym, ze zawsze musi byc wszystko mega przygotowane. Ostatnio mialem sesje i generalnie byl spontan. Wiedzialem jedynie, ze chce zrobic cos ciekawego. Chociaz od samego poczatku bylem malo zadowolony dopiero pozniej po poskanowaniu filmu poprawil mi sie humor w sumie podobaja mi sie tylko dwa zdjecia z tej sesji (z czego jestem ogromnie zadowolony, bo to znaczy, ze sesja nie byla zla). A tutaj te dwa zdjecia:

pierwsze wydaje mi sie kreacyjnym ;->



drugie zas to w sumie normalny portret, ale jest bardzo urokliwy (przynajmniej dla mnie :roll: )

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Hasek napisał/a:
w sumie normalny portret, ale jest bardzo urokliwy


Pierwsze wot, jak inne, ale...

... to w drugim jest iskra! super!
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
aaj fajne chyba kupie cos sredniego kurde
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Hasek, Mi się oba podobają. Na 1 modelka ma świetną figurę :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
2- bardzo mnię się podobuje
 

Hasek  Dołączył: 07 Lis 2007
Dzieki :-) fajnie, ze Wam sie podoba. I tak btw. to polecam wszystkim slajdy, bo to jest cos pieknego ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Dobre klaty :-D
Ps.Hasek, twój nick to od tego że masz Hasselblada :evilsmile: :?:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach