Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
denvi napisał/a:
Nie sprawdzałem czy przechodzi w stan uśpienia w pozycji "on", w tym przypadku chyba da się bez takich ficzerów wytrzymać.


Nieeenoo, spoco.
Właściwie to mógłbym zadać to pytanie szerzej - dlaczego współczesne kompakty są ciągle tak cholernie wolne??? Nawet w porównaniu do lusterek sprzed dobrych kilku lat (K10). I nie chodzi mi tu o AF, ale o - chociażby - pisanie rawów. Nawet X100, cudeńko, ma z tym problem.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Mertz napisał/a:
Olki, którymi miałem okazję się bawić - C5060, C4050

Zabawne, ale bużetowy X-960 kładzie się spać z wysuniętym pyszczkiem :-)
 

DMG  Dołączył: 21 Maj 2011
WuWu84 napisał/a:
Mertz napisał/a:
Olki, którymi miałem okazję się bawić - C5060, C4050

Zabawne, ale bużetowy X-960 kładzie się spać z wysuniętym pyszczkiem :-)

Mój bardzo budżetowy Coolpix L20 robi to samo :=)
A włączenie go zabiera mniej więcej tyle samo czasu co wybudzenie tzn. tyle co nacisnąć
na przycisk i podnieść rękę do zrobienia zdjęcia.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
andrusz napisał/a:
I nie oczekuję od kompaktu jakości obrazu lustrzanki!
skoro są takie kompakty to dlaczego nie?
Ja np. chociażby był to najcudowniejszy kompakt na świecie, jeśli zdjęcia z niego będą wyglądały kiepsko,
odrzucały swoją gównianą tonalnością i kolorami, to ja go nie chcę, bo to dla zdjęć się posiada aparat,
a jak się odechciewa ich robić to żadna szybkość af'u, super feeling, małe wymiary i wspaniała ergonomia ich nie zastąpi...
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
żadna szybkość af'u, super feeling, małe wymiary i wspaniała ergonomia ich nie zastąpi...


Ja to Ciebie nie rozumiem. Jeśli jest na rynku aparat, który zaspokaja Twoje pragnienia, to go kup, a nie marudź, że X10 nie dla Ciebie, bo jakość obrazka nie ta.
Jeśli nie ma - to może nie ma. Bo po prostu nie ma/nie da sie itp.

(Przypomina mi to dyskusję sprzed kilku miesięcy, bodajże o cyfrze na ulicę - żadnych wniosków tylko negowanie).
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mertz, no właśnie prawdopodobnie już nidługo będę miał sigmę dp2x, zastanawiam się tylko czy nie poczekać na jakieś konkretne informacje o tym nowym systemie bezlusterkowym od fuji, ale patrząc po matrycach, to najprawdopodobniej wrzucą do niego taką jak jest w x100, więc nic specjalnego w porównaniu do sigmy.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Eldred, ta cała gadka jak zwykle rozbija się o stare, dobre i znane powiedzenie:

Złemu tancerzowi w tańcu prącie mrowi.

Ot i tyle. Ile razy zastanawiam się nad nowym aparatem to przekonuję się, że ni cholery nie jest mi potrzebny i, że jest to tylko kolejna wymówka od robienia zdjęć.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
wojtekk, pojeździj rowerem po mieście z 5d + ef35/2 to pogadamy czy nie lepiej mieć czasem w kieszeni coś małego o świetnym obrazku ;-) , w tej chwili mam olympusa xa i jest ok, ale nie chcę się zastanawiać tylko robić zdjęcie bo w mieście nie ma czasu na medytację, stąd poszukiwania małej cyfry.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Złemu tancerzowi w tańcu prącie mrowi.


Eldred napisał/a:
wojtekk, pojeździj rowerem po mieście z 5d + ef35/2 to pogadamy


O, kolejne przeciąganie liny będzie :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nieee, po prostu ja się już starzeję i mi plecy wysiadają jak noszę na raz w plecaku 5d ze szkłami + yashikę mat 124. Muszę się zdecydować na jeden aparat do zadań specjalnych, i jeden na codzień.
Na codzień będzie pewnie dp2x, a do specjalnych zdecyduję jak odbiorę filmy z roztocza z yashiki.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Eldred napisał/a:
Muszę się zdecydować na jeden aparat do zadań specjalnych, i jeden na codzień.


I tak się decydujesz, decydujesz, decydujesz od roku, dwóch, trzech, a zdjęć dalej nie ma, albo są do pupy. Stary, tobie nawet ta Sigma nie pomoże. Pomęczysz ją rok, a potem będziesz marudził.

Powodzenia w szukaniu idealnego aparatu :)

Dodam, że sam mam tak często, luzik. Ile razy nadchodzi ten klimat, to se mówię tak, jak tutaj napisałem - sam do siebie - i pomaga.

Albo chciałbym, żeby pomagało ;)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
wojtekk napisał/a:
I tak się decydujesz, decydujesz, decydujesz od roku, dwóch, trzech, a zdjęć dalej nie ma, albo są do pupy.
akurat ta sprawa to dopiero od paru tygodni istnieje, a czy są zdjęcia czy nie ma i czy są do pupy czy nie to nie wiesz, i pisanie w ten sposób niezbyt przystaje poziomem do moderatora tego forum..

wojtekk napisał/a:
Powodzenia w szukaniu idealnego aparatu :)
nie ma takiego, ja szukam konkretnego i wyspecjalizowanego, gdyby x10 miał matrycę foveon to już bym znalazł, a tak się jeszcze chwilę pozastanawiam.

wojtekk napisał/a:
Dodam, że sam mam tak często, luzik. Ile razy nadchodzi ten klimat, to se mówię tak, jak tutaj napisałem - sam do siebie - i pomaga.

Albo chciałbym, żeby pomagało ;)
widzisz, ale to nie jest typowa chęć posiadania nowej zabawki, chodzi o wagę, na roztoczu nosiłem yashikę i 5d na raz i stwierdziłem że trzeba się zdecydować na jeden z nich. A na co dzień używam małych analogów, i chcę je wymienić na dobry kompakt/bezlusterkowiec, bo zaobserwowałem, że zbytnie zastanawianie się czy kadr jest wystarczająco dobry by zużywać klatkę filmu, źle wpływa na moje fotografowanie, które przecież ma sprawiać przyjemność. Aha i jako że już kiedyś pisałeś że pieniężna wartość każdej klatki filmu nie ma znaczenia, no więc dla mnie ma, i dla mnie to dużo kosztuje.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Eldredzie, mnie się po prostu nie chce już ściemniać, chować za tym, co komu przystaje albo nie, albo całować kogoś po pupci tylko dlatego, że tak wypada. Nie umrę też na suchoty, jeśli mnie stąd wyrzucą, a więc ten argument na mnie nie podziała.

Zdjęcia muszą być do pupy, tak jak większość moich, jeśli spędzasz tu tyle czasu, gadając o matrycach zamiast je robić. Innej opcji nie ma ;)

Szukaj dalej, powodzenia, mnie się już o tym gadać nie chce bo i tak do niczego to nie doprowadzi.

Zdrowie :)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Eldred tak patrząc na Twoje relacje i opisy szkieł, które już miałeś - wszystkie bez wyjątku były wybitnie ostre i ogólnie super z aparatami takoż jakoż. Ergo kup cokolwiek, co pierwsze wpadnie w ręce. Daję rękę, że będzie jak zawsze, czyli super hiper, a po jakimś czasie zaczniesz marudzić i szukać czegoś innego. Powodzenia IMHO wojtekk napisał prawdę i zgadzam się z nim.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
wojtekk napisał/a:
Zdjęcia muszą być do pupy, tak jak większość moich, jeśli spędzasz tu tyle czasu, gadając o matrycach zamiast je robić. Innej opcji nie ma ;)
robię zdjęcia, Alkos ma więcej postów ode mnie i robi jeszcze więcej, to żaden argument.

wojtekk napisał/a:
Szukaj dalej, powodzenia, mnie się już o tym gadać nie chce bo i tak do niczego to nie doprowadzi.
to jest forum sprzętowe, jeśli nie interesuje Cię ten temat to po co dopisujesz do tego wątku jakieś krytyczne uwagi co do nastawienia dyskutujących? ja nie muszę szukać, już znalazłem, wiem czego chcę, nie wierzę że fuji w swoim bezlusterkowym systemie da lepsze matryce niż w x100 i x10 (i do tego np. fajne i tanie naleśniki) bo nie była by to sensowna marketingowo decyzja, zupełnie by im się to nie opłacało.
Dlatego pozostaje mi tylko decyzja, którego z dużych aparatów się pozbywam by kupić sigmę dp2x i wracam do radosnego fotografowania :-) :-B

co nie znaczy że zasypię forum zdjęciami, bo mam za duże wymagania co do jakości prezentowanych zdjęć ;-)

[ Dodano: 2011-10-24, 17:32 ]
Żaba, co ty pleciesz? co to za żałosna nagonka? tamron 70-300 nie był wybitny, sigma 30/1.4 była kiepska na brzegach, 70/2.4 za ciemne, fiszek samyanga mydlił, a 50'tki canona (obie) były plastikowe prawie jak cosina 100/3.5 macro.
Co to za rozliczanie w dyskusji sprzętowej o kompakcie fuji na forum pentaksa? wygląda na to że to wy nie macie co robić, skoro piszecie w temacie który was nie interesuje, ja przynajmniej mam jakiś powód :roll:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
A marketingowcy Fuji, Pentaxa, Ricoha i Canona zacierają ręce :D
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No tak, bo jak ktoś pisze że kupuje kompakt sigmy to akurat dla nich jest super informacja co nie? ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Pewnie :) Bo oni już dobrze wiedzą, że to nie ostatni aparat, jaki ten ktoś kupuje... Bardzo dobrze to wiedzą.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
wojtekk, fakt, tylko jeszcze Canon nie dołączył do wyścigu bezlusterkowców/kompaktów z wymienną optyką. Ciekawe czy w ogóle ma zamiar czy sobie odpuścił?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Eldred napisał/a:
Ciekawe czy w ogóle ma zamiar czy sobie odpuścił?


Mnie to wcale nie ciekawi, ale cieszę się, że ciebie tak :) Prawdę mówiąc, wyobrażam sobie 4370375 ciekawszych rzeczy z tym, co zjem dzisiaj na kolację na czele.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach