kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
kaczor napisał/a:


Przyjemności nie stracę, chodziło tylko o to, że moje zdjęcia nie muszą być idealne i dopieszczone do perfekcji.
Nie będę też ukrywał, że w głównej mierze wynika to z mojej niewiedzy i braku "profesjonalizmu", ale ja po prostu różnicy nie dostrzegam, a przynajmniej nie na tyle istotnej, która zmusiłaby mnie do "wywoływania" każdego zdjęcia które zrobiłem.


Wywoływanie RAW to nie tylko "profesjonalizm" lecz dla mnie po prostu fun, ciemni niestety się już pewnie nie dorobię :)
Aparat bez RAW odbiera trochę tej zabawy :)
 

DMG  Dołączył: 21 Maj 2011
MacRayers napisał/a:
DMG napisał/a:
Efektem tej próby było, że następnego dnia na imprezę zabrałem tylko NXa i tylko z jednym obiektywem - 20mm. Efekt to niesamowita przyjemność z chodzenia przez cały dzień bez bólu karku i komfort przyjaznego odbioru przez osoby fotografowane. Od tego czasu nie czuję potrzeby noszenia ciężkiego sprzętu i częściej robię zdjęcia, a co ważniejsze, częściej odczuwam przyjemność z fotografowania.

No właśnie, mialem i mam podobne odczucia gdy pojawił się u mnie x100. Po prostu, najlepszy aparat to ten, który mam przy sobie...

Jak najbardziej, co mi po ciężkim sprzęcie, który przez większą część roku pozostaje w domu.
Chyba zaczynam dojrzewać do wyczyszczenia szafy ze wszystkich fotograficznych gratów. Może na święta mógłbym zamówić u mikołaja x100.
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
kelus napisał/a:

Wywoływanie RAW to nie tylko "profesjonalizm" lecz dla mnie po prostu fun, ciemni niestety się już pewnie nie dorobię :)
Aparat bez RAW odbiera trochę tej zabawy :)


W 100% się zgadzam i nie chcę, żeby ktoś pomyślał, że deprecjonuję RAWy, bo oczywistym jest to, że dają dużo więcej możliwości niż plik jpg.
Po prostu w moim przypadku nie korzystam z raw, bo brak mi czasu na wołanie, brak wystarczająca wydajnego komputera, no i to co wypluwa aparat w jpg w zupełności mnie zadowala :-B .
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
DMG napisał/a:
Jak najbardziej, co mi po ciężkim sprzęcie, który przez większą część roku pozostaje w domu.

Dokładnie tak miałem m.in. z DA* 60-250. Osobiście wydaje mi się, że sprzętowo znalazłem się w tym punkcie, że od nowej, lepszej puszki i kilku drogich szkieł wolę mieć kilka dni wolnego od pracy i wykupiony nocleg w jakimś atrakcyjnym fotograficznie miejscu. Słowem - wydaję już teraz pieniądze na samą czynność fotografowania, nie zaś na sprzęt do fotografowania.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A czy sa dostępne przejściówki, aby podłączyć obiektyw samsynga do body sony?
;-)
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
u mnie już się chyba włączyło nakręcanie :-P na nex-6, jakby tylko jakośc jpg trochę poprawili no ale to jeszcze zależy od ceny. Tak jak patrzę, czytam i przypominam sobie moje dośw. z nex -5 to 6 może być bliska ideału (i jeszcze ten mały kit)-zobaczymy jak będzie w rzeczywistości
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
mygosia napisał/a:
A czy sa dostępne przejściówki, aby podłączyć obiektyw samsynga do body sony?
;-)

Bagnet Sony jest o tyle fajny, że za sprawą małej odległości do matrycy, można na NEX-ach używać z powodzeniem wielu różnych szkieł. Fizycznie więc przejściówka NX>E pewnie jest możliwa do zrobienia. Czy Chińczycy już ją zrobili nie wiem, na ebayu nie widziałem.

arob napisał/a:
u mnie już się chyba włączyło nakręcanie :-P na nex-6

Wcale się nie dziwię. To może być bardzo fajny bezlusterkowiec - wbudowany wizjer, małe gabaryty, dobra matryca. Szkoda tylko, że do NEX-a można podpiąć zaledwie dwa naleśniki - E16/2.8 oraz ten nowy rozkładany 16-50. Idea bezlusterkowców trochę gubi się w przypadku pozostałych szkieł. To mnie od NEX-ów trochę odstręcza. No i nie zapominajmy o cenie - nówka NEX-6 może kosztować boleśnie dużo. Obiektywy do NEX-a też nie są najtańsze.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Benek napisał/a:
No i nie zapominajmy o cenie - nówka NEX-6 może kosztować boleśnie dużo.
W PL (jesli podawane obecnie ceny NEXa sie potwierdza) zestaw NEX-6+16-50 bedzie 200-300zł drozszy od NX210+kit.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Benek napisał/a:
Bagnet Sony jest o tyle fajny, że za sprawą małej odległości do matrycy, można na NEX-ach używać z powodzeniem wielu różnych szkieł. Fizycznie więc przejściówka NX>E pewnie jest możliwa do zrobienia
Taka przejściówka na nic się nie zda, bo jak sterować przysłoną lub ustawić ostrość? Teoretycznie można pracować wyłącznie na całkowicie otwartej przysłonie, i znaleźć stały punkt ostrości, przesuwając aparat przód-tył (jak ze szkłami m39 w APS-C), ale chyba nie o to chodzi. ;-)
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
No przesłoną to na pierścieniu się ustawi jaką się chce a ostrość pierścieniem, byle tylko przejściówka miałą taką wielkość aby odległość obiektyw-matryca było jak na normalnym body danego obiektywu.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
k33l napisał/a:
No przesłoną to na pierścieniu się ustawi jaką się chce a ostrość pierścieniem, byle tylko przejściówka miałą taką wielkość aby odległość obiektyw-matryca było jak na normalnym body danego obiektywu.

Obiektywy NX w większości przypadków mają atrapę pierścienia ostrości. Czyli działa to tylko wtedy, kiedy podłączysz do korpusu. Chyba tylko NX85 ma normalny pierścień ostrości. Pierścienia przysłony nie ma żaden obiektyw NX.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Z roztargnienia pisałem o obiektywach od np. Pentaksa.
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
pojawił się Nex 6 w ofercie polskiego sklepu (jako produkt niedostęny jeszcze) -cena jak na razie najwyższa wśród Nex-ów -4399
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
arob napisał/a:
pojawił się Nex 6 w ofercie polskiego sklepu (jako produkt niedostęny jeszcze) -cena jak na razie najwyższa wśród Nex-ów -4399


Drogo, bardzo drogo. Ale ostatnio wszystkie bezlusterkowce na dzień dobry kosztują idiotyczne kwoty.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Uuu - to z przejściówkami kiepsko.

Szkoda, że nie ma naleśnika ok 50mm.

Ale w sumie mam jeszcze kilka miesięcy na zrealizowanie zamysłu, więc może cos nowego się pojawi :-)
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
jejku kto rozpoczął ten temat :lol: teraz to już jestem opętany myślami kiedy nex 6 stanieje lub jak go sprowadzić z USA lub kiedy pojawi się jakaś alternatywa. O rany :!: po co mi to było ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja się nie szykuję na nexa6 - za dużo pikseli. Szkoda mi miejsca na kompie i czasu na obróbkę - musiałabym zmienić komputr ;-)

Mniejszy mi wystarczy ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
arob napisał/a:
pojawił się Nex 6 w ofercie polskiego sklepu (jako produkt niedostęny jeszcze) -cena jak na razie najwyższa wśród Nex-ów -4399
No prosze... w ofercie innego sklepu: 3924zł za NEX6+16-50 lub 3304zł za samo body.

Za oceanem cena pre-order NEX6 jest o 350$ nizsza niz cena NEX7 - nie widze powodu, aby w PL 6 byla drozsza od 7, ale kto ich tam wie :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
3300 na dzień dobry, to 2500 po kilku miesiącach bytowania na rynku. Przy takiej cenie to może być prawdziwy hit.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
mygosia napisał/a:
Ja się nie szykuję na nexa6 - za dużo pikseli. Szkoda mi miejsca na kompie i czasu na obróbkę - musiałabym zmienić komputr ;-)

Mniejszy mi wystarczy ;-)
Na mniejszą niż 16 mln ilość pikseli w bezlusterkowcach APS-C, trudno liczyć w dzisiejszych czasach. :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach