Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
vertiico napisał/a:
a jaki przekaz artystyczny ?
A czy każde zdjęcie musi mieć jakiś przekaz? Nie wystarczy delektować się samą formą i estetyką zdjęcia?
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Effendi napisał/a:
A czy każde zdjęcie musi mieć jakiś przekaz?

po pierwsze kazde zdjecie ma "jakis" przekaz ;)


zbyllu napisał/a:
A jak wygląda kropla na tym, czy owym? Potrafisz to opisać?

a musze to opisywać? czemu opisu nie wymagasz od tych co te fotki strzelili? w koncu oni tylko namalowali je a nie opisali. Subtelna roznica.


Bez tego to po prostu kolejna fotka pokazujaca XXX. Gdyby chociaz WYSILIC SIE, i postarac pokazac XXX w interesujacy/ciekawy/inny sposob, a nie fotka wyglada jakby ktos zobaczyl krople wody, zachwyt, i strzelil fotke bez namyslu. Tak jakby ktos chcial pokazac "patrzcie umiem robic fotki makro" , super , ciesze sie :) ale czy trzeba to od razu kazdemu pokazywac ;)
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
vertiico napisał/a:
musze to opisywać ?

Na szczęście nie musisz.
vertiico napisał/a:
czemu opisu nie wymagasz od tych co te fotki strzelili?

Nie wymagam bo ich fotka jest opisem. A że kropla jest nieskończona to i nieskończona ilość opisów mi nie przeszkadza. Dla mnie każda z tych fotek wnosi coś nowego do opisu rzeczywistości w ogóle i w szczególe.
vertiico napisał/a:
czy trzeba to od razu kazdemu pokazywac

Nie trzeba. Nie każdemu. Można. Na przykład na tym forum.
Można przyjąć Twoją metodę zgryźliwości i niepokazywania fotek.
Ten wątek dotyczy konkretnie pokazywania fotografii kropel wody i dziwne byłoby, gdyby takie foty nie były tu zamieszczane. Jeśli nie rozumiesz sensu fotografowania takiego motywu, doskonalenia warsztatu przez fotografowanie wody to trudno.
Nikt, zamieszczając tu zdjęcie nie napisał: To jest świetna fota.
Te, które się podobają są komentowane w jakiś sposób. Słabsze mogą być komentowane inaczej lub pominięte w komentarzach.
Wydaję mi się, że jeśli nie dostrzegasz w fotografii kropli wody tych samych problemów i zagadnień co, np. w portrecie, to może powinieneś spróbować z otwartymi oczami. :-P
I nie zniechęcaj ludzi do fotografowania.
Zachęcaj ich do lepszego fotografowania. :-B
 

cardioceras  Dołączyła: 20 Cze 2008
vertiico, .... i zawsze możesz pochwalić się swoimi zdjęciami ....
może nauczymy się coś od Ciebie
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
... albo zaczac omijac ten watek szerokim lukiem i wszyscy beda szczesliwi ;-)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
cardioceras napisał/a:
vertiico, .... i zawsze możesz pochwalić się swoimi zdjęciami ....
może nauczymy się coś od Ciebie

Pochawlic sie , nie lubie sie chwalic, ale pokaze , tyle tylko ze jak ja cos pokazuje to uwazam za fotki sa tego warte ( warte wg mnie ). A co do nauki sa inne osoby od ktorych mozna sie uczyc, ode mnie watpie. [sorki ale Twoja zgryzliwosc jest smieszna tylko]

Dajce sobie na luz ze zlosciwosciami, bo to nudne jest ;)

Po wstepie [tego watku] spodziewalem sie czegos wiecej. cos np jak pokazal dagio czy Stachu Szpileczka [i inni, glownie na pierwszych stronach tego watku , ]
no ale juz wlasnego zdania nie mozna wyrazic bo zaraz zleca sie ;)
Btw jak nie zauwazyliscie, swoje uwagi dalem na 4 stronie tego watku, i odnosilem je do fotek wlasnie na tej stronie.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
vertiico, sam masz makro jakieś na avatarze (i do tego nieostre :-P )
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
makro? to nie makro , tylko celowy zabieg na tym avatarze, a robione 85 soft czyli nie makro , stad nie ostre. [poza tym crop, nie cale]

nie kazda fotka musi byc ostra ;-) :-B
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
vertiico napisał/a:
jak ja cos pokazuje to uwazam za fotki sa tego warte
A sądzisz, że inni autorzy tak samo nie myślą? :-) Tylko pokazanie fotki obcej osobie daje prawdziwą ocenę zdjęcia. Niestety mało osób jest na tyle samokrytycznych, żeby przyznać się do porażki.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
vertiico, A tak już zupełnie poza tematem mogę spytać co jest na tym avatarze?
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
No moze masz racje, ale jak zrobie fotke to ogladam po jakims czasie je, by nabrac dystansu jak mi sie nie spodoba [z wielu wzgledow] to usowam, a nie chwale sie.

[ Dodano: 2008-09-18, 20:03 ]
Eldred napisał/a:
A tak już zupełnie poza tematem mogę spytać co jest na tym avatarze?

na avatarze jest róża na tle akwarium. fotka jest w oryginale pozioma, robiona dla kogos (juz nie pamietam) linia biegnie dokladnie po srodku (ta pionowa) i tak samo biegnie lodyga rozy.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Gwiazdor, ma rację, np. moje fotki macro i kropelek nie umywają się nawet do zdjęć Forestowego (no ale w końcu on jest BOSKI) ale czy to znaczy, że na forum zdjęcia ma pokazywać tylko mała grupka najbardziej wyspecjalizowanych mistrzów gatunku?

[ Dodano: 2008-09-18, 20:07 ]
po za tym ja lubię kropelki i tylko parę zdjęć w tym wątku mi się ewnidentnie nie podoba a resztę oglądałem z niekłamaną przyjemnością (^_^)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
nie , nie o to mi chodzi, zeby nie pokazywac, przez pokazywanie innym i sluchanie ich opini/rad duzo sie uczymy.

o co mi chodzi, to toze odnioslem wrazenie np co do Twoich fotek ze byly zrobione tak:
- biore aparat, zakladam obiektyw makro
- widze krople to pstrykam

moge sie mylic, ale patrzac na te fotki to wlasnie widze.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No i właśnie o to chodzi, po prostu fajne kropelki, mamy tutaj przekrój od kropelek na listkach, przez kropelki na pajęczynach, po kropelki rozpryśnięte i takie w locie nad kratką (kropelki techniczne), może moje nie są aż tak efektowne jak np. kropelki linnenn ale za to są mniej "studyjne". A z kolei ostatnio najbardziej powalił mnie Effendi ( :-B :-B :-B :-B dla niego).
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
vertiico napisał/a:
- biore aparat, zakladam obiektyw makro

Ja nawet obiektywu makro nie zakładałam, no to chyba lipa :roll:
vertiico napisał/a:
- widze krople to pstrykam

No w uproszczeniu tak, a dokładniej to robię sobie małe ćwiczenia z kadrowania (co akurat mi się może bardzo przydać) i pstrykam.

Jeśli uraziłam czyjeś poczucie estetyki, to bardzo przepraszam. Wiem, jaki to ból.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Iza, mojego w żadnym razie nie uraziłaś, zdjęcia są ok, aczkolwiek widać, że robione kompaktem, nie wiem jak to wyjaśnić ale to widać. Próbowałaś już makro analogiem? mamy ten sam model, więc pytam, bo w odróżnieniu od np. Me Supera nasz P30T ma podgląd GO.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Eldred napisał/a:
Próbowałaś już makro analogiem?

Próbowałam, ale z jakimiś badziewnymi pierścieniami, z którymi pomiar światła był zupełnie do kitu. Na razie zarzuciłam to.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Iza napisał/a:
No w uproszczeniu tak, a dokładniej to robię sobie małe ćwiczenia

ale ja nie o Twoich fotkach mowie, wiec o co chodzi ? ;)

Cytat
Jeśli uraziłam czyjeś poczucie estetyki, to bardzo przepraszam. Wiem, jaki to ból.

szkoda ze wiesz jaki to bol ;) czyli bierzesz wszystko do siebie, szkoda

A tak serio, co wyciagasz aparat i pstrykasz wszystko jak leci i chwalisz sie znajomym na forum Iza?
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
vertiico napisał/a:
A tak serio, co wyciagasz aparat i pstrykasz wszystko jak leci i chwalisz sie znajomym na forum Iza?

:?:
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
a wlasnie spojrzalem na Twoje fotki Iza, i jednak tak samo je odczytuje, takie pstrykanie.
I nie bierz wszystkiego do siebie, jak umieszcza sie fotki na forum publicznym pozwalamy innym na komentowanie ich, nawet jak nam ten komentarz sie nie podoba.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach