pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
A mimo to przy poprzednich apgrejdach nie robiłem resetu. Dopiero teraz. :-/
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
salceson napisał/a:
autofocus z moim tamronem 17-50 f/2.8 działa o niebo lepiej niż wcześniej

Coś chyba jest na rzeczy. Wygląda jakby szybciej łapał ostrość. W każdym razie mniej rzęzi :-P
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Opadły mnie lekkie wątpliwości ;-) Pentax twierdzi, że poprawił współpracę z kartami pamięci, stąd komunikat "Improved reliability of recording operation when using SDXC memory card". Dlaczego mieliby się nie pochwalić, że zrobili coś bardziej spektakularnego - poprawili (choćby troszeczkę) AF czy P-TTL? Chyba, że celowo okrywają przed nami te "fajniejsze" poprawki, bo skromni są i nie lubią się chwalić...
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
komtur, Twojej stopki nic nie wynika: ani sprzęt ani szkła,skoro nie masz nic-to Twoja opinia jest BEZWARTOŚCIOWA
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
komtur napisał/a:
Dlaczego mieliby się nie pochwalić, że zrobili coś bardziej spektakularnego -
Jeśli nigdy tego nie robili, to czemu akurat teraz mieliby się czymkolwiek chwalić ?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
komtur, bo juz raz poprawili dzialanie af w swietle zarowym.. mieli pokazac wszystkim ze jednak nie do konca sie wczesniej postarali?
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
paradziqs napisał/a:
mieli pokazac wszystkim ze jednak nie do konca sie wczesniej postarali?

No chyba, że tak - jeśli poprawka jest "wstydliwa", to rzeczywiście głupio się chwalić :-)
Niemniej jednak nawet z drobną poprawką np. AF w K-5 mogliby się już ujawnić. Akurat AF jest w tej puszce całkiem przyzwoity i komunikat "było już dobrze, a teraz jest jeszcze lepiej" miałby raczej pozytywny wydźwięk.
A może rację ma Dada i po prostu nie informują o pewnych poprawkach, bo taki mają "styl" i nigdy tego nie robili...
 

starduscik  Dołączyła: 29 Lis 2011
plwk napisał/a:
salceson napisał/a:
Każdemu kto aktualizował firmware radzę zrobić reset ustawień w aparacie.

Na tym forum było to już pisane ze sto razy.


nowe firmware mam, reset Ustawien zrobiony ( w ustawieniach zakladka 3) ale u mnie bez zmian.... czy mam zrobic reset ustawien zaawansowanych (C zakladka 4)?
 
salceson  Dołączył: 28 Lis 2011
starduscik napisał/a:

nowe firmware mam, reset Ustawien zrobiony ( w ustawieniach zakladka 3) ale u mnie bez zmian.... czy mam zrobic reset ustawien zaawansowanych (C zakladka 4)?

ja zrobiłem w ustawieniach zakładka 3 punkt 3 jednak może to zależeć od modelu aparatu (ja mam K5) i tego czy wcześniej robiłaś już reset, bo ja zrobiłem reset po raz pierwszy od zakupu
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
starduscik napisał/a:
ale u mnie bez zmian.


tzn ?
co chcialas aby sie zmienilo? posiadasz karty sdxc i wciaz jest z nimi problem?
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
W jednej z firm pisaliśmy pluginy i update.
Update -> to nic innego jak masa skarg, które przychodziły, w końcu dorzucono to programistom to listy i zostało to naprawione. Potem wypropomowane jako nowy Update , bądź nowa opcja :).

Ale... oprócz tych milionowych skarg (powtarzających się, bo jeśli pisze obsługa takich a takich a to nie działa no to reklamacja) z której np. wybiera się jedną, pozostałe też są do naprawy :). I przeważnie, robi się poprawki 10-200 rzeczy, leci to do testera czy faktycznie polepszenie jest na pewno polepszeniem, a nie pogorszeniem.
Kilka dni testów zewnętrznych firmom katującym oprogramowanie. I raporcik dostajemy. Patrzymy na poprzednie i aktualne wyniki => i git. Dodam też, że z jednym pierdułkiem nigdy nie wysyłaliśmy paczek do testów, szkoda czasu i pieniędzy :)

Potem leci paczka poprawiona ( i nie tylko 1 błąd, a mnóstwo poprawek). Bo nikt tak nam nie przetestuje oprogramowania jak klient :).

Dodam, że u nas np. były konkursy półroczne, kto w wolnym czasie, poprawi moduł XXX że zejdzie do 0,6s dostaje premie => no i po dwóch dniach każdy się najarał i moduł działał z czasami 0,1s . I tak naprawdę firma nie płaciła każdemu za zadanie, a rozwiązanie miała za grosz -> tam 3 pierwsze osoby nagrody pieniężne, Ci co brali udział jakieś tam śmieszne rzeczy np. obiady na miesiąc w restaruacji :) zawsze coś.

Tyle, że to nie aparaty a systemy stacjonarne bądź www.

Zatem na pewno nie jest to zmiana jednej rzeczy. Po pierwsze 1 rzecz nie poprawia się miesiąc czy dwa :) Bez sensu było by robić aktualizacje co 2 dni, kompromitacja dla firmy, że tyle błędów mieli. A tak to ... raz a porządnie.
 

starduscik  Dołączyła: 29 Lis 2011
paradziqs napisał/a:
starduscik napisał/a:
ale u mnie bez zmian.


tzn ?
co chcialas aby sie zmienilo? posiadasz karty sdxc i wciaz jest z nimi problem?


Kolega wcześniej pisal, ze z nowym firmware i po resecie Af szybciej łapie ale u mnie bez zmian w pod tym względem. A swoją droga jak cos Ci nie pasuje w moich postal to je ignoruj a nie za każdym razem z jakims glupawym przytykiem w moja stronę wyskakujesz co jakiś czas. Sam w koncu petals o reset ustawień kilka postow wyżej.

[ Dodano: 2012-03-07, 15:19 ]
[quote="salceson"]
starduscik napisał/a:

nowe firmware mam, reset Ustawien zrobiony ( w ustawieniach zakladka 3) ale u mnie bez zmian.... czy mam zrobic reset ustawien zaawansowanych (C zakladka 4)?

ja zrobiłem w ustawieniach zakładka 3 punkt 3 jednak może to zależeć od modelu aparatu (ja mam K5) i tego czy wcześniej robiłaś już reset, bo ja zrobiłem reset po raz pierwszy od zakupu[/quote

Podobnie jest w k-r, wcześniej nigdy resetu nie robialm a firmware aktualizuje po raz 2 od kupna. Coz najwidoczniej kr Af się nie poprawia po update'cie ale cieszę się ze u Ciebie lepiej :)
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Nowe wersje oprogramowania systemowego dodadzą do lustrzanek Pentax K-r, K-5 i 645D oraz starszych modeli K-7 i K-x wsparcie dla kart pamięci o rozszerzonej pojemności SDXC (niestety, po instalacji nowego firmware lustrzanki te nadal nie będą kompatybilne z klasą prędkości UHS).

Firmware dla K-r i K-5 rozszerzy funkcjonalność tych aparatów o możliwość manipulacji wszelkimi ustawieniami czułości ISO w trybie Bulb oraz poprawi AF.

...hmm
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
starduscik napisał/a:
a nie za każdym razem z jakims glupawym przytykiem w moja stronę wyskakujesz


powaznie? skoro cos takiego napislas tzn ze byla juz taka sytuacja.. mozesz z laski swojej przypomniec mi watek? i czemu uwazasz ze to bylo glupie z mojej strony? napisalas ogolnie ze nie widzisz roznicy miedzy starym fw a nowym, stad padlo moje pytanie..

[ Dodano: 2012-03-07, 16:44 ]
kubica, skad ten cytat? nie podales zadnego zrodla.. czy to byla Twoja "luzna teoria"..?
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
kubica, ja rowniez prosilbym o rozwiniecie mysli o braku kompatybilnosci K-5 z UHS-1, zreszta u mnie dawno temu zauwazona w zwiazku z problemami z karta sandisck´a 95MB/sec :-/
 
salceson  Dołączył: 28 Lis 2011
paradziqs napisał/a:

[ Dodano: 2012-03-07, 16:44 ]
kubica, skad ten cytat? nie podales zadnego zrodla.. czy to byla Twoja "luzna teoria"..?

google wypluwa takie cos: http://wyobrazsobie.kompu...tow-pentax.aspx
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Info ze stycznia ubiegłego roku...
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
i tak rodzi sie plotka ;)
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
salceson napisał/a:
..
google wypluwa takie cos: http://wyobrazsobie.kompu...tow-pentax.aspx

Czy potrafisz sobie wyobrazić ,że są lepsze,pod każdym względem ,źródła informacji niż komputer świat? ?I tych lepszych są dziesiątki ,jeśli nie setki zacząwszy od angielskich przez amerykańskie, po nowozeladzkie,a o hiszpańsko języcznych i niemiecko języcznych nie wspominając..Przywołanie KŚ jako argument-miałkie jest
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
plis, Pentax do dzis (chyba, ze umknela mojej uwadze, ta dla mnie z niecierpliwoscia wyczekiwana zmiana) nie pochwalil sie wprowadzeniem pelnej(jakiejkolwiek :?: )zgodnosci K-5 z UHS

Lista zmian w firmware, strona Pentax.jp
"Changes to V1.02
Compatible with SDXC memory card.

* Transfer rate is not compatible with UHS speed class."

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach