Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
rjan napisał/a:
Eldred napisał/a:
praca czyni wolnym ;-)

Eldred, to było niesmaczne :-/
Ale myślisz o "Arbeit macht frei", czy o trochę wcześniejszym "czerez rabotu k svobodie"?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie rozumiem tego tylko w jaki niby jest to hasło: "praca czyni wolnym" wywiedzione z "prawda czyni wolnym". Jakoś mi się to kupy nie trzyma... :roll:
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Swastyka też ma całkiem niewinne korzenie a jednak kojarzy się w dzisiejszych czasach jednoznacznie. I żadne wywody tego nie zmienią. Po prostu irytuje mnie lekceważące podejście do tej jednej z największych makabrycznych tragedii w dziejach ludzkości.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
rjan, masz rację, przepraszam, palnąłem głupstwo bez przemyślenia :roll:
 
jacek60  Dołączył: 04 Gru 2006
rjan - popieram. Eldred nie bądź adwokatem diabła. Trzeba mysleć jednak nad każdym słowem. tym bardziej nad takim zbiorem słow jak: praca czyni wolnym.
Może to dla Ciebie bez znaczenia ale dla innych - jest ważne. Ale myślę że nie chciałeś źle analizując kontekst Twojej wypowiedzi. Jesteś zadziorny! :-P
Proponuję Skończyć tą przypadkowo wynikłą makabryczną sytuację. Pozdrawiam Jacek
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
jacek60 napisał/a:
Ale myślę że nie chciałeś źle
no właśnie nigdy w życiu.. :oops:
 
jacek60  Dołączył: 04 Gru 2006
No i jest dobrze !!!
A wracając do wątku to ciekawe jak się będzie sprawowała ta nowa portretówka.
Pozdrawiam z Roztocza Jacek.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Jeśli się powtarzam to mnie skasujcie - na optycznych w komentarzach pojawił się link do testu:
http://www.slrclub.com/bb...lr_review&no=87
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A ja tego samjanga widzę jako super portretówkę do analoga, tanie 85/1.4 z pierścieniem przysłon, nie widzę alternatywy po za może SMC-M 85/2 ale 1.4 to 1.4..

(wiem, że są inne 85'tki ale albo ciemniejsze albo potwornie trudne do zdobycia a przy tym baaardzo drogie.)
 
lucky  Dołączył: 10 Wrz 2008
Marcinicus napisał/a:
lucky napisał/a:
Palacz napisał/a:
w porównaniu z nikkorem 85/1,4 to ten polar, samyang czy jak tam sie zwie, jest ostry jak żyleta :)

To totalna bzdura, chociaz z tych pseudosampli mozna wyciagnac taki wniosek.
..


Na jakiej podstawie twierdzisz, że bzdura? Na podstawie "tych kilku pseudosampli"? :-P



Rozumiem wasze podniecenie. Byc moze za male pieniadze mozna bedzie kupic w miare przyzwoite szklo. Jednak porownywanie obiektywu nieznanego producenta za 900 zlotych, ktory dopiero wchodzi na rynek, z jednym z "flagowych" obiektywow Nikkora za 4000 zl. i twierdzenie, ze ten drugi do pierwszego sie nie umywa, to chyba lekka przesada. No coz pomarzyc dobra rzecz...
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
Rozumiem wasze podniecenie. Byc moze za male pieniadze mozna bedzie kupic w miare przyzwoite szklo. Jednak porownywanie obiektywu nieznanego producenta za 900 zlotych, ktory dopiero wchodzi na rynek, z jednym z "flagowych" obiektywow Nikkora za 4000 zl. i twierdzenie, ze ten drugi do pierwszego sie nie umywa, to chyba lekka przesada. No coz pomarzyc dobra rzecz...


Racja sample są małe i nie można na ich podstawie twierdzić, że to szkiełko bije na głowę Nikkora. Z drugiej strony, bądźmy konsekwentni - nie piszmy, na podstawie tych samych sampli, że szkło na pewno jest gorsze. Niedługo jungli będzie miał to szkło i na pewno wrzuci kilka sampli - wtedy będzie można cokolwiek stwierdzić.
 
jungli
[Usunięty]
Postaram sie zalatwic owego kultowego Nikkora i bezposrednio porownac, mam nadzieje, ze rozwieje wszelkie watpliwosci.

hej
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
Tutaj możecie zobaczyć porównanie do Nikkora 85mm 1.4 AIS
Jeżeli to w 100% wiarygodne to można zacząć myśleć o samymjangu poważniej...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
venice napisał/a:
Jeżeli to w 100% wiarygodne to można zacząć myśleć o samymjangu poważniej...

Samcostam vel Polar staje się coraz ciekawszą propozycją. Naprawdę za taką cenę chyba będzie nie do pobicia. venice, dzięki za linka. :-B
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
venice napisał/a:
Tutaj możecie zobaczyć porównanie do Nikkora 85mm 1.4 AIS
Jeżeli to w 100% wiarygodne to można zacząć myśleć o samymjangu poważniej...


venice, dyskutujemy o tym teście już od kilku stron :-D

Cytat
Żaba Znalazłem ciekawe porównanie Nikkora 85/.14 i Samyanga 85/1.4 [URL=http://www.jsvfoto.com/Home/faqs/nikkor85mmf14aisvspolar85mmf14/nikkorpolarreview]>>KLIK<<


Jeśli sample są wiarygodne szkło będzie dla fotografii tym czym Kopernik dla astronomii ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Marcinicus, ale Kopernik była kobietą ;-)
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Pentagram napisał/a:
Marcinicus, ale Kopernik była kobietą ;-)


No...tak, oczywiście, zgubiłem literkę "a" w wyrazie "była" ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Zwróćcie w tym teście uwagę na zdjęcie z ptaszkiem, samyang przy tych samym ustawieniach jest ciemniejszy i ma mniej rozmyte tło (bardziej selektywne). Czy to aby nie jest jakaś ściema? może on na prawdę ma np f1.6 albo coś takiego?

[ Dodano: 2009-02-15, 08:46 ]
Chociaż z drugiej strony na innych jest już normalnie hm.. :->
 
jungli
[Usunięty]
Eldred,

Wsio sie wyjasni jak jutro odbiore i bede mial chwile czasu, najpoziej we wtorek bedzie na forum.

hej

PS
Sam jestem ciekaw skosnej produkcji
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Eldred a niech będzie i f1,8 ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach