sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Podobno farba z komory lustra łuszczy się, ale wystarczy raz przeczyścić, przedmuchać i jest OK. Swoją drogą dziwne, że nikon nic jeszcze z tym nie zrobił.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Wygląda na to że nie we wszystkich, bo poprzednią sztukę której używałem, na ponad 500 zrobionych zdjęć, nie było tego problemu, a aparat był funkiel nówka, ze 300 fotek miał dopiero nabite.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
sylwesto napisał/a:
Swoją drogą dziwne, że nikon nic jeszcze z tym nie zrobił.
Nie ma w tym nic dziwnego. Nikon z definicji nie reaguje na swoje wpadki. ;-)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Ma/miał ktoś tego D600 na dłużej w łapkach? Ślinię się strasznie na jego widok, może jeszcze nie teraz, ale dla takiego cuda mógłbym chyba zmienić system, na FF od P nie liczę już...
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
wyrzykus, miał, nawet całkiem dłużej. Nie polewałbym go wodą jak K-5, nie podoba mi się rozkład pól AF, ale co do jego działania nie mam żadnych zastrzeżeń. Trochę szkoda, że synchro z fleszami ma tylko do 1/200s, ale to i tak lepiej niż K-5. Obrazek daje podobny, tylko ma nieco więcej szczegółów. No i dość wygodnie się go trzyma i obsługuje.

Niestety nie miałem go w rękach na tyle długo, żeby się przekonać czy można wyciągnąć z cieni lub świateł podobnie jak z K-5, ale sprzęt jest zdecydowanie warty uwagi. Chyba że planujesz filmować, bo nakombinowali tam tak, że mając włączone LV nie możesz zmieniać przesłony.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Ani filmować nie zamierzam, ani w studio przesiadywać nie wiadomo ile. Na moje potrzeby to chyba idealny korpus, i z przydługiej już analizy rynku FF to chyba właśnie system Nikona i D600 zamiast Canona. Choć wybór obiektywów, jakby się przyjrzeć temu co dostępne, to mnie zaskoczył, spodziewałem się, że problem bogactwa. A tu bogactwa jak najbardziej, ale kasowego, natomiast wybór, głównie szerokokątnych obiektywów FF, mizerny. Są perły w koronie i długo nic.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
wyrzykus, ja w końcu odpuściłem i kupiłem kolejne D700. Nie spodobało mi się brak szybkiego dostępu do ISO, WB, podgląd 100%, AF radzącego sobie w trudnych warunkach, co przeważyło decydująco :-(
W d600 spodobała mi się cicha migawka, waga.
ISO i zakres tonalny na bardzo zbliżonym poziomie. Zrobiłem 2 wydruki 20x30cm z obu puszek na ISO 6400 i nie mogłem dojść co z czego.
O balansie bieli się nie wypowiadam, bo mam Fuji S5Pro :-P
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
A powiedz nad czym się zastanawiałeś jeszcze?

Sam coraz mocniej się przyglądam akurat D600, przez wagę, cichą migawkę właśnie, no i matrycę. Z tego co czytam, do AF nie ma co się czepiać, a na półkę wyżej nie patrzę, wolę od razu na najlepsze możliwe obiektywy przeznaczyć kasę. Może nie jest to totalnie wyczynowa pucha, ale na wejście w FF moim zdaniem ideał. Konkurencja Canonowska ciut słabsza, przyciąga głównie ficzerami GPS i WiFi, co mnie akurat średnio obchodzi. Słynne canonowskie idealne tony skóry prosto z puchy postanowiłem potraktować trochę z przymróżeniem oka, coś w tym na pewno jest, ale jestem pewien że jak się chce, to da radę wypracować odpowiednią obróbkę.

Balans bieli - chyba referencyjnie będę z każdych warunków pstrykał jedną fotę swoim Fujikiem, i do tego równał rawy z lustra, fakt, nie myli się wcale, ew przebarwienia kolorowych ścian trzeba skorygować.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
wyrzykus, D600 jest super bez dwóch zdań, a ja jestem skrzywiony przez ergonomie i AF takich korpusów jak D700 czy F100 i F6.
Gdybym nie brał d700, na pewno skończyłoby się na d600, bo inaczej wychodzi mi tylko D4 :-|
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
wyrzykus napisał/a:
ale dla takiego cuda mógłbym chyba zmienić system

zaminiel stryjek....
Piotrze, czym Cie ten korpus tak mile zaskoczyl w porownaniu z k-5 ? tym ze da Ci plytka glebie na szerokim kacie? bo chyba tylko tym moze konkurowac z najlepszym aparatem z matryca apsc.
nie wiem czy przesiadka na FF (dodac nalezy ze tanie FF) wtedy ma jakis sens...
gdyby rozpatrywac takiego d800 albo mkIII do tego najlepsze szkla, lampy blyskowe - to czemu nie.. ale wtedy kwota pewno 20.000 to takie minimum-minimum.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Piotr, nie musisz tłumaczyć ani zalet FF, ani zalet K-5-tki. K-5 uwielbiam, jednak może to mój brak umiejętności, choć czasami zbliżam się ze swoimi ślubniakami do takiego odwzorowania barw jakie sobie w głowie zakładam, ale mam wrażenie, że jednak dwa główne systemy dają pliki, które o wiele łatwiej jest obrobić tak, żeby było dobrze. Może to też kwestia obiektywów, które mam, to solidne szkła, ale żadna klasa światowa.

Dlatego przesiadkę na FF zakładam jedynie z większą inwestycją także w najlepsze możliwe obiektywy (oczywiście biorąc pod uwagę ceny). D600 można nazywać tanim FF, ale nie sądzę że oprócz tego można mu coś zarzucić, no może stopień pancerności. D800 zbyt drogi, wolę dołożyć do obiektywów. Zakładam sobie na chwilę obecną, choć konfiguracji różnych szkieł mam 7, zestaw złożony z samych zoomów, za to najciekawszych na jakie mogę sobie pozwolić zadłużając się i tak po uszy:
Nikon 17-35mm f/2.8 AF-S
Nikon 24-70mm f/2.8G ED AF-S
Nikon AF-S Nikkor 70-200mm 1:2.8G ED VR II

Nie wiem jak szybko się zdecyduję, może do tego czasu puchy też się jeszcze zmienią, ale taki kolejny krok sobie założyłem, bo czuję że obecnie w niektórych sytuacjach nasz system ogranicza. Choćby brakiem systemu wyzwalania lamp błyskowych, nie to żebym błyskał nie wiadomo ile, ale czasem by się chciało, a radiowe yongnuo w manualu to nie to.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Powiem tak: ja się zdecydowałam na d600 (przesiadka z mk II) i póki co... jestem w fazie testów:) Jak na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona (? - właściwie to się spodziewałam fajnych efektów;))
Skusiło mnie osobiste preferencje: po prostu będę miała lepszy dostęp do szklarni a na d800 ani mnie nie stać, ani nie potrzebuję póki co takiego przeskoku...
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Bardzo chętnie poczytam o pierwszych rezultatach testów, to najlepsze polecenie do tej pory :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
wyrzykus napisał/a:
takiego odwzorowania barw jakie sobie w głowie zakładam, ale mam wrażenie, że jednak dwa główne systemy dają pliki, które o wiele łatwiej jest obrobić tak, żeby było dobrze

Pod względem odwzorowania barw dużo łatwiej obrabiało mi się pliki z *istDLa niż z D700 :-P
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
wyrzykus, postaram się napisać :) Chociaż sprzętowcem nie jestem i to będą na pewno subiektywne odczucia:)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Tabelki i wykresy wiem gdzie znaleźć, subiektywne opinie są o bardziej wartościowe :)
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
Też myślałem o D600, przeczytałem cały wątek na forum nikona i znalazłem ciekawy link, z którego wynika że problem z brudną matrycą zauważyło 73% użytkowników, 9% nie, a 3% nie jest pewna. Problem jest nie tylko z kurzem, ale i z olejem, oraz z tymi dwiema dolegliwościami naraz (większość przypadków). Zastanawiam się jak można tak skopać aparat. http://www.listentothewin...st-sensor-poll/ Oczywiście należałoby przyjąć poprawkę na to że Ci, którzy mają wszystko OK. nie wchodzą na fora i nie tracą czasu na takie rankingi.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Owczy pęd IMHO, nic więcej
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
sołtys napisał/a:
wyrzykus napisał/a:
takiego odwzorowania barw jakie sobie w głowie zakładam, ale mam wrażenie, że jednak dwa główne systemy dają pliki, które o wiele łatwiej jest obrobić tak, żeby było dobrze

Pod względem odwzorowania barw dużo łatwiej obrabiało mi się pliki z *istDLa niż z D700 :-P


Pewnie z wszystkiego co służy do rejestracji obrazu, łatwiej o dobre kolory niż z D700, hehe, taki już jego urok.
Jak zobaczyłem jakie zdjecia D700 wypluwa z firmware 1.0 to się przeżegnałem z wrażenia że da się zrobić aż taką makabrę :shock:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Tequila napisał/a:
zdecydowałam na d600 (przesiadka z mk II) i póki co...


...w końcu działa AF :-)

Mnie też kusi d600, głównie z uwagi na fakt, że interesujące mnie szkła wychodzą pod C i N... ale na razie K-5 daje radę.

[ Dodano: 2013-04-19, 22:58 ]
andremobile napisał/a:
problem z brudną matrycą

To mi pachnie aferą koralikową. Tym bardziej, że sam robiłem przez chwilę zdjęcia d600, a kolega od niedawna ją katuje i jakoś nie było zachlapań.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach