andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Perkoz_1 napisał/a:
Czyżby inne foto - nacje tak drażniło to krwistoczerwone logo na pasku od mojej kasetki? Kuśwa! Każdy się oglądał. Co ja złego robię? Głupio wyglądam? Obiektyw ( Pentax DA 55-300) im nie pasował? Osłony przeciwsłonecznej nie miałem podpiętej jak to w szpanerskim zwyczaju. Może to było to fotograficzne fous pas? Jak chodzę bez kasetki to nikt jakoś na mnie nie lipuje.

Perkoz_1,patrząc na twój avatar nie przypuszczam aby zdziwienie dotyczyło sprzętu :-D :-D :-D
 

sroczka  Dołączyła: 15 Maj 2010
jacekh napisał/a:
Na ostatniej Chabówce w niedzielę moja żona nie bardzo dobrze się z nami czuła

taaa jasne i wolałam od towarzystwa forumowiczów rozmowy z wielkim uchem :oops:
ja po prostu rewelacyjnie się bawiłam a kondycja już nie ta więc zmogło mnie troszku :-P
 

Perkoz_1  Dołączył: 16 Lut 2011
andybond napisał/a:
Perkoz_1 napisał/a:
Czyżby inne foto - nacje tak drażniło to krwistoczerwone logo na pasku od mojej kasetki? Kuśwa! Każdy się oglądał. Co ja złego robię? Głupio wyglądam? Obiektyw ( Pentax DA 55-300) im nie pasował? Osłony przeciwsłonecznej nie miałem podpiętej jak to w szpanerskim zwyczaju. Może to było to fotograficzne fous pas? Jak chodzę bez kasetki to nikt jakoś na mnie nie lipuje.

Perkoz_1,patrząc na twój avatar nie przypuszczam aby zdziwienie dotyczyło sprzętu :-D :-D :-D


andybond - dzięki :lol: . Może i masz rację :idea: . Ale jeśli chodzi o avatara to twój, czytając dzisiaj od rana wszelakie newsy w necie i prasie, jakoś się z deczka chyba zdezaktualizował :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
sroczka napisał/a:
wolałam od towarzystwa forumowiczów rozmowy z wielkim uchem

Asia - ktoś musiał przejąć pałeczkę po mnie... Tym razem ból zatok uniemożliwiał schylanie głowy :roll:
:-P
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Melduję, że dopłaciłam.

Ja już nie pamiętam, czy meldowałem, że też wpłaciłem, ale niestety dzisiaj po powrocie całą gromadą z majówki, szanowna małżonka oznajmiła, że nigdzie się nie wybiera, bo z dzieciarami to będzie raczej koszmar niż odpoczynek, ale przynajmniej mi pozwoliła nie zmieniać planów podkońcomajowych, więc niniejszym jadę sam i zwalniam jedno miejsce dorosłe (i ew. dwa dziecięce, raczej się nie liczące) :-B

Jakby się ktoś chciał zabrać z Białegostoku lub wsiąść gdzieś po drodze, zapraszam, zaraz odnajdę odpowiedni wątek i dopiszę ofertę
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
W takim razie są wolne trzy miejsca.
Jest ktoś chętny?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Masz listę rezerwową to wyznacz po kolei i już. Zaznacz, że mają udział obowiązkowy i jeszcze niech się cieszą. :mrgreen:
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Ja również dopłaciłem, tak więc nie ma już wyjścia ;-)
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Perkoz_1 napisał/a:
PS. Aż mnie skręca z zazdrości jak myślę, że za kilka dni spotkacie się razem na PPD. Tym bardziej, że to tak blisko ode mnie.

Jadę z Gliwic w piątek - mogę jechać przez Lublin - co za różnica - podrzucę :-)
Pozdrowienia Krzysztof
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Perkoz_1 napisał/a:
Otóż dlaczego się tak bynajmniej w Lublinie ( a może i w całej Rzeczpospolitej) dzieje, że jak idę z Pentaxem na szyi to gawiedź postronna tak na mnie się dziwnie patrzy?
Wybierz co chcesz - wszystkie teksty są z życia wzięte:

1) Pentaks? - nie dziękuję, chińszczyzny nie kupuję

2) Czerwony napis na czarnym pasku - sekciarski wymysł

3) Parafraza powiedzenia o alfach romeo: Wiesz dlaczego Pentaksjanie pozdrawiają się na ulicy? Ponieważ z rana widzieli się na forum.

:-D
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wczoraj wracaliśmy we trójkę z piwnego spotkania, Przysiadłem na ławeczce ( kręgosłup :evil: ) na chwilę. Na dwojgu z nas wisiały Pentaksy z zauważalnym napisem. Podeszła stosunkowo młoda para i grzecznie spytała, czy mogą nas zagadnąć. Jako że naród pentaksiarski jest wszystkim życzliwy (nawet posiadaczom Nikonów :-P )więc czemu nie. A pytanie brzmiało, czy warto kupić Pentaksa K-r ? Bo to ludzie różnie gadają, a w internecie jak się poczyta, to już wogóle nie wiadomo co kupić. Oczywiście udzieliliśmy obiektywnej odpowiedzi, że warto, choć Żaba coś tam zaczął opowiadać o Nikonach :mrgreen: i Canonach nawet. :shock: Przy okazji zasugerowalismy forum. Czyli z tego wynika, że Pentax po prostu budzi nieodparte zainteresowanie zwykłego, szarego, zcanonizowanego, lub znikonowanego obywatela i nam go zazdroszczą.
 

dorota  Dołączyła: 11 Wrz 2010
Dada napisał/a:
Przy okazji zasugerowalismy forum.
a damska połowa pary westchnęła, że on już 1,5 roku te fora przegląda :mrgreen:
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Perkoz_1 napisał/a:
Otóż dlaczego się tak bynajmniej w Lublinie ( a może i w całej Rzeczpospolitej) dzieje, że jak idę z Pentaxem na szyi to gawiedź postronna tak na mnie się dziwnie patrzy?

Też tak kiedyś miałem. Ale potem zauważyłem, że ludzie na mnie dziwnie patrzą niezależnie od tego czy mam swojego PENTAXA czy nie. Po namyśle doszedłem do wniosku, że to po prostu ja sam dziwnie wygądam i przestałem się tym przesadnie przejmować. Jeżeli Twój awatar Perkoz_1 ma coś wspólnego z rzeczywistością, to przyczyna nie leży pewnie po stronie kasetki.
Po prostu "Olej Lorenza" i spokój :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Dada napisał/a:
Wczoraj wracaliśmy we trójkę
No właśnie. I tu jest clue problemu -bo jak Pentax, to trzeba co co najmniej samotrzeć się przez miasto przemieszczać. Więc pojedynczy egzemplarz posiadacza Pentaxa budzi zdziwienie i zainteresowanie.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
tref napisał/a:
Pentaks? - nie dziękuję, chińszczyzny nie kupuję


Z tego co mi wiadomo (a wiadomo bardzo mało),to że Pentax jest japoński trzeba będzie zaliczyć do historii.Korpus K20 jest made in Filippines,obiektyw SMC DA 18-55mm F1,35-5,6 made in Vietnam,obiektyw SMC-M 1:2 50 mm made in Taiwan,obiektyw SMC-FA 1:4 28-70 mm made in Vietnam.
Niezależni producenci : Tamron AF 70-300 mm 1:4-5,6 telemacro(1:2) A 17 made in China,Samyang 85 mm F 1:1,4 made in Korea.
Trudno zrobić podsumowanie,jedno jest pewne,że to Azja - ta wysoce rozwinęta Azja,która w mentalności europejczków jest dzika.
Może posiadacze nowych produktów marki Pentax np K 7; K 5; podadzą w jakich krajach wyprodukowane zostały te aparaty.
Do jednego użytkownika,który używa w awatarze określenia zlimitedowany prośba o podanie,czy wszystkie limitedy są produkcji japońskiej.Pozdrawiam!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kuszelas napisał/a:
Ale potem zauważyłem, że ludzie na mnie dziwnie patrzą niezależnie od tego czy mam swojego PENTAXA czy nie.

Jeśli jesteś w tej czapce, którą dostałeś bo nikt inny by jej nie założył, to nawet im się specjalnie nie dziwię (jak to się stało, że nie mam jej na żadnym zdjęciu?).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nazwany napisał/a:
Może posiadacze nowych produktów marki Pentax np K 7; K 5; podadzą w jakich krajach wyprodukowane zostały te aparaty.

jest tak jak wcześniej, czyli Filipiny - to chyba ten jeden garaż w Filipinach tłucze wszystkie dSLRy Pentaxa ;-)

Nazwany napisał/a:
Do jednego użytkownika,który używa w awatarze określenia zlimitedowany prośba o podanie,czy wszystkie limitedy są produkcji japońskiej.Pozdrawiam!
ja jestem w trakcie limitedacji, ale dość zaawansowanej, więc mogę ci odpowiedzieć

wszystkie Limitedy serii DA (15, 21, 35, 40, 70) są AIV - Assembled in Vietnam - czyli składane w Wietnamie
Limitedy serii FA (31, 43, 77) były bardzo długo MIJ (Made in Japan) ale od paru lat też są AIV czyli z Wietnamu

jednak zastosowanie skrótu AIV zamiast MIV (Made in Vietnam) pozwala domniemywać, że produkcja komponentów, a może i wszystkich części odbywa się w Japonii, a jedynie ręczny montaż wykonywany jest w Wietnamie, gdzie koszty robocizny są niższe

Jasiek Matacz napisał/a:
77Ltd napewno

co oznacza że masz wiekowego 77Ltd ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jasiek Matacz, ponoć MIJ z czasów jak nie sprzedawali czarnych poza Japonią miały coś tam innego, ale nie wiem na ile to plotka tylko ;-)

dla mnie nie ma różnicy - nowe, czy stare, MIJ czy AIV - byleby było w porządku
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
opiszon napisał/a:
plotka


Oraz wyjaśnienie z bloga Neda Bunella, szefa Pentax US.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
romeoad, tylko że Ned nic nie pisze o początkowej serii MIJ, która nie była sprzedawana poza Japonią - komentarz na ten temat zresztą jest poniżej wpisu

tu na przykładzie 43Ltd (inny woreczek, przedni kapsel)
http://stevenlins.blogspo...19-limited.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach