plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Raven napisał/a:
przy korzystaniu z potwierdzenia ostrości i sigmy 28/2.8 głębia jest malutka, bo można ostrzyć już od 22cm, a zdjęcia nie trafione to wyjątek lub moja wina. A przy potwierdzeniu ostrości na smc-a 50/1.7 wychodzą podobne kwiatki jak na FA.

Przy 28/2.8 głębia ostrości z 22 cm wynosi 6,1 mm a przy 50/1.7 zaledwie 1 mm.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Ja reklamowałem obiektyw Tamrona i czekałem cztery miesiące (w Niemczech ).
Reklamowałem też 50/1,4 ze względu na ogromne błędy ,kazali wysłac z puszką i jedyne co zrobili to w menu serwisowym ustawili korekcje +10 ,nic to nie dało,wkurzyłem się i postawiłem aparat na statywie nacelowałem na ściane (na dworze)ma której było coś na czym można było ustawic ostrośc i robiłem po cztery zdjęcia na róznych korekcjach focusa za każdym razem wymuszając przeostrzenie obiektywu przed kolejnym zdjęciem po czym na kompie z każdzej partii wybrałem to najostrzejsze i wyszło mi że należało ustawic korekcje +70.O dziwo inne obiektywy ,które przy ustawieniu na 0 pracowały poprawnie (przynajmniej tak mi się wydawało) po tej korekcji zaczęły pracowac jeszcze lepiej i wyszło że to moja puszka ma problem.Uwarzam że testy na kartce są do du... na tych testach to wychodził mi raz FF a raz BF.

tak to wyglądało,oglądałem w powiększeniu,najlepiej nadaje się do tego przeglądarkA w
PPL


zdjęcie robiłem gdzieś z trzech metrów

 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Ale 50/1,7 nie wyostrzy z 22 cm :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A50/1.7 ma przy 45cm (tyle ma na skali) głębię 4,8 mm
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
plwk, no właśnie plwk, czyli na tyle podobnie, aby dało się porównać.

Co do serwisu, to nie uśmiecha mi się pozbywanie sprzętu np. na dwa miesiące, bo urlop mi ucieknie. Szlag by to trafił... :evil:
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
To nie masz od polskiego dystrybutora ?
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Właśnie nie.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Raven, Oj marudzisz, jeśli rozpoznajesz osoby na zdjęciu to znaczy że jest ostro :-P .
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Ostatnio rozpoznałem osobę na drugim planie, zamiast na pierwszym. Chyba nie o to chodzi? ;-)
A do serwisu oddaję sprzęt za kilka miechów, pod koniec gwarancji, teraz mam za dużo okazji do fotografowania. W końcu na te kilka zdjęć jedno wychodzi :evil:
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
E tam, dawniej robili bez AFa i też było. Teraz jest AF, można cykać ile karta przyjmie, sprawdzać ostrość sekundę po zrobieniu i ciągle narzekacie :-P
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
co to za argument,dawniej wizjer był wielki jak stodoła i jasny jak słońce więc można było ręcznie ustawiac ostrośc

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach