slonio58  Dołączył: 23 Gru 2015
Hermes napisał/a:
slonio58 napisał/a:
dane mi bedzie i owocnie spedzac czas.
Jeśli jako owocne można uznać przekowpywanie się przez setki OT-ów, to zdecydowanie tak. ;-) . A canonierzy nie są tu gatunkiem zagrożonym wymarciem.



    Przekopywac sie raczej nie bede przez mnogosc OT-ow,ale co nie co, przejrze, zapewne,od czasu do czasu... K-50, pentaks-M 50/1,7 i Chinon 135/2,8 oraz pentax DA 16-85WR to w tej chwili cale moje uzbrojenie.. :-?
 

FunkyJB  Dołączył: 15 Gru 2015
Witam wszystkich,

zaczynam nowy rok od "nowego", starego Pentax'a K20d.
Chciałem coś nowszego (K-3 lub K-5II), ale - ..... oszczędności i stwierdziłem, że ilość guzików (21 guzików + 3 pokrętła) na obudowie K20d jest wystarczająca. Na pewno będę potrzebował pomocy.
Moje początki zainteresowania fotografią to był Zenit TTL, Nikon F70, a później miałem 10 lat przerwy.
Na pierwsze spotkanie z cyfrową fotografią wybrałem Pentax'a bo lubię tę firmę. Cenię za to że jej stare obiektywy nie leżą zakurzone na półkach i nie lądują na śmietniku.

Szczęśliwego Nowego Roku,
Pozdrawiam, Andrzej :-B
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
FunkyJB napisał/a:
Pentax'a K20d

też takim fotografuję :) witamy na forum!
 

73piotras  Dołączył: 26 Gru 2015
Witam !
Chciałbym się przedstawić . Mam na imię Piotr.
Stałem się posiadaczem k-50 z 18-55 i 50-200. Dokupiłem smc pentax-a 50/1:1,7 i smc pentax-a 70-210/1:4 i mam w planach jeszcze parę dokupić ;-)
Na razie uczę się nowego ( przesiadłem się z nikona ). Zmieniłem system dla manualnych starych obiektywów . Uwielbiam bokeh . Na razie mistrzem w tym ( dla mnie ) jest Helios 81.
Jestem amatorem i strzelam dla przyjemności.
Pozdrawiam Wszystkich .
Wszystkiego dobrego w nowym roku.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
FunkyJB napisał/a:
Pentax'a K20d

Zacna puszka! Witaj w Penta-drużynie!

73piotras, Nikon wybuchł Ci w twarz? Nie szkodzi, jesteś tu mile widziany :-D
 
marciner  Dołączył: 12 Gru 2015
Pierwszy post... Ręce drżą z wrażenia...
:-)
Szukałem (Minolta Dynax 505si), szukałem (Sony alfa200) i w końcu znalazłem: PENTAX K5. Wpadł w ręce i musiał, po prostu musiał zostać. Kilkadziesiąt miesięcy już się nim bawię i cały czas coś nowego odkrywam. Wiedzy potrzeba mi jeszcze dużo, oj dużo. Ale szkieł coraz więcej, więc i nauka jakoś idzie, a jeszcze tutaj się znalazłem, więc liczę, że z czasem może nawet jakieś zdjęcie odważę się wstawić :-)
Witam wszystkich.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
marciner napisał/a:
więc liczę, że z czasem może nawet jakieś zdjęcie odważę się wstawić :-)

Wstawiaj Pan śmiało swoje zdjęcia - najwyżej napiszą - popracuj Pan jeszcze.
Chcesz Pan poznać prawdziwe oblicze forum - przyjedź Pan na któreś spotkanie. Szczegóły tu: http://pentax.org.pl/viewforum.php?f=12 - wątek dla tych którzy przedkładają kontakty ON Linie nad MATRIX
Pozdrowienia Krzysztod
 

73piotras  Dołączył: 26 Gru 2015
zipzip napisał/a:
73piotras, Nikon wybuchł Ci w twarz? Nie szkodzi, jesteś tu mile widziany :-D

Za bardzo zaciskałem zęby żeby fotka wyszła. :evilsmile:
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
zipzip napisał/a:
Krzysztod

Błąd Matrixa? :roll:
 
Popolupo  Dołączył: 14 Cze 2015
Witam!
Moja przygoda z fotografią zaczęła się paręnaście lat temu od Zenita, następny był fujifilm s9600 który niestety nie był dobrym wyborem dla mnie. Po wielu latach "cykania" zdjęć, chciałbym w końcu pobawić się fotografią dlatego mój wybór padł na K-3II.
Pozdrawiam Michał
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
DeTe napisał/a:
Krzysztod

Błąd Matrixa? :roll:

Tak - zawsze jak coś poprawiają to się pojawia błąd deja vu.
Popolupo napisał/a:
Po wielu latach "cykania" zdjęć, chciałbym w końcu pobawić się fotografią dlatego mój wybór padł na K-3II.

Kosztowna zabawa - nie martw się - też tak mam.
Pozdrowienia Krzysztod
 
piotrek1989  Dołączył: 21 Sty 2016
Witam wszystkich!:)

Zdjęciami zajmuje się amatorsko i dla przyjemności, zaczynałem od Fujifilm S3280, następnie K 200D teraz posiadam K-50.

Pozdrawiam i miłego dnia.
 

Piteryan  Dołączył: 16 Lis 2015
Po ponad dwóch miesiącach czekania mogę wreszcie napisać WITAM WAS :)
 
piotrek1989  Dołączył: 21 Sty 2016
Tez czekalem pare tygodni na przyjecie do szacownego grona :mrgreen:
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
piotrek1989, Piteryan, cierpliwi zostają wynagrodzeni, witamy Was również ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A co myślicie ? Teraz takie czasy, że każdego kandydata trzeba dokładnie prześwietlić przed zatwierdzeniem. Cieszcie się, że oświadczeń majątkowych i zaświadczeń o niekaralności się nie wymaga :-P

Przynajmniej na razie....
 

Piteryan  Dołączył: 16 Lis 2015
ale już zaświadczenie o przelaniu łapówki za przyjęcie wymagano! :P
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Dada napisał/a:
A co myślicie ? Teraz takie czasy, że każdego kandydata trzeba dokładnie prześwietlić przed zatwierdzeniem.

Skoro już to jesteście, to znaczy, że weryfikacja przebiegła pomyślnie. Tak więc zapraszam tu: http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0
Są jeszcze 3 wolne miejsca.
Bawcie się dobrze - pozdrowienia Krzysztof
 
Nowy  Dołączył: 02 Lut 2016
A ja stary jestem chociaż Nowy . A to wpis obowiązkowy.
Chciałem wstawić fotkę z któregoś z pentaxo plenerów na których szpiegowałem jako wysłannik "innych" systemów ale jak podaje forumowa FAQ instrukcja: .."albo mnie to przerosło, albo nie mam uprawnień"...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nowy napisał/a:
Chciałem wstawić fotkę z któregoś z pentaxo plenerów

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=126776

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach