bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zagadka nr 35

Rozwiąż rebus.

 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Twaróg.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Brawo barmiska!

Rozwiązanie zagadki nr 35: twaróg.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
خو ولې؟
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
په هر ليونتوب د حاکميت دی
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
szybkiparowoz, „góra w T” wspak. No chyba że wiedziałeś i pismo RTL zastosowałeś celowo. ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Kurde, trzeba było dać bardziej anonimową górę, bo ja się z Giewontem nakombinowałem.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zagadka nr 36

Pewien odkrywca wędrował przez dżunglę. Nagle został pojmany przez plemię ludożerców lubujących się w zagadkach logicznych. Dali mu wybór – albo sprosta ich zadaniu, albo zostanie zjedzony. Wędrowiec nie zastanawiał się długo i zgodził się spróbować. Zawiązano mu oczy i wprowadzono go do szałasu, w którym na ziemi leżały setki kamyków, wszystkie identyczne co do wymiarów, struktury, ciężaru i każdej innej dowolnej cechy. Powiedziano mu, że każdy z nich jest zielony z jednej strony i czerwony z drugiej, a 121 z tych kamyków jest odwróconych do góry stroną zieloną. Zadaniem wędrowca było podzielić kamyki na dwie grupy, z których każda miała zawierać tyle samo kamyków odwróconych do góry stroną zieloną. Nasz bohater z łatwością rozwiązał zadanie i ludożercy znów obeszli się smakiem. Jak tego dokonał?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Odwrócił jeszcze jeden kamyk tak żeby mieć 122 zielone i podzielil na dwie grupy po 61 kamyków z zielonym u góry?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Mógłby, gdyby nie miał zawiązanych oczu. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Rozwiązał najpierw oczy.
Rąk związanych nie miał.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zadanie musiał wykonać bez patrzenia.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Postawil wszystkie na sztorc i podzielil na dwie grupy dowolnej liczności
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie, prościej.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ale zgodzisz się że to sensowne rozwiązanie?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
opiszon, mogło się ich nie dać tak postawić ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Nie wiem, nie widziałem tych kamyczków, nie wiadomo, czy dadzą się postawić na sztorc. Ale faktycznie, zero to też jest liczba.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Wziął 121 kamyków i odwrócił je na drugą stronę. To była jedna grupa. Druga grupa to reszta kamyków.

Jeżeli wziął wszystkie zielone to po odwróceniu nie było żadnego zielonego w obu grupach. Jeżeli wziął same czerwone to każda grupa ma po 121 zielonych.

Jeżeli wziął 120 czerwonych i jeden zielony to po odwróceniu ma po 120 zielonych w obu grupach
Itd itd
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Brawo opiszon!

Rozwiązanie zagadki nr 36:

Wędrowiec wydzielił grupę 121 kamieni, z których x było zielonych i odwrócił wszystkie na drugą stronę uzyskując 121-x zielonych. Pozostałe kamienie stanowiły drugą grupę, w której pozostało również 121-x zielonych.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Uff. Niezły sukces biorąc pod uwagę że drugi dzień jestem na srogich tabsach.
Albo przypływ inteligencji spowodowany opiatami ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach