Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Cytat
Stosunek cena/czas/kontekst w przypadku szkieł jest inny niż w przypadku cyfrowych puszek.

ale aż taki? 2x więcej niż w innych sklepach, to trudno mi wytłumaczyć upływającym czasem.. chyba że tam u nich czas płynie szybciej... :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zwadzio napisał/a:
natomiast Pentaxa FA35/2 zastępuje co? Samsung DXenogon? A jaką konsument ma gwarancje, czy ten Samsung jest tak samo dobry optycznie? Jakiego szkła użyli? Jak dobrze go zbudowali?
Cytat
ktos porownywal Pentaxa z odpowiadajacym klonem marki Samsung? Sa roznice?

jak znam życie to budowany w tej samej fabryce co wersja Pentaxa ;-)
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Też nie przypuszczam żeby ten Xenozgon w czymś ustępował japońskiemu bratu.

Tu teścik: http://www.swiatobrazu.pl...rkreuznach.html

...na potwierdzenie tej tezy.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
SQ6GIT napisał/a:
chyba że tam u nich czas płynie szybciej... :mrgreen:


:mrgreen:

Myślę, że to jednak jakaś cena zaporowa (nie mamy, ale za taką cenę, to sprowadzimy), albo im się pomyliło z jakimś limitedem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arczibandit napisał/a:
Xenozgon
Xenozaurus to lepsze określenie

jorge.martinez napisał/a:
albo im się pomyliło z jakimś limitedem.

całkiem możliwe, a to że potwierdzili ponoć, że cena poprawna, o niczym jeszcze przecież tak na prawdę nie świadczy (cena poprawna, bo skoro jest w cenniku, to musi być poprawna (zakładam że mają tam jakiś zintegrowany system sprzedaży ;-) )
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Arczibandit napisał/a:
Też nie przypuszczam żeby ten Xenozgon w czymś ustępował japońskiemu bratu.

Tu teścik: http://www.swiatobrazu.pl...rkreuznach.html

...na potwierdzenie tej tezy.

O, fajnie! A jak on się ma w porównaniu do FA35/2? Ktoś widział testy?

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Arczibandit napisał/a:
Też nie przypuszczam żeby ten Xenozgon w czymś ustępował japońskiemu bratu.
To nie jest zaden brat, tylko ten sam obiektyw :-) Kity samsunga przynajmniej sie troche dizajnem roznia. Ten jest identyczny jak FA, tylko nadruk ma inny. Po cholere by samsung prdukowal obiektyw z pierscieniem przyslon :-P
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Po cholere by samsung produkowal obiektyw z pierscieniem przyslon :-P


Żeby zwiększyć rzeszę potencjalnych klientów o tych, którzy chcieliby ten obiektyw użytkować na analogach z bagnetem K.

[ Dodano: 2009-06-03, 15:15 ]
Nie twierdzę, że to nie ten sam obiektyw. Zastanowił mnie tylko ten argument.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Arczibandit napisał/a:
Żeby zwiększyć rzeszę potencjalnych klientów o tych, którzy chcieliby ten obiektyw użytkować na analogach z bagnetem K.


Ilu, 135? :-P

Arczibandit, ale nie widzisz, ze to jest dokladnie ten sam obiektyw? Identyczna obudowa, oslona, pierscien przyslon, okienko z serii FA, itd. Nawet ten napis Xenogon jakos nie bardzo pasuje. Nie wierze, ze na potrzeby kilku tysiecy egzemplarzy obiektywu Samsung rozkrecal cala linie produkcyjna, tylko po to, zeby zrobic klona obiektywu, ktory od reki mozna zrobic na lini Pentaksa.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Arczibandit napisał/a:
szkło dedykowane do makro to jeszcze ciemniejsze...

Co to znaczy, że dedykowane do macro? Do krajobrazu się nie nadaje? ;-)

http://photo.net/columns/...cal-discussion/
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
dzerry, zgadzam się z Tobą i prawdopodobnie masz rację... to tylko dyskusja na poziomie tego jednego argumentu, który nie był do końca przekonywujący. Zresztą dopisałem to wyżej w międzyczasie.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
To nie jest zaden brat, tylko ten sam obiektyw :-) Kity samsunga przynajmniej sie troche dizajnem roznia

ponoc inny jest dizajn dekla. ostatnio ktos na gieldzie opisywal
:mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Ilu, 135? :-P

Hehe, też chciałem zapytać o te rzesze i tę troskę producentów.

Jakby tak chcieli dopieścić analogowców, to by wypuścili nową puszkę na film.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
andrusz napisał/a:

Co to znaczy, że dedykowane do macro? Do krajobrazu się nie nadaje?


andrusz, daj spokój z wycieczkami filozoficznymi. Chodzi mi o dedykację producencką.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Ale trzeba przyznać że w obliczu zakończenia produkcji Pentaxa FA 35/2, Samsung ma szanse na większą sprzedaż tego szkła.

Choć faktycznie analogowcy do najliczniejszej grupy klientów się pewnie nie zaliczą ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Arczibandit napisał/a:
andrusz napisał/a:

Co to znaczy, że dedykowane do macro? Do krajobrazu się nie nadaje?

andrusz, daj spokój z wycieczkami filozoficznymi. Chodzi mi o dedykację producencką.

To nie są żadne "wycieczki filozoficzne" (cokolwiek to znaczy) :-P Mógłbyś przeczytać o czym panowie piszą - o jakości zdjęć nie-macro właśnie. Ty właśnie "filozofujesz", że dedykowany. Potem ludzie myślą, że obiektyw jest do czegoś dedykowany i się do niczego innego nie nadaje - bo także robi macro ;-)
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
andrusz napisał/a:
Ty właśnie "filozofujesz", że dedykowany. Potem ludzie myślą, że obiektyw jest do czegoś dedykowany i się do niczego innego nie nadaje - bo także robi macro ;-)


Ja? W życiu! Jestem od tego daleki. Staram sie nigdy nie uogólniać, nie szufladkować i wiadomo że obiektywem portretowym dla fotografującego może być i fisheye... Chodziło mi tylko o producencki dopisek a tu taka afera ;-)

[ Dodano: 2009-06-03, 16:22 ]
BTW, ciekawą recenzję podlinkowałeś...
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
dzerry napisał/a:
Nie wierze, ze na potrzeby kilku tysiecy egzemplarzy obiektywu Samsung rozkrecal cala linie produkcyjna, tylko po to, zeby zrobic klona obiektywu, ktory od reki mozna zrobic na lini Pentaksa.

Ja też nie, pracowałem dla produkcji parę lat. Choć jedyne co może ulec pogorszeniu to półprodukty - np. jakość szkieł. Nie twierdzę że tak jest, jedynie mówię, co może mieć miejsce z "techniczno-produkcyjnego" punktu widzenia.. :-)
 

Zwadzio  Dołączył: 29 Cze 2008
SQ6GIT napisał/a:
dzerry napisał/a:
Nie wierze, ze na potrzeby kilku tysiecy egzemplarzy obiektywu Samsung rozkrecal cala linie produkcyjna, tylko po to, zeby zrobic klona obiektywu, ktory od reki mozna zrobic na lini Pentaksa.

Ja też nie, pracowałem dla produkcji parę lat. Choć jedyne co może ulec pogorszeniu to półprodukty - np. jakość szkieł. Nie twierdzę że tak jest, jedynie mówię, co może mieć miejsce z "techniczno-produkcyjnego" punktu widzenia.. :-)


Samsung: Hej Pentax, chcemy robic wasz obiektyw
Pentax: Ok, damy wam cala linie produkcyjna w ramach transakcji sprzedazy naszej technologii ale zasadniczo my chcemy zeby ludzie najpierw kupili obiektywy DA, dopiero potem jak wypuscimy korpus FF ( ;-) ) to niech dokupia nowa szklarnie na pelna klatke, wiec nie bedziemy robic FA35/2 wcale a wcale.
Samsung: No ok, to w takim razie tylko my bedziemy go sprzedawac.
Pentax: No i fajno, ale bedziecie tez tylko wy robic do niego soczewki, bo jaki mamy biznes zeby dawac lepsze szklo w produkt gorszej marki?

nie mówię, że tak było, ale takiej i podobnej natury mam obawy ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Zwadzio napisał/a:
nie mówię, że tak było, ale takiej i podobnej natury mam obawy

poważnie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach