Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
dlugas 1982 Proszę przestań, bo mnie wpędzisz w alkoholizm.Pozdrawiam!
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Nazwany, nikt nikomu nic do gardła na siłę nie wlewa :mrgreen: (no oprócz pewnych technik wywiadowczo-przesłuchawczych)

Lubię dobre piwo i lubię dobrą wódkę, najmniej spożywam wina, a inne alkohole są niestety za drogie, żeby zwiedzać ich różne niuanse smakowe jak to czynię w przypadku piwa :-/

zdrowia :evilsmile:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
teo napisał/a:
Zarówno "Żółty szalik" Pilcha
Pilcha to chyba nawet bardziej "Pod Mocnym Aniołem". No i nie mozna zapominac o opus magnum calego gatunku, czyli "Moskwa Pietuszki" Jerofiejewa.
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
a ja wódy nie pijam. Na sam zapach robi mi sie slabo.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
studentmibm napisał/a:
a ja wódy nie pijam. Na sam zapach robi mi sie slabo.
No właśnie: bo wódka powinna być tak zimna, żeby nie unosił się żaden zapach.

Czy ktoś ze starszych telewidzów może mi przy okazji wyjaśnić, na czym polegał telewizyjny program o absurdalnej nazwie „Wódko, pozwól żyć”?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
„Wódko, pozwól żyć”, w którym oferowała pomoc osobom i rodzinom dotkniętym chorobą alkoholową oraz prezentowała reakcje społeczne wobec osób z uzależnieniami alkoholowymi[

http://pl.wikipedia.org/wiki/Halszka_Wasilewska
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Opiszonie, te informacje też znalazłem, ale interesuje mnie bardziej szczegółowy opis jak się to odbywało, jaka była formuła programu, czy do studia byli zapraszani jacyś goście itd. Jak byłem dzieckiem, to widziałem ten program jedynie w rubryczce z programem telewizyjnym w gazecie "Antena". Wg. rodziców byłem za mały żeby takie rzeczy oglądać.

Aha, przepraszam wszystkich, że popsułem taki piękny wątek o piciu wódki.
 
Tomko  Dołączył: 14 Wrz 2010
Oj, taki ciekawy wątek o fotografii, aż się zrejestrowałem :mrgreen: ( Witam jako nowy wszystkich :-B ) - a tu zeszło na PARPA prawie :-/ Ale chociaż mamalibi przed żonką :evilsmile:
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Tomko, witamy i zdrów zimnej czystej w Twe spragnione gardło

poszukaj jeszcze wątku o piwsku i z POWITANIEM nowych userów :-)
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Całkiem fajna wódeczka to Krupnik - przeźroczysty oczywiście. Łagodna, smak taki raczej neutralny - czysta czysta to chyba nie jest, ale niczym specjalnym nie zalatuje, może ją ciut posłodzili wzorem wschodnim. Nie szkodzi w każdym razie, adekwatnie do spożytej ilości owszem - ale bez skutków ubocznych i w granicach normy.
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
Za wódką nie przepadam. To co mi w miarę podchodzi to Ruskij Standard i chyba nie do dostania u nas rumuńska Palinka (najlepiej robiona metodą domową).
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
o KRUPNIK - piłem całkiem nie dawno tą wersję "czystą", powiem że smaczna i polecam

Wersja stara kolorowa, za słodka na wieksze posiedzenia, na smaka jeden biniaczek jak najbardziej polecam
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
A starą kolorową\ wersję to do piwa w zimie leje, do spółki z wiśniówką ;)

Polecam, jak komuś nie szkoda wątroby:

Piwo jakieś mocne - preferuje Kapera, jak jest jak nie to Perłe mocną w ostateczności jakieś Dębowe, ale to już nie to. I to zagrzać z 50 krupniku i 50 wiśniówki. Goździki, cynamon, troche kminku - grzeje to jak cholera.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a nie lepiej z jakimś porterem - to wyjdzie prawie jak porterówka (ale tylko prawie, bo porterówkę robi się ze spirytusem)

o właśnie - jeżeli chodzi o "wódki", to porterówka jest całkiem smaczna (choć nie wiem, czy to już nie podpada pod kategorię "alkohole kolorowe")

co do wódki - to mogę pić prawie każdą, byleby była cholernie mocno zmrożona - tak że podczas nalewania widać jej gęstość ;-)
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Cytat
a nie lepiej z jakimś porterem - to wyjdzie prawie jak porterówka (ale tylko prawie, bo porterówkę robi się ze spirytusem)


Właśnie nie... z porterem nie wychodzi. Musi być jakiś dobrze ekstraktowy lager.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Wódkę też wypiję każdą, ale już nie każdą w ilości 0,5l w górę za jednym posiedzeniem

Porterówka na spirytusie, mniami tylko trzeba z tym uważać bo zdradliwe to draństwo i nie można przesadzić z ilością.

Miałbym też opory co do wypicia w tym momencie majonek takich jak robiliśmy w czasach liceum:
"bączek" litrowy spirytusu "szlachetnej wschodniej marki ROYAL AMERICAN" plus woda z kranu (lub mineralna niegazowana z biedronki) stosunek 1:4,5 , odczekanie całej pół godziny (czasami nawet półd nia się czekało na przeżarcie, ale wtedy to trzeba było się lepiej zoorganizować)

dzzias, ale człowiek był głupi
brrr, do tej pory czuję ten posmak
 

plexy  Dołączył: 30 Mar 2010
dlugas1982 napisał/a:
Porterówka na spirytusie, mniami tylko trzeba z tym uważać bo zdradliwe to draństwo i nie można przesadzić z ilością.



ooooj, tak, trzeba uważać, znam takiego jednego, co myślał, że jak nie czuć, że toto mocne takie to kazał sobie lać i lać do kieliszka... i potem tylko prosił, żebym mu kurtke na balkon przyniósł i mowił, że rano przyjdzie i posprząta po sobie :-) ja tam bardzo miło ją wspominam, tylko nie wiem czy ta, którą miałem nie była ciut za słodka
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
dlugas1982 napisał/a:
"bączek" litrowy spirytusu "szlachetnej wschodniej marki ROYAL AMERICAN" plus woda z kranu (lub mineralna niegazowana z biedronki) stosunek 1:4,5 , odczekanie całej pół godziny (czasami nawet półd nia się czekało na przeżarcie, ale wtedy to trzeba było się lepiej zoorganizować)

:-x albo mocno zamrożony spirytus albo ciepła wódka :-x
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Nie ma jak "wyroby własne". Niestety ze względu na czasochłonność procesu gotuję bardzo rzadko, jednakże trunek jest spijany także w niezwykłych okolicznościach.
Co do sklepowych alkoholi to w/g mnie
1 Absolut porzeczkowy,
2 Finlandia czysta,
3 Absolut czarny (50%)
Polskie:
1. Wyborowa.
2. Żubrówka
3. Gorzka żołądkowa.

[img][/img]
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
:mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach