corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
b]Grizley[/b], bo ta redukcja się nazywa 52 a jest potrzebna do gwintu wewnętrznego o romiarze 51mm i tylko o tym jest ten wątek od początku
Cytat
tylko na wymiar jaki widnieje na suwmiarce czyli na 51
[

[ Dodano: 2008-03-02, 18:14 ]
i tyle w tym temacie.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
trey, nie słuchaj tych co tu mieszają ;-)

pierścień do Heliosa:

TAK (52mm)
http://www.allegro.pl/ite...ax_k_makro.html

NIE (49mm)
http://www.allegro.pl/ite...k_promocja.html

Mam i Heliosa, i ten pierścien na 52mm.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Ale nie kłóćcie się o drobnostki :-> Każdy z Was ma w końcu rację tylko w zależności od punktu widzenia :-P
perl dzięki ;-)
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
my tu sie tyle męczymy a perl przyszedł i jemu przypadły laury :evil: :-P :mrgreen:
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Tak, tak, problem Berlina, nie był najważniejszy, mówił Johnson do Chruszczowa... w obozie pracy w Chinach.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Nie no Wam przypadły wcześniej (poprzednie posty tam dziękowałem) :-)
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
trey, :mrgreen:
 

bochen  Dołączył: 21 Paź 2008
Używałem pierścienia odwrotnego mocowania do m 50, fajne efekty a można jeszcze podkręcić pierścieniami pośrednimi. Kupiłem m 135 chciałem z ciekawości podpiąć i... zupełnie nie ostrzy. Ktoś wie dlaczego, czym to jest spowodowane?

I jeszcze jedno pytanie:
Czy m 28 daje dużo większą odbitkę od m 50 po odwrotnym zamontowaniu?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
bochen napisał/a:
Kupiłem m 135 chciałem z ciekawości podpiąć i... zupełnie nie ostrzy. Ktoś wie dlaczego, czym to jest spowodowane?

nie znam się zbyt dobrze na optyce, ale w przypadku odwrotnie zamocowanego szkła długoogniskowego punkt ostrości znajdzie się wewnątrz obiektywu (na upartego można zamknąć tam jakiegoś pajączka czy mrówkę i fotografować ;-) :evilsmile: ) . Odwrotnie polecam zamocować jakiś szeroki kąt.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
PK napisał/a:
pajączka czy mrówkę

grzybka

największe odwzorowanie podpinając kita masz na najmniejszej ogniskowej, czyli 18 mm.
O ile pamiętam w kadrze miałem jakieś 4 mm na szerokość 8-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
volender napisał/a:
grzybka

oby nie takiego:
 

bochen  Dołączył: 21 Paź 2008
Dzięki za odpowiedź- ja też nie znam się na optyce wiec wierze na słowo :-) jak narazie nie mam jak podpiąć czegoś szerszego od 50mm - przejściówkę mam na 49mm i kita podczepić się nida, pozdrawiam
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
Mam pytanie do posiadaczy pierścienia odwrotnego mocowania. Otóż mam możliwość samodzielnego zrobienia takiego pierścienia. Wymiar i skok gwintu już znam, ale brakuje mi wymiaru pomiędzy gwintami na ich styku. Jak duża jest tam przerwa nie gwintowana, ponieważ będzie to odległość od siebie przodów dwóch obiektywów mam pytanie czy ta wielkość jest istotna. Chodzi mi o różnice około 1mm. Jak dużą zastosować przerwę? Z góry dziękuję i pozdrawiam fanów takich wynalazków:)[/quote]
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z punktu widzenia optyki im przerwa mniejsza tym lepiej. Z punktu widzenia mechaniki pewna przerwa (z szerszym niż gwint karbowanym kołnierzem) jest potrzebna aby było za co złapać pierścień by go odkręcić od obiektywu. W praktyce ta przerwa to ok. 1-2mm.
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
Dziękuję za odpowiedź ;-)
:-B
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Skoro masz takie możliwość, to może by spróbować zrobić coś na kształt "mieszka odwrotnego mocowania" ?
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
Do samego pierścienia wystarczy tokarka i kawałek aluminium a mieszek to już więcej materiałów i wymaga większego pomysłu ;-) ale poprzeglądam projekty i pomyśle nad budową :-) Jeśli się zdecyduje i mi wyjdzie to na pewno zamieszczę szczegółowy opis budowy ;-) Pozdrawiam 8-)
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Odkopuję, bo mam pytanko:
Przerobiłem już zabawę w macro kombinując z pierścieniami odwrotnego mocowania. rekord 5,9:1 Oczywiście 0 zastosowania w praktyce, i ogólnie stosując pierścienie musiałem zbliżyć się do obiektu na około 4cm, GO było za małe na cokolwiek, spore albo straszne winietowanie, i ciemno jak diabli.
Dzisiaj sobie przystawiłem krótki kit odwrotnie, i tu się zdziwiłem. GO większe, odległość od obiektu większa, światła mało ale jeszcze daje rade z wysokim iso. Zamierzam nabyć adapter odwrotnego mocowania, i tu pytanie:
1. Czy więcej światła, większą GO, większą odl. ostrzenia da adapter odwr. mocowania czy pierścienie pośrednie?(przy tym samym powiększeniu)
2. Jaki jest sposób na zablokowanie popychacza przysłony w kicie odwrotnie zamontowanym i czy jakoś da się regulować przysłoną głębię. czy tu tylko obiektywy z pierścieniem przysłony. (tylko KITa mam z szerokiego)
Dzięki za odp.
 

slaw35  Dołączył: 25 Lip 2010
Cytat
Jaki jest sposób na zablokowanie popychacza przysłony w kicie odwrotnie zamontowanym

Blokowałem zapałką/wykałaczką. Tanio, prowizorycznie i dość skutecznie.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
slaw35 napisał/a:
Blokowałem zapałką/wykałaczką. Tanio, prowizorycznie i dość skutecznie.
potwierdzam skuteczne rozwiązanie :) patyczek po lizaku też może być ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach