Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
A jasne- ISO 4000, bo jednak dość krótkie pojedyncze ekspozycje, na przyszłość chcę spróbować dawać wysokie ISO tylko np. dla dolnej klatki - takiej z krajobrazem, a te tylko z niebem np. na 120 - 150 sekund. Ale tak, jak mówię, sprawdzę z klatkami z M35, bo z niego mam nadzieję na lepsze efekty (lepszy kontrast, nie "rozlane" gwiazdy).
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Akurat skończyłem obróbkę z bliźniaczego szkła czyli M28/3.5, który był przymknięty o jedną działkę. Na gwiazdki nie mogę narzekać :-D
Milky way by Alfred Błażytko, on Flickr
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Super, jako kolejne "to do" muszę spróbować mojego SMC-Takumara 28/3.5 na f4 do astrokrajobrazów. Twoja M-ka powinna być lepsza, ale kto wie..
BTW jak duże zakładki, czy np. ile klatek pionowych (u mnie były 4 pionowe kadry plus kolejna 4-ka od góry, ale te dołożyły niedużo, bo przesunięcie było dość/za małe.

Edit: jednak to jeden kadr a nie panoramka? (pytam o zdjecie powyżej).

Pozdrawiam,
Piotrek
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Koniecznie sprawdź. Ja gdzieś czytałem, że te wersje ze światłem 3.5 są trochę lepsze od tych 2.8. Ja sobie mogę pozwolić na dłuższe naświetlanie, bo korzystam z SWSA, zatem przymknięcie przesłony aż tak nie boli.
Tutaj jest pojedynczy kadr. 4 klatki po 3 minuty i ISO 1600. Nigdy nie próbowałem panoram, ale w końcu muszę zobaczyć jak się to sprawdza ;)
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009


Wrzucam nową wersję panoramki Drogi Mlecznej z poprzedniej strony wątku. Chyba lepiej, choć przyrzekam sobie już tego nie ruszać i zabrać się za inne kadry :) Dzięki @duzyalf za uwagi.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
duzyalf, świetna ta mleczna!
Księżyc też fany Piotrek K.
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Piotrek K, jest dużo lepiej niż poprzednio ;-)
potraff, dzięki :-B
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009


Mleczak z tej samej sesji, co 3 posty wyżej, ale z Pentaxem M35/2 na f 2.8 (panoramka z 4 klatek). Kompozycyjnie jest gorzej, ale jak dla mnie wniosek jest oczywisty - zostawiam M 28/2.8 tylko do startrails.
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009


To jeszcze fragment DM z K-5 i M35/2 na f 2.8 - łącznie 10 minut.
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Ten fragment wyszedł bardzo solidnie :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach