Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
karmazyniello napisał/a:
Czy to jest dobry czas przed świętami na zakupy czy poczekać do stycznia?

Czas przedświąteczny jest chyba najgorszym czasem na takie zakupy. Ja bym poczekał na ponoworoczne wyprzedaże.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
zdecydowanie zgadzam się z Enzo, sugeruję poczekać do początku lutego.

karmazyniello napisał/a:
ak na razie ceny są z kosmosu, najtaniej to około 4300zł
pocieszę cię to i tak tanio, wszak bezpośredni konkurent z pod znaczka P kosztuje wg Ceneo od 4749,00 do 5796,00 zł za body czyli ten Nikon wcale nie taki drogi ;-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Wstąpiłem dziś do FJ by przyjrzeć się nowemu Nikonowi.
- Fajny !
Nieźle leży w dłoni - osoby narzekające, iż np w K-7, K-5 mały palec ucieka im w dól były by ukontentowane ;), palec można położyć na grpie, ale z drugiej strony osoby o długich palcach (ja) mogą czuć pewien dyskomfort. Opuszki palców dosyć mocno dotykają powierzchni body i by pewnie chwycić aparat, całą dłoń trzeba trochę przesunąć " ku tyłowi". W tym względzie Pentax K-7 jest ideałem. Po prostu grip Nikona jest ociupinkę za wąski i nie tak dobrze wyprofilowany.
Sam aparat robi dobre wrażenie( gumy oraz plastik). Może nie jest to co w wyższych modelach N. - ale dla osób, które miały w ręku trzycyfrowe Canony czy "low-endowe" Alfy będzie to spory postęp.
Ergonomicznie pewnie też jest to ciekawa puszka - sporo przycisków, pokręteł. Kółka - pasują mi bardziej te od Pentaxa K-7 - są "bardziej wystające" . W Nikonie trzeba ich delikatnie " szukać"- nie trafia od razu na nie, tak jakby były ukryte.
Uważam też, że umiejscowienie przycisków po lewej stronie ekranu ( w N. są ich 4 ) jest trochę gorszym rozwiązaniem. Podobne odczucia co do K-100D ( tam były 3 przyciski) miałem po przesiadce na K-7
Ale oczywiście wszystkie w/w "wady" to kwestia przyzwyczajenia.

AF szybki- fakt - choć nie powalił mnie na kolana. Kultura pracy obiektywu ( 18-105) b. dobra. Całość ( body + szkło - robi dobre wrażenie).

AF w trybie LV - słaby- doostrza , ale nadrabia szybkością obiektywu ( przynajmniej w porównaniu z K-7) bo patrząc na to co potrafi K-r czy K-5 to te aparaty robią to lepiej.

Dźwięk lustra/migawki - w miarę cichy. Aparat szybciej reaguje na jej spust niż K-7.

Mam 3 fotki 105mm@ 5.6 ISO 100 1/15 sek
Pierwsza D-7000 1/15 sek VR OFF
Fotka Nikon 1 VR OFF

Druga z VR ON
Fotka Nikon VR ON

Trzecia Pentax K-7 + Tamron 18-250 110mm @5.6 ISO 200 1/15 sek +1/3 EV
Pentax

Porównywać raczej się ich nie powinno. Ale ..... może komuś się przyda.

Ps
Cena - 4890zl za body + 18-105. Nieźle.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
No to redukcja i w N i w P nieźle wyrabia

Ja muszę sobie łokcie zagipsować by takie czasy potrzymać w swojej k10d :)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Ja dziś rzuciłem okiem na D7000 w ABFoto z wieeelkim logiem Nikona przy wejściu. Ale zaszokowało mnie jak zobaczyłem półkę obok kolorowe K-x i K-5, oraz SMC DA* 16-50 w zaporowej cenie 4200 :->
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Cytat
SMC DA* 16-50 w zaporowej cenie 4200
Może trzeba było zapytać, czy nie sprzedaliby go za 2500. Ciekawe jaka byłaby reakcja sprzedawcy. :roll:
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Ta Tokina to chyba razem ze sprzedawcą
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Mam od piatku d7000. Potwierdzam prawie wszystko co napisal Blesso, m.in.:
Blesso napisał/a:
Nieźle leży w dłoni
Blesso napisał/a:
osoby o długich palcach (ja) mogą czuć pewien dyskomfort.
Blesso napisał/a:
Po prostu grip Nikona jest ociupinkę za wąski i nie tak dobrze wyprofilowany.
Dodatkowo brakuje wystajacej krawedzi oparcia dla kciuka
Blesso napisał/a:
Kółka - pasują mi bardziej te od Pentaxa K-7 - są "bardziej wystające" . W Nikonie trzeba ich delikatnie " szukać"- nie trafia od razu na nie, tak jakby były ukryte.
Tyz prawda. Udalo mi sie ustawic kolka by dzialaly w ten sam sposob co w K200D - w Canonie 5DII nie jest to przykladowo mozliwe
Blesso napisał/a:
AF szybki- fakt - choć nie powalił mnie na kolana.
Niby szybkoscia nie powala, ale w warunkach -10EV (iso12800, f/1.8, 1/30s) ostrzy w punkt na liniowych bocznych punkach AF :shock:
Blesso napisał/a:
Dźwięk lustra/migawki - w miarę cichy. Aparat szybciej reaguje na jej spust niż K-7.
Rowniez potwierdzam, bardzo szybko reaguje na wcisniecie spustu - spust jest bardzo czuly i nie ma wyczuwalnego klikniecia - stad mam juz kilka zdjec zrobionych przez przypadek :mrgreen:

Inne spostrzezenia:
Nie dziala blokada expozycji w manualu.
Nie ma zielonego przycisku :-D
Korpus nie jest uszczelniony - brak ciaglosci uszczelnien w przedziale kart pamieci oraz w przedziale baterii.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
elgreen napisał/a:
Nie dziala blokada expozycji w manualu.

A po co ci blokada w manualu?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Marudźcie ile wlezie na Nikona.

ON to ignoruje.

ON patrzy na was z politowaniem.

Bo ON potrafi robić zdjęcia nawet z założonym deklem...

8-)

 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Benek napisał/a:
Bo ON potrafi robić zdjęcia z założonym deklem...


moj Pentax tez potrafi... tylko takie ciemnie troche wychodza ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
zy napisał/a:
tylko takie ciemnie troche wychodza

Kup K-5 - może się wyciągnie ;-)
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Raven napisał/a:
A po co ci blokada w manualu?
Robie czesto krajobraz. Mam w manualu ustawiona expozycje, ale postanawiam jednak zmienic przeslone bo mam za mala glebie. Wciskam AE-L i przestawiam przeslone. Aparat dostosowuje czas naswietlania. Jedna dzialka przeslony w dol, jedna dzialka czasu w gore itd...
Poprostu mnie dziwi, ze to tak nie dziala w nikonie.
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
Ośmielę się tu zapytać. Podłączenie obiektywów m42 wymaga przejściówki z dodatkową soczewką w tej puszcze?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
maarten napisał/a:
Ośmielę się tu zapytać. Podłączenie obiektywów m42 wymaga przejściówki z dodatkową soczewką w tej puszcze?
plwk napisał/a:
Nie.
A to Nikon D7000 ma inną odległość obrazową (bagnet-matryca) niż inne Nikony?

Bo jeśli taką samą (czyli większą niż m42) to odpowiedź brzmi: tak.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja ślepy znowu nie spojrzałem na temat :oops:
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
Jarek Dabrowski napisał/a:
A to Nikon D7000 ma inną odległość obrazową (bagnet-matryca) niż inne Nikony?
Kiedyś natknąłem się na wzmiankę, że Nikony D300 i wyższe nie potrzebują dodatkowej soczewki. Stąd to pytanie. Ba! Nawet na którymś z portali, może w temacie plotkarskim, ktoś zasugerował, że D7000 również nie potrzebuje tej soczewki. Ale gdzie i kiedy to czytałem... :oops:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
maarten napisał/a:
Kiedyś natknąłem się na wzmiankę, że Nikony D300 i wyższe nie potrzebują dodatkowej soczewki.
Chodziło zapewne o pomiar światła z manualnymi szkłami na bagnet F (np. AI, AI-S), co się ma nijak do współpracy ze szkłami m42.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
maarten napisał/a:
Ośmielę się tu zapytać. Podłączenie obiektywów m42 wymaga przejściówki z dodatkową soczewką w tej puszcze?
plwk napisał/a:
Nie.
A to Nikon D7000 ma inną odległość obrazową (bagnet-matryca) niż inne Nikony?

Bo jeśli taką samą (czyli większą niż m42) to odpowiedź brzmi: tak.


Nie prawda :-P

Nie potrzebuje... No chyba, ze chcesz ostrzyc na nieskończoność... :mrgreen: :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach