Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kuzyn Mygosi napisał/a:
ale pisanie że "nie ma różnicy" to już

Przeczytaj jeszcze raz moje posty - nigdzie nic takiego nie napisałem o 100Hz - a jedynie, że jest to dla mnie mało wiarygodne.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Canin napisał/a:
Kuzyn Mygosi napisał/a:
ale pisanie że "nie ma różnicy" to już

Przeczytaj jeszcze raz moje posty - nigdzie nic takiego nie napisałem o 100Hz - a jedynie, że jest to dla mnie mało wiarygodne.

Najprościej iść i po prostu zobaczyć ... to nie kwestia wiary tylko faktu :-B
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
pewnie będzie trzeba - mój służbowy Sharp lc-37xd1e nie jest 100Hzowy :-B
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Kuzyn Mygosi napisał/a:
Powinien wystarczyć model 100 Hz (z włączonym trybem 100Hz ;) ) typu: Sharp LC-32XL8E / Sharp LC-37XL8E
-Wystarcza :-P
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
No i na mnie też padło. Już sobie zawęziłem pole poszukiwań:
LG 37LG5000 FULL HD 2 299 zł
Toshiba 37XV550PG FULL HD 2 090 zł
Samsung LE37A615 FULL HD 2 399 zł

Od czasu do czasu będę puszczał filmy z komputera i dvd ale większość czasu to będzie cyfrowa telewizja.
Ale zaczynam się zastanawiać czy w ogóle ma to sens. Czy nie kupić tylko HD READY ?
Jak to jest z tymi telewizjami HD. Skłaniam się do zakupu cyfrowego polsatu. Kanałów ze znaczkiem HD jest tylko kilka. Jak ma się jakość obrazu z tych pozostałych ( nieHD ) kanałów. Chyba nie ma sensu w takim razie kupować FULL HD bo wydaje mi się, że różnicy nie zauważę ? Czy się mylę ? Może ktoś w łopatologiczny sposób mi wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
Jakość kanałów HD w porównaniu do zwykłych w cyfrowej kablówce to po prostu przepaść. Ja w tej chwili mam
Disovery HD, History Channel HD, Eurosport HD, MTV HD, National Geographic HD i TVN prawie jak HD ;) i w zasadzie poza te kanały bardzo ciężko mi się wypuścić.. serio jakość obrazu na History czy Discovery jest lepsza niż na przeciętnym oryginalnym DVD, mam kilka wydań kolekcjonerskich filmów które wyglądają prawie tak dobrze jak to co podaje kablówka HD

Nie mówię że cyfrowej TV się nie da oglądać jak nie jest HD, jak czasami idzie jakiś film zwłaszcza w 16:9 to wygląda całkiem przyzwoicie, no ale też Toshiba którą kiedyś kupiłem dość skutecznie czyści niedoskonałości sygnału SD, kolory kontrast itp. jest super, zawsze brakuje niestety ostrości w takich transmisjach. No i sport, jak raz zobaczysz tenis czy snookera na Eurosport HD to już nigdy nie włączysz zwykłego.

Natomiast czy jest Ci do tego potrzebny telewizor FullHD czy HDready no to już długa dyskusja, mawiają że lepiej mieć niż nie mieć, a z drugiej strony te wszystkie stacje które wymieniłem to 720p (czyli 1280x720 a telewizor HDready będzie miał coś koło 1360x768 (głupota wynikająca z zachowania proporcji 16:9 dla wysokości ekranu "monitorowej" czyli 768))

Ja mam 37" FullHD ale ja korzystam z tego telewizora dość często jako z monitora, a i tak wtedy muszę siedzieć poniżej 2m od niego żeby czcionka miała wygodną wielkość albo skalować.

Aha z tym modeli wziąłbym Samsunga, Toshiba X była całkiem udanym modelem ale strasznie ludzie się swego czasu czepiali wersji XV, ja mam Ztkę i jestem happy ;)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Alyjen napisał/a:
a telewizor HDready będzie miał coś koło 1360x768 (głupota wynikająca z zachowania proporcji 16:9 dla wysokości ekranu "monitorowej" czyli 768))
1366 dokładnie. :->
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
no wiem ale widziałem też wersję z 1360 ;) nigdy do końca nie zrozumiałem tego patentu
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Znaczy 1366 podają wytwórcy paneli, a producenci TV to sobie mogą pisać co chcą. :-D
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
szaleństwo trwa :-(
zwiedziłem kilka kolejnych sklepów (ciekawe, że wszędzie polecają samsungi), napatrzyłem się na plazmy i LCDki. Strach przed ułomnościami plazmy jednak mi pozostał (w MM widziałem jak po kilkuminutowej prezentacji obrazu z TVP1, cień loga tej stacji został na parę minut na panelu plazmy LG). Z drugiej strony wciąż nie mam pewności, czy cyfrowy sygnał z kablówki będzie wyglądał na LCD średniej klasy (przedział cenowy do 3 tys.) sensownie. Na mojej liście życzeń zostały teraz zasadniczo - samsungi (serii 6), sharpy, toshiby i ew. LG. Która z tych firm robi wg was TV najlepie radzące sobie ze skalowaniem sygnału SD?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
cypis napisał/a:
ciekawe, że wszędzie polecają samsungi
a pentaxów niet :?: :-(
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
najlepiej ze skalowaniem SD radzą sobie plazmy!
a tak serio to nikt Ci chyba nie pomoże, ja skończyłem z Toshibą i zasadniczo X i XV w SD niewiele różnią się od Ztki którą mam, niby brak 100Hz ale w moim odczuciu to taki bajer a nie must have, wracając do SD Toshiba potrafi uciąć pasy czarne z sygnału SD bez problemu, jak w kodzie programu jest (bodajże na 5 z 60 odbieranych u mnie kanałów) to nawet robi to automatycznie, jak nie ma to ręcznie ją przestawiasz
potrafi zrobić z 4:3 piękne 16:9 ale efekt trochę jak z obcego ;) rozciąga w różnym stopniu centrum obrazu i narożniki więc do sportu to się toto w ogóle nie nadaje, ale np wiadomości czy seriale (te bardziej statyczne) można tak oglądać, poza tym oczywiście możesz zrobić ze wszystkich grubasów :) Obraz jest kolorowy i ładny, choć przyznaje że w SD dość nieostry
LG ma chyba najmniej tego typu bajerów, Sharp i Samsung prezentują podobny poziom w skalowaniu SD, przy czym Sharp mnie jakoś zniechęcił kiedyś kłopotami z kontrolą jakości (a skubany niby taki japoński)

Samsung jest zdecydowanie najlepszym monitorem z telewizorów, i masz 100Hz w fajnej cenie ;)
No i stoiska Samsunga są trochę jak stosika Sony Alfy, zawsze grają z Bluray lub innego HD ;) musi się podobać jak dokoła inne TV grają ze splitera na którym wisi 50 telewizorów i innych odkurzaczy
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Alyjen napisał/a:
najlepiej ze skalowaniem SD radzą sobie plazmy!


i to jest na swój sposób straszne :-? sprzedawca w neonecie namawiał mnie nawet ostatnio na panasonica pv80 - no bardzo fajny telewizorek (obraz TVP 1 z tunera polsatu ekstra), ale jakoś wciąż mam w głowie te "wypalone" znaczki, które widziałem na plazmach w paru sklepach i nie mogę się uwolnić od wizji, ze któregoś dnia się zagapię, telewizor pogra za długo na pechowym kanale i będę potem żył przez lata ze wspomnieniem mojego błędu na panelu ;-)
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alyjen napisał/a:
a z drugiej strony te wszystkie stacje które wymieniłem to 720p

Nie wiem skąd ty masz te stacje ale wielu (większość!?) nadaje 1080i
I ten tryb uważam za minimum dla przekątnych 35'' i więcej (plus matrycę 1920x1080 bo niektórzy piszą że obsługują tryb 1080i ale matryca ma mniejsząą mniej rozdzielczość)
Inna rzecz że tryb 1080i to nadal HD Ready a nie Full HD
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Canin napisał/a:
wielu (większość!?) nadaje 1080i

Nikt nie nadaje w tej rozdzielczości poza odtwarzaczami Blu-Ray.
HD Ready to w większości 1366 x 768
Full HD: Rozdzielczość 1920x1080
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
no właśnie kiedyś wbiło mi się to do głowy, może coś się pozmieniało ale z tego co sprawdziłem to i tak chyba u wszystkich nadawców (Aster/UPC/Nka) k tórych miałem okazję sprawdzić sygnał HD to 720p, a że dekoder sobie możesz ustawić 1080i no to grats, nic się w obrazie nie zmienia, przynajmniej na moim telewizorze
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Zdano napisał/a:
Canin napisał/a:
wielu (większość!?) nadaje 1080i

Nikt nie nadaje w tej rozdzielczości poza odtwarzaczami Blu-Ray.
HD Ready to w większości 1366 x 768
Full HD: Rozdzielczość 1920x1080

Nadają, nadają. Mam np. kilka teledysków Full HD 1920x1080i (na części z nich po pulldown 3:2 można zrobić "p").

[ Dodano: 2009-03-19, 08:31 ]
Canin napisał/a:
Alyjen napisał/a:
a z drugiej strony te wszystkie stacje które wymieniłem to 720p

Nie wiem skąd ty masz te stacje ale wielu (większość!?) nadaje 1080i
I ten tryb uważam za minimum dla przekątnych 35'' i więcej (plus matrycę 1920x1080 bo niektórzy piszą że obsługują tryb 1080i ale matryca ma mniejsząą mniej rozdzielczość)
Inna rzecz że tryb 1080i to nadal HD Ready a nie Full HD

Nazewnictwo "HD Ready" i "FUll HD" to nieprecyzyjny marketingowy bełkot. Przy full HD powiedzmy wiemy że TV nie ma mniej niż 1920x1080 pikseli ... przy HD Ready wiemy że odbierze przynajmniej 1280x720

A jak nazwiesz np. 1920x1080i 30fps które uzyskano po 2:3 z 24 fps 1920x1080p ??? (można zrobić pull down 3:2 i uzyskać piękne 1080p 24 fps) ... wg. Ciebie to Full HD czy nie ;] ?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
cypis napisał/a:
ale jakoś wciąż mam w głowie te "wypalone" znaczki, które widziałem na plazmach w paru sklepach i nie mogę się uwolnić od wizji, ze któregoś dnia się zagapię, telewizor pogra za długo na pechowym kanale i będę potem żył przez lata ze wspomnieniem mojego błędu na panelu ;-)

Hmm, przeczytałem wiele opinii i jakieś testy, które wskazywały na plazmę Panasonica jako tani sposób na dobry i duży ekran. Uwierzyłem opiniom, że wypalanie plazmy to już praktycznie przeszłość i w nowej generacji (G11 - to właściwie zeszłoroczna generacja, teraz są G12 ale niestety trzeba dołożyć tysiaka - równie dobrze za 2 lata można zmienić telewizor na nowy :-) ) przy normalnym użytkowaniu tego nie widać.
No i co? No i nic. Mam ten telewizor dopiero od trzech tygodni i pochlastałbym się gdyby były już jakieś problemy przy tak krótkim użytkowaniu - ale na pewno nie zauważyłem żeby na ekranie pojawiały się choćby na chwilę jakieś wypalone znaczki nawet na TVP1. Aha, na wszelki wypadek przez pierwsze 40-50 godzin docierałem ją jak to kiedyś pisali poniżej połowy kontrastu i jasności (czytałem teksty że powinno tak być przez nawet 300h), ale nie wytrzymałem i teraz już pozwoliłem sobie ustawić kontrast ciut powyżej połowy, bo przy oglądaniu w dzień tak mi się bardziej podobało.
Aha, jeszcze jedno - kupiłem wersję 42PV8, która ma kontrast statyczny 10000:1, PV80 ma 15000:1, niektórzy twierdzili, że różnica w obrazie jest duża - inni, że praktycznie niewidoczna, ja kupiłem w końcu PV8, bo był sporo tańszy i była na niego promocja w stacjonarnym sklepie obok mnie, a różnicę w cenie dołoże sobie do kina domowego.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
gebi - a używasz jak intensywnie?... swoją drogą, wolałbym, żebyś napisał, że masz straszne problemy, przynajmniej utwierdziłbym się w swoich obawach ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Właściwie to ja specjalnie intensywnie go nie używam - bardziej małżonka - mogę sobie wtedy spokojnie przy komputerze posiedzieć ;-) Ale przez ostatnie dwa tygodnie gra od czterech do sześciu godzin dziennie.
Nie wiem, może powiniennem się dokładniej przyjrzeć obrazowi, ale podchodzę do tego z założenia, że jeśli na pierwszy rzut oka mi to nie przeszkadza, to po co zawracać sobie tym głowę. Gorsze jest to, że sygnał mam z kablówki analogowej i niektóre kanały mogłyby być lepszej jakości - podobno niedługo (mówili miesiąc temu, że kończą testy, więc pewnie za jakiś rok już to wejdzie ;-) ) mają przejść na transmisję cyfrową zobaczymy wtedy na ile się poprawi obraz - oglądałem na cyfrowym Polsacie i jednak jest lepiej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach