bix  Dołączył: 22 Sty 2008
jorge.martinez napisał/a:
Jest szczelny, więc polecane bełtanie działa.

A mój koreks krokusa nie jest taki szczelny, a bełtanie działa. Może potem ręce trochę swędzą.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do krokusa 550 ml na dwa filmy.
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Mój kaiser po kilkunastu użyciach zaczął dość mocno przeciekać.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Hmm.. swojego mam kilka miesięcy. Muszę sprawdzić jak szczelny jest ten kapturek kiedyś. Generalnie jestem wychowany na mieszaniu, przewrotek nigdy nie stosowałem to i problemów z przeciekaniem nie znam :-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
hej,
ja mam koreks noname. Kupiony w zestawie z całym wyposażeniem do ciemni za jakieś śmieszne pieniądze (40 zł?)
Cały taki zestaw znalazłem teraz w B&H:
http://www.bhphotovideo.c...rkroom_Kit.html

Jest tam koreks, 3 kuwety, 3 szczypce do papieru, duża i mała menzurka, termometr, szczypce do ściągania wody z filmu, mieszadełko.

Sam koreks wygląda tak:

Jest bardzo wygodny i szczelny, przy przewrotkach czasem puści kilka kropel, ale niewiele.

Zestawy były sprzedawane na allegro pod jakąś hiszpańską nazwą.
Jak ktoś trafi coś takiego na e-bay czy allegro, to polecam.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
jorge.martinez napisał/a:
Ja polecam Jobo 1520

ja tez :-)
jorge.martinez napisał/a:
Filmy dobrze się ładuje.

tu akurat nie zawsze jest tak rozowo u mnie :-/
ale zle nie jest ;-)
jorge.martinez napisał/a:
Minus: drogi.

ja swoj kupilem za 50zl :evilsmile:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gilby napisał/a:
Jest bardzo wygodny i szczelny, przy przewrotkach czasem puści kilka kropel, ale niewiele.


= nieszczelny.

Szczelny nie puszcza :-P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
No tylko po co ma być mega szczelny? Od zawsze kręcę cyckiem szpule i filmy wywołane mam równo. Nawet tej pokrywki nie zakładam.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
motaba_virus napisał/a:
tu akurat nie zawsze jest tak rozowo u mnie
ale zle nie jest


Mi zwykle nie idzie z mojej głupoty albo gdy mam nieco mokre szpule po wcześniejszym wołaniu.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
jorge.martinez napisał/a:
albo gdy mam nieco mokre szpule po wcześniejszym wołaniu.


Suszarkę do włosów masz w domu? ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
matth napisał/a:
Suszarkę do włosów masz w domu?


Mom. A szpule mi się nie zepsują od tego?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
jorge.martinez, moim to nie szkodzi :-) Byle nie za blisko, albo jak suszarka ma taką opcje to zimnym dmuchać :-)
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
jorge.martinez napisał/a:
Mi zwykle nie idzie z mojej głupoty albo gdy mam nieco mokre szpule po wcześniejszym wołaniu.

mi czasem na idealnie suchych sie potrafi zablokowac i ni buni dydy nie chce isc dalej, ale to moze raz na 15 filmow wiec zle nie jest ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Do wszystkich, ktorym ciekna koreksy - niewazne, czy Krokus, Paterson czy Kaiser. Czy wywolujecie podcisnienie po zakreceniu? Bo jesli nie, to kazdy koreks bedzie wam cieknac. W Krokusie mozna to zrobic szarym kapslem lub lekko odkrecajac cala pokrywe, tylko tyle, zeby wypuscic powietrze i szybko zakrecajac. W Patersonie wystarczy lekko rozszczelnic plastikowy kapsel, korex robi psss i wtedy zamykamy i nic juz nie cieknie.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
W Jobo nic nie trzeba robić. Po prostu nie cieknie. Jest to najlepszy koreks na rynku. Filmy 35 można nawijać także bez suszenia szpulek, szerokie - raczej na sucho.

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
wiktor33 napisał/a:
Jest obsolutnie najlepszy koreks na rynku.
Gdyby mial szpule Patersona/Kaisera to by byl bez dwoch zdan :-P No ale fakt, jesli ktos sie zajmuje wywolaniem w ilosciach produkcyjnych, to jobo nie ma konkurencji. Do spokojnego wolania amatorskiego, Paterson moim zdaniem jest lepszy.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dzerry, miałeś w rękach i Patersona i Kaisera? Jest między nimi jakaś różnica uzasadniająca różnice w cenie?
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
dzerry napisał/a:
Gdyby mial szpule Patersona/Kaisera to by byl bez dwoch zdan

ot to :-D
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Kiedyś pożyczyłem na próbę Patersona, coby do Krokusa porównać, przeżyłem chwile grozy ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obgryzał Ci paznokcie czy co :?:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach