Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ale w autobusie to będzie problem :P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Crow, dlaczego, przecież przy takim tele GO i tak jest małe :-P

tylko będzie musiał jechać niezły kawał za tym autobusem, żeby strzelić portret pasażera
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
jeżeli tylko zauważę na fiszy nalot z małej GO, to chyba fisza (fisz ) będzie do wyrzucenia

Jeśli na fiszy jest nalot to prawdopodobnie się zpsuła. Nie zalecałbym konsumpcji takiej fiszy a przy dłuższym trzymaniu może zacząć śmierdzieć.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a mówili że ta fisza taka pancerna jest, że prawie Tokina, że obudowa ze stali czołgowej

no ale widocznie to nie to samo co stare konserwy
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja chcem takie male z 20 1.7 - ale wolalbym od pentaxa...z matryca z k10D :roll:
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
ja chcem takie male z 20 1.7 - ale wolalbym od pentaxa...z matryca z k10D :roll:


Mnie by nawet 6MPx stykło...
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
A ja bym wolał z matrycą od Fuji S5 (i szkiełkami od Pentaxa).
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Fafniak napisał/a:
ja chcem takie male z 20 1.7

A no właśnie to całe micro 4/3 to chyba z takimi małymi stałeczkami jedynie ma sens. Wielki sens. Ale tu się powoli zaczyna pojawiać pytanie czy dużo gorszym wyborem jest mały kompakt w stylu LX3 albo te nowe canony? Wyjdą taniej niż micro 4/3 z kolekcją stałek, ale to już kwestia dostępności środków.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ekajana weź pod uwagę, że przy micro 4/3 masz na tyle dużą matrycę (w brew temu co twierdzą niektórzy forumowicze), że masz możliwość kontrolowania głębi ostrości. Przy kompaktach z maleńkimi matrycami, nawet stosując bardzo jasne obiektywy nie masz kontroli nad GO.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Żaba napisał/a:
nie masz kontroli nad GO


można pojejść bardzo blisko to i na f8 będzie mała GO :mrgreen: Tym bardziej, że kompakty potrafią ostrzyć z bardzo bliska. No tak. Nie każdemu zależy na GO. Tym bardziej kompakt jako aparat do kieszeni będzie służył posiadaczowi lustrzanki raczej nie do słodkich portretów z rozmyciem tła.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Co do micro 4/3, tak sobie poczytałem i poszukałem i znalazłem:

ten system jest na prawdę baaardzo ciekawy. Przepis na sukces
Panasonic GF1 lu ewentualnie Olympus E-P1 (ja wole GF1) z 20/1.7 a do tego
+ Voigtlander MICRO 4/3 System Adapter (149$)
do portretu Voigtlander Nokton 50mm f/1.5 (379$) - ładne jasne szkiełko do portretu
lub Voigtlander Nokton 40mm f/1.4 (399$)
no ewentualnie drożej Voigtlander Nokton 50mm f/1.1 Lens (1149$)

jak wam się podoba?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Poza ceną - nawet, nawet. :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Voigtlander Nokton 50mm f/1.5 (379$) co niby drogo? toż to jakieś 1100 zyli za taka portretówke, taniej to chyba tylko jaszczump (TM)

a dotego ten obiektyw jest lekki 227 g
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Mam na myśli przejściówkę i sam korpus. Na razie ceny są mało zachęcające.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Dada więcej pacjencji, więcej pacjencji. Nowość to drogo poczekamy az pojawi się w sklepach, a potem aż przestanie być nowością. Ja myślę, że gdzieś na wiosnę ceny będą lepsze. Kto wie może jakiś znajomy pojedzie w 2010 do USA może się skuszę...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Żaba napisał/a:
a potem aż przestanie być nowością
A wtedy pojawi się inna nowość, która jeszcze bardziej Ci się spodoba..itd. itd. :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Dada sugerujesz że w ten sposób uniknę zbędnych wydatków? Wszak gadżety są dla mężczyzn tym czym buty dla kobiet.
Tak po prawdzie to ja na razie mam prawie wszystko co mi jest potrzebne jak zdążę kupie jeszcze lampę. Zdjęć robię sporo i sprawia mi to przyjemność to wystarczy, co nie zmienia faktu, że GF1 bardzo mi się podoba podobnie jak micro 4/3.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Żaba napisał/a:
uniknę zbędnych wydatków
Wręcz przeciwnie. :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Żaba, kup żonie diamentowy naszyjnik, co będziesz wyrzucał pieniądze w błoto - elektronikę. :evilsmile:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Żaba napisał/a:
Przepis na sukces
Panasonic GF1 lu ewentualnie Olympus E-P1 (ja wole GF1) z 20/1.7 a do tego
+ Voigtlander MICRO 4/3 System Adapter (149$)
do portretu Voigtlander Nokton 50mm f/1.5 (379$) - ładne jasne szkiełko do portretu
lub Voigtlander Nokton 40mm f/1.4 (399$)
no ewentualnie drożej Voigtlander Nokton 50mm f/1.1 Lens (1149$)

jak wam się podoba?

Ciekawe, ciekawe... mi się podoba z tym, że te Wojtki, to manualne pewnie? Ciekawe jak się tym ostrzy na GF1 :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach