roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Czasami człowiek zapomina że teraz przeważnie się kręci lusterkami a nie cyka zdjęcia :-P .
Ja obrałem metodę pośrednią uwstecznioną ,czyli staram się robić tyle zdjęć ile na kliszy z każdego wypadu max 36 klatek po czym po zgraniu format w aparacie ,ponieważ czasami zdarzało się że tyle się nazbierało na karcie zdjęć że przez lenistwo nie chcąc tego nawet przeglądać kasowałem całość !.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
roket napisał/a:

Ja obrałem metodę pośrednią uwstecznioną ,czyli staram się robić tyle zdjęć ile na kliszy z każdego wypadu max 36 klatek po czym po zgraniu format w aparacie

Nie zabierałeś nigdy większej ilości filmów? :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Brałem na wakacje dwie rolki slajdów i zawsze na ostatni dzień mi nie wystarczyło.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
modrzew, Moja Smiena nie miała funkcji kręcenia filmów :mrgreen: .
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Mathis napisał/a:
Panowie, jak wy możecie używać co niektórych tak tanich a pewnie i awaryjnych kart?
Znaczy się droga jest mniej awaryjna bo nie jest tania? Mam doświadczenie z kartami SD od dłuższego czasu. Do wszelkiego rodzaju zabawek. i No name i san disc. Dla mnie priorytetem była pojemność i prędkość vs cena. Aparat nie jest moim źródłem utrzymania, więc nie muszę się aż tak asekurować i nabywać kartę 2x droższą. I nie jest powiedziane że i droga nie padnie.
 

disciple  Dołączył: 19 Mar 2008
dzieki za porady - pisaliscie o klasie kart SD i pod kątem szukam odpowiedniej karty

ale zastanawia mnie jeszcze jedno - jak juz pisalem, obecnie posiadam karte Sandisk 2GB, taka: http://www.e-cyfrowe.pl/s...ard-p-7548.html

służy mi swietne, nie narzekam wcale na jej predkosc.
przy czym zastanawia mnie jaką ona ma w rzeczywistosci predkosc? poniewaz w odroznieniu do tej na zdjeciu wyzej na stronie ecyfrowe (tam jest podana klasa 2) - na mojej nie ma podanej klasy:) i nie moge tez sprawdzic tego w papierach. Swoją kupowalem dwa lata temu, jednak mysle że to raczej też musi byc "2" (widocznie teraz produkują z oznaczeniem na najlejce)

i teraz mam pytanie - myślicie że gdy kupie sobie takiego niebieskiego Sandiska 8GB, Class 2 to mam pewnosc że bedzie dzialac podobnie zadowalająco w Samsungu GX 10 jak obecna moja 2GB Class 2 ?
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
disciple, Myślę że Sandiska 8GB Class 2 nie kupisz .
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
disciple, myślę że może być różnie. Pomijając dostępność Class 2 nie można się sugerować do końca tymi klasami. SD Association według mnie działa dość ospale i nie nadążają z nadawaniem klas za prędkościami kart. Do niedawana najwyższą klasą było 6, mimo że było wiele kart sporo szybszych. Założenia oznaczeń są takie że np. dla Class 6 transfer musi wynosić min. 6MB/s podczas gdy np. Sandisk Extreme 4GB (starsza wersja) ma transfer na poziomie 20MB/s. Aktualnie nowej karty z oznaczeniem mniej niż Class 6 bym nie kupił, chyba że znałbym rzeczywiste jej osiągi (jak dla mnie min. ~10MB/s).
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Mam San Disc Class 4 , Class 6 i Class i Extreme 3 wszystkie mają transfer w granicy 6-9 mb/s , to w zupełności wystarcza.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
roket napisał/a:
wszystkie mają transfer w granicy 6-9 mb/s

To zmień czytnik bo Extreme III trzyma zawsze transfer od/do w granicy 20MB/s a Ultra II 15MB/s.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
A własnie panowie. Czym zrzucacie na kompa zdjęcia? Kablem czy czytnikiem. Kupił bym czujnik żeby mi ta gumka nie odpadła. Jeżeli czujnik to jaki niedrogi i szybki. Mam karte ze stopki.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
pool80 tylko czytnik, kupiłem jakiś za 50zł do zatoki 3,5" 20in1, podpięty pod piny na płycie głównej. Prędkość maks nośnika a nie maks urządzenia zamontowanego w aparacie.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Jeżeli , to czytnik Sandiska . Ma możliwość odczytu wszystkich możliwych kart . Miałem problemy kiedyś z odczytem i trasferem danych z kart CF , gnące się pręciki) . Od czasu kupna tego czytnika jest po problemie . Głęboko wchodzi karta po prowadnicach . Szybkość jest imponująca . Naprawdę wyciąga 34 mega na sekundę . Ponad dwa rawy 14 bitowe z Nikona na sekundę . Wraz z szybką kartą Sandiska z programem do odzyskiwania danych to poezja . Pięć razy sformatowałem kartę i w 20minut z 16 gigowej karty odzyskałem wszystkie pliki . Jednak cena ponad 100zł to jest pewna bariera . Jednak warto , tutaj wiem że płaci się nie tylko za firmę . Kupiłem w firmie Viko najtaniej chyba w Polsce i było warto

[ Dodano: 2010-10-07, 14:34 ]
Wiko
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Ale jaki. Konkretny model. Tani i do sdhc. U kumpla w urządzeniu wielofunkcyjnym jak wsadziłem to z 20 minut zgrywal. A takie pod usb? sa najtańsze po 10 pln. czy to wolny szajs

[ Dodano: 2010-10-07, 16:37 ]
Taką mam kartęi taki czytnik będZie zwalniał? Czy to nie ma znaczenia jaki.
http://allegro.pl/silicon...1262952863.html
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Ludziska zwolnijcie trochę :-? , mnie te 9mb/s wystarcza .
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Urządzenie przeznaczone do czytania wszystkich no może CF2 nie (grubsze karty) Sandiska pudełko ma napis Image Mate All - in -one USB 2.0 Reader/Writer . Jeszcze napis 34 MB/s . Rewelacja i ma tyle naprawdę
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
ModeCom czytnik kart pamięci MC-CR107 black takie cuś za 20 pln mam na oku.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
pawel1967 napisał/a:
Jeżeli , to czytnik Sandiska

A mógłbyś podać konkretne dane?

Już znalazłem, najtaniej można kupić za około 100 zł. Ale jutro chyba kupię coś takiego i-Disk PRETEC SDHC 233x, ponoć najszybszy czytnik tyle że wyłącznie do SDHC, malutkie rozmiary i za 35 zł.

 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
http://www.modecom.pl/en_...72/MC-CR107.pdf

[ Dodano: 2010-10-07, 21:59 ]
w indtrukcji pisze że obsługuje higsdpeed 480Mbps to na kalkulatorze 50MB/s Ograniczenie to sdhc do 32GB. 64 już nie uciągnie. Z tym że na aukcjach allegro inne parametry tez są
więc mam wodę z mózgu.
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
pool80 napisał/a:
64 już nie uciągnie.

A czy 64GB to już nie SDXC ??

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach