plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MT 01 napisał/a:
nie pochwalil sie wprowadzeniem pelnej(jakiejkolwiek :?: )zgodnosci K-5 z UHS

Zapewne nie ma zgodności sprzętowej.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nie wiem co rozumiecie przez kompatybilność ale moja K-5 doskonale współpracuje z kartą SanDisk SDHC Extreme Pro UHS-I 16GB
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zdano, Przecież doskonale wiesz, że Twoja i moja się nie liczy, bo to są inne modele :mrgreen:
Ponadto SDHC i SDXC różnią się o 1 literkę.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dada napisał/a:
SDHC i SDXC różnią się o 1 literkę

To wiem, chodziło mi o UHS.
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
plwk, co do zgodnosci sprzetowej zastanawiam sie tylko, czy kolejne latki oprogramowania nie powinny wkoncu zmienic pewne male niedogodnosci, vide autofocus podczas filmowania. Procesor obrazu potrafiacy obrobic znaczna ilosc danych podczas zdjec seryjnych moze i dalby rade przy filmowaniu- pobozne zyczenie naiwniaka, nastepca musi sie przeciez marketingowo czyms odrozniac.

Zdano, nic tylko pozazdroscic sztuki 8-) Moja K-5 delikatnie mowiac, jak juz pisalem w innym watku, slabo(nieszczesny zapis) wspolpracuje z karta UHS Sandisk Extreme Pro SDSDXPA-016G-X46.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Piszę o stronie sprzętowej, ograniczeń której nie da się ominąć programowo.

[ Dodano: 2012-03-07, 21:21 ]
Zdano napisał/a:
moja K-5 doskonale współpracuje z kartą SanDisk SDHC Extreme Pro UHS-I 16GB

Ale na pewno nie ma transferów charakterystycznych dla UHS-I.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
plwk napisał/a:
nie ma transferów charakterystycznych dla UHS-I

Oczywiście, że nie ma.
Nie sprawdzałem ale wydaje mi się, że transfer K-5 nie przekracza 20 MB/s
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
plwk, jak najbardziej przyznaje racje, pewnych rzeczy nie da sie zadnymi programowymi udoskonaleniami poprawic; mam na mysli jedynie, ze wydawalo by sie, ze sprzetowo powinno to dac rade, choc pewnie jestem nazbyt optymistyczny :-B

Zdano, tak wiec ciezko mowic o pelnej kompatabilnosci tj. wykorzystaniu osiagow a nie jedynie poprawnym wykryciu i zapisie/odczycie zdjec; standard SDHC przy UHS pozostal, jak i niewykorzystany dodatkowy kontroler w nowszych kartach.
 
dawidoglaza  Dołączył: 26 Lip 2011
Po kilku sesjach w studiu mam wrażenie, że automatyczny balans bieli działa lepiej.
 

adeer  Dołączył: 01 Wrz 2011
Zauktualizowałem, zresetowałem, FF dalej jest, skorygowałem w Debug Mode, ale...
autofocus działa szybciej i sprawniej, nie lata po całej skali, ale trafia w cel, zdecydowanie szybciej niż przed upgrade - mówię o Tamronie 17-50 :)
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
A powiedzcie mi dobrzy ludzie jak sprawdzić wersję obecnie posiadanego FW?
 

adeer  Dołączył: 01 Wrz 2011
przy włączaniu przytrzymać menu :)
 
vulkanwawa  Dołączył: 13 Sty 2012
adeer napisał/a:
Zauktualizowałem, zresetowałem, FF dalej jest, skorygowałem w Debug Mode, ale...
autofocus działa szybciej i sprawniej, nie lata po całej skali, ale trafia w cel, zdecydowanie szybciej niż przed upgrade - mówię o Tamronie 17-50 :)


Potwierdzam u mnie to samo.
W Debug Mode znów musiałem wrócić na -50 (czyli to samo jakbym w firmowym menu aparatu ustawił na -5) i ostrzy tam gdzie powinien.

 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Wielkie dzięki.
 

adeer  Dołączył: 01 Wrz 2011
u mnie na -230 :) ładnie kopnięty:)

[ Dodano: 2012-03-09, 18:20 ]
ale...! teraz sprawdziłem, w żarowym nie ma zmiany! działa tak samo, wcześniej w żarowym musiałem na -350 zmieniać :) teraz jest ostro!
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Czyli mozna przyjac . ze 10 jednostek w debug mode jest rowne 1 jednostce w korekcji af w menu aparatu?Tak wynika z tego co piszecie.

Pozdrawiam
 

adeer  Dołączył: 01 Wrz 2011
Dokładnie tak jest :)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
to az takie mega "odchyly" mieliscie?
potrzeba bylo dawac korekte na -23 / -35 ?
niezle, niezle..
 
Basso  Dołączył: 22 Gru 2011
Jakim cudem jak u mnie jest od -10 do 10 :|
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Basso napisał/a:
Jakim cudem jak u mnie jest od -10 do 10 :|


Kalibracja w debug mode a nie w mikroregulacji afa;

Pozdro.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach