daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
pawel_fan napisał/a:
Czy mi się wydaje,

Nie wydaje Ci się, to jest dyskusja o tym co by było gdyby..., czyli o d**** Maryni. :evilsmile:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
piotrecius napisał/a:
Najlepszy na błędy jest Firefox ;-)
"...Wężykiem, wężykiem Jasiu..." :mrgreen:

paradziqs napisał/a:
Cytat
Jakie to polskie. Ktoś się potknął, to jeszcze mu dowalić z buta.


paradziqs, sam mam problemy z błędami dlatego napisałem o Firefoksie, który mi je podkreśla - nie miałem najmniejszego zamiaru nikomu "dowalić" :oops: . Przepraszam, jeśli poczułeś się dotknięty :-B
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
piotrecius, ale sie ja wcale nie poczulem dotkniety... wiem o tej opcji ale jej nie aktywowalem bo nie uzywam polskich liter (zaraz pewno ktos napisze, ze sam sobie jestem winny bo zlamalem pkt 5" zasad dobrego zachowania na forum")

ps. czy slownik jez. polskiego w firefoxie jest nieomylny za kazdym razem?
ps2. pozdrawiam i :-B na popoludnie
 

jacoz  Dołączył: 08 Sty 2010
Żałuję, że podałem tego linka do aukcji. Tak, to moja wina. Wiedziałem i pisałem zresztą, że i tak pewnie nic z tego nie będzie. Ale oczywiście musieli znaleźć się obrońcy uciśnionych, zawsze prawi jak Zawisza, zawsze na straży moralności. Trzeba było być idiotą żeby nie zalicytować a później żałować,że się nie kupiło, jeśli by było tych obiektywów 50 to i wy obrońcy moralności byście licytowali z wypiekami na twarzy "a może się uda". Czepiliście się sami nie wiecie czego nikt tu nikogo na nic nie naciąga ani do niczego przymusza powtarzam za kolegą
daśko napisał/a:
Ludzie, zanim zaczniecie pisać p***** i wmawiać innym że coś robią nie tak, NAUCZCIE SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM :idea:
Życzę wszystkim obrońcom moralności wszystkiego dobrego, niech żyją w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku i niech mniej rzygają. Szkoda gadać.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
jacoz napisał/a:
Żałuję, że podałem tego linka do aukcji.

Nie żałuj, nie ma czego :!: ;-)
Myślę też, że do tej sytuacji idealnie pasuje przysłowie:
Cytat
Lepiej z mądrym zgubić , niz z głupim znaleźć

Oczywiście wężykiem, wężykiem.... ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
kwintesencja polaczkowości. W tym wątku.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
perl, jak zawsze trafiający w sedno :-B ;-)
 
victhor  Dołączył: 25 Lip 2011
jacoz nie masz czego żałować.Pewnie teraz obrońcy moralności są źli że sami nie zauważyli okazji i stąd te ich nerwy :-P
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
jacoz napisał/a:
Żałuję, że podałem tego linka do aukcji. Tak, to moja wina. Wiedziałem i pisałem zresztą, że i tak pewnie nic z tego nie będzie. Ale oczywiście musieli znaleźć się obrońcy uciśnionych, zawsze prawi jak Zawisza, zawsze na straży moralności. Trzeba było być idiotą żeby nie zalicytować a później żałować,że się nie kupiło, jeśli by było tych obiektywów 50 to i wy obrońcy moralności byście licytowali z wypiekami na twarzy "a może się uda". Czepiliście się sami nie wiecie czego nikt tu nikogo na nic nie naciąga ani do niczego przymusza powtarzam za kolegą
daśko napisał/a:
Ludzie, zanim zaczniecie pisać p***** i wmawiać innym że coś robią nie tak, NAUCZCIE SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM :idea:
Życzę wszystkim obrońcom moralności wszystkiego dobrego, niech żyją w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku i niech mniej rzygają. Szkoda gadać.




Tak jacoz, Ty wiesz na pewno jak bym sie zachował :evilsmile: i jakim naprawdę jestem człowiekiem. Pewnie dlatego że jestem tak słabo rozgarnięty i mniej cwany to sie teraz mszczę za to że nie załapałem się na niebywałą okazję nachapania się kosztem innych ludzi i stratą okazji do napawania się swoim szczęściem, kosztem nieszczęścia innych. Dla mnie czarne jest czarne a białe jest białe.Cwaniak zaś będzie zawsze tylko cwaniakiem a nie bohaterem.
:-(
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Ale przeginacie Panowie, przeginacie :evilsmile:
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Kij ma zawsze dwa końce :-) .

EOT
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
paradziqs napisał/a:
Winę za pomyłkę ponosi strona trzecia (producent oprogramowania) są to względy niezależne od nas.

Skoro tak jest dlaczego za pomyłkę ma odpowiadać klient a nie producent oprogramowania?
Dada napisał/a:
Regulamin zakupu w sklepie Foto-Net obowiązuje również w przypadku zakupów aukcyjnych opcja "kup teraz", dla towarów sprzedawanych za pośrednictwem serwisu Allegro.pl. Serwis aukcyjny jest jednym z kanałów sprzedaży sklepu Foto-Net i obowiązują tutaj takie same przepisy prawne jak w każdym innym sklepie on-line.

paradziqs napisał/a:
Serdecznie przepraszamy Państwa za zaistniałą sytuację, niestety nie jesteśmy w stanie zrealizować zamówień w cenach umieszczonych w zaproszeniu do składania ofert, z oczywistych względów: 1/10 właściwej ceny sugeruje oczywistą pomyłkę. Dziękujemy za zrozumienie i jeszcze raz przepraszamy. Podstawa prawna Art. 84. K.C.

A jak się ma regulamin Fotonetu do regulaminu Allegro?
7.2.
Z wyjątkiem przypadków opisanych w art. 7.3. zawarcie umowy pomiędzy Sprzedającym a zwycięzcą licytacji następuje z chwilą przybicia, natomiast umowy pomiędzy Sprzedającym a Kupującym, korzystającym z opcji Kup Teraz, następuje z chwilą potwierdzenia przez Kupującego skorzystania z tej opcji, o czym Sprzedający jest automatycznie powiadamiany. Po zawarciu umowy dalszy tok postępowania kontrahentów wynika z obowiązujących przepisów prawa.
7.3.
Jeżeli ważność umowy zależy od spełnienia szczególnych wymagań przewidzianych przepisami prawa, np. zawarcie umowy wymaga formy pisemnej bądź innej formy szczególnej, zarówno Kupujący, jak i Sprzedający, po przybiciu albo po potwierdzeniu przez Kupującego skorzystania z opcji Kup Teraz, może dochodzić zawarcia tej umowy.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Ciekawostka, jak to bezwzględnie traktuje swoich klientów izdrowak
https://ssl.allegro.pl/phorum/read.php?f=299&i=286512&t=286512

izdrowak napisał/a:
(...)dość mam "szczekania" klientów po zaznaczeniu, że zrezygnował z zakupu "bo przecież miał prawo zwrócić" i jakim prawem dostaję punkt ujemy od serwisu.(...)


Temat znalazł już się na forum prawnym:
http://forumprawne.org/pr...a-o-porade.html
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
WojtekKawecki napisał/a:
Kij ma zawsze dwa końce

Ktoś tu na tym forum chwalił się całkiem niedawno, że zakupił bardzo tanio (o parę stówek nizej niż wynosiła "normalna" jego cena na rynku) obiektyw Samyanga /chyba 85/ i jakoś nie nie miał wtedy skrupułów, że "okrada biednego sprzedawcę" :evilsmile:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
perl napisał/a:
Temat znalazł już się na forum prawnym:
http://forumprawne.org/pr...a-o-porade.html


chcialem poznac opinie bieglejszych w tych sprawach skoro sprzedajacy powolal sie na K.C.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
daśko, co innego sprzedać coś za cenę zaniżoną, a co innego popełnić oczywisty błąd w postaci niedopisania zera.

Nie odróżniacie okazji od żerowania na błędzie?
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
jorge.martinez napisał/a:
co innego sprzedać coś za cenę zaniżoną, a co innego popełnić oczywisty błąd w postaci niedopisania zera.

Tiaaaaa, a co innego podzielić włos na czworo, prawda :evilsmile: :?:
No i oczywiście wiesz, ze osoba która wypisywała cenę w tym sklepie nie pomyliła np. 7 z 9, prawda :?:

[ Dodano: 2011-07-28, 19:10 ]
Co znaczy wg Ciebie "żerowanie" :?:
Czy zakup * Pentaxa za mniej niż połowę ceny na Allegro to jest żerowanie czy nie :?: ,
Czy "żerowaniem" jest zakup towaru w cenach niższych niż są na innych aukcjach :?:
A jeżeli tak, to przy jakiej różnicy cen zakup okazyjny jest "żerowaniem", a przy jakiej nie :?:
Takich pytań mam więcej, ale nie chcę Cię zamęczać :evilsmile:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tak oto wygląda kraina, w której gra się tylko w gry o sumie zerowej. Albo my ich, albo oni nas.

Z mojej strony, to ostatni komentarz. Ale wątek wart zachowania, ku przestrodze i po to, by sobie każdy mógł wyrobić pogląd.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Szkoda, że nawet na tym forum, które jest miejscem na ogół miłym, również musiano mi przypomnieć, że żyję w kraju, w którym wyraz "cwaniak" ma dla większości ludzi konotację pozytywną. Natomiast jak najbardziej pejoratywnym jest określenie "frajer" czyli ktoś, kto się cwaniakowi daje oszukać, bo się pomylił, albo na przykład chciał mu pomóc z dobrego serca. Albo nie kliknął w aukcję z ewidentną pomyłką. Frajer po prostu.
Trzymajcie się, cwaniaki.

 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
jorge.martinez, dziękuję pięknie. Szkoda tylko, że mi nie odpowiedziałeś.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach